Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776085
REALZEUS έγραψε:
Δεν είναι τέλειος; :inlove:

Εικόνα


Ηταν τελειος. Με το που ξεκινησες κβεντες για ΤΑΝΞ και ΣΟΥΣΟΥΔΟΥ, ξεκινησε να βγαζει ασπρες τριχες και αυτος. :(
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#776087
rafi έγραψε:Νομίζω η λύση για τους τσακωμούς είναι η στείρωση, σίγουρα θα μειωθούν σε ποσότητα και ένταση. Λογικά όμως δε θα εξαφανιστούν καθόλου.


Άντε πες ότι τον στειρώνω τον δικό μου (που όντως πρέπει). Αν δεν στειρωθεί ο άλλος δεν θα σταματήσει να είναι επιθετικός. Έρχεται στο μέρος του δικού μου και του επιτίθεται! :protest: Σκουπίζω αίματα πάνω στην βεράντα μου. Όταν ζούσε το κορίτσι μου (ποιμενικός 30+ κιλά) δεν είχα τέτοια... μέχρι και πτώμα αλεπούς μου είχε φέρει.


rafi έγραψε:Η λεγαμενη


Κούκλα! :inlove:


g8777 έγραψε:Ηταν τελειος. Με το που ξεκινησες κβεντες για ΤΑΝΞ και ΣΟΥΣΟΥΔΟΥ, ξεκινησε να βγαζει ασπρες τριχες και αυτος.


Τι να κάνει κι αυτός;; Έμαθε ότι έχω ένα φίλο Τζι... Έχει να κοιμηθεί 10 μέρες. :s_omg
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#776088 Για πείτε επιχειρήματα να πω στη :inlove: για να σώσουμε ένα γατάκι από τον δρόμο.

Είναι μια γάτα εδώ έχει κάνει 4 κουκλιά και τα κοιμίζει σε ένα φρεάτιο δίπλα στο δρόμο.
Είναι κρίμα γιατί κάθε χρόνο από όσες γέννες κάνουν ζήτημα ένα από κάθε μάνα να ενηλικιώνεται.
Την μάνα την "ξέρω" γεννήθηκε πριν δύο χρόνια εδώ και φέτος με πλησιάζει, αφού της βάζω να φάει :s_cool

Αλλά θέλω γερό επιχείρημα να πείσω την γυναίκα. Η οποία δεν θέλει μεν αλλά ξέρω ότι θα γίνει το δεύτερο παιδί της έτσι και την πείσω. Κάποτε είχε παραδεχτεί ότι αυτό που την τρομάζει είναι η απώλεια αφού ζουν λιγότερο.

:help: έναν γατοφιλο χωρίς γατί!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#776092
rafi έγραψε:Η λεγαμενηΕικόναΕικόνα

.
Κούκλα, η μικρη,
Έχω τα ίδια με 2 γάτες, μια της κόρης μου που έβαλα πιο πάνω φωτογραφία, και μια ακόμα της κοπέλας του γιου μου. Έρχονται Ιθάκη σε κλουβί με ταξίδι 8 ωρών. Εδώ τις πρώτες ώρες είναι ζαλισμένες αλλά εύκολα ηρεμούν. Βόλτες στο χώρο μας εντός και εκτός σπιτιού, απλά ο ένας δεν παταει στο χώρο του άλλου!!!. Το έχουν ξαναζήσει αυτό περισυ. Αρσενικά στειρομενα και ηλικία 6 ετών. Παρε τη μαζί σας θα μάθει και παρεα έξω.

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#776093
Serf έγραψε:Και μιας και περί κατοικίδιων η συζήτηση: πισίνα σκύλων σε ξενοδοχείο!!Εικόνα
Πού;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#776098
REALZEUS έγραψε:Σκέφτηκα να ξεπαστρέψω τον άλλον, αλλά δεν μου πάει η καρδιά. Η άλλη επιλογή είναι αεροβόλο, για πόνο μόνο, ώστε να μην πλησιάσει ξανά... :hmmm:


Μια ακόμα, σίγουρα καλύτερη, επιλογή είναι ένας καλός ψυχολόγος ή και ψυχίατρος αν δεις και δεν φεύγει.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#776107
Dimitris_P έγραψε:
Serf έγραψε:Και μιας και περί κατοικίδιων η συζήτηση: πισίνα σκύλων σε ξενοδοχείο!!Εικόνα
Πού;
Λίγο έξω από τη Βουδαπέστη.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#776112
Νίκος Παππάς έγραψε:Αλλά θέλω γερό επιχείρημα να πείσω την γυναίκα.


Θα στο πω εγω το καλυτερο επιχειρημα. Βουτα το πιο ομορφο και παρτο σπιτι να το δουνε. Σε λιγα λεπτα θα εχει παθει πλακα η γυναικα σου και τα παιδια (1 γιο τουχιστον θυμαμαι οτι εχεις σιγουρα) και θα λυθει το προβλημα σου. Κι αν συνεχισει να αποτελει προβλημα, βγαλε τη ζωστηρα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#776116
Νίκος Παππάς έγραψε:Για πείτε επιχειρήματα να πω στη :inlove: για να σώσουμε ένα γατάκι από τον δρόμο.

Είναι μια γάτα εδώ έχει κάνει 4 κουκλιά και τα κοιμίζει σε ένα φρεάτιο δίπλα στο δρόμο.
Είναι κρίμα γιατί κάθε χρόνο από όσες γέννες κάνουν ζήτημα ένα από κάθε μάνα να ενηλικιώνεται.
Την μάνα την "ξέρω" γεννήθηκε πριν δύο χρόνια εδώ και φέτος με πλησιάζει, αφού της βάζω να φάει :s_cool

Αλλά θέλω γερό επιχείρημα να πείσω την γυναίκα. Η οποία δεν θέλει μεν αλλά ξέρω ότι θα γίνει το δεύτερο παιδί της έτσι και την πείσω. Κάποτε είχε παραδεχτεί ότι αυτό που την τρομάζει είναι η απώλεια αφού ζουν λιγότερο.

:help: έναν γατοφιλο χωρίς γατί!


Για αρχή αν μπορείς να πιάσεις τη μάνα το κάνεις να την πας για στείρωση.
Πολλά κτηνιατρεία έχουν χαμηλότερες τιμές όταν πρόκειται για αδέσποτα και δεν θες και απόδειξη.

Κατά τα άλλα δεν χρειάζεσαι κάποιο καλό επιχείρημα. Πάρε ένα 2-3 μέρες σπίτι και μετά θα ζητήσουν και δεύτερο! :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#776117
George_Prix έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Αλλά θέλω γερό επιχείρημα να πείσω την γυναίκα.


Θα στο πω εγω το καλυτερο επιχειρημα. Βουτα το πιο ομορφο και παρτο σπιτι να το δουνε. Σε λιγα λεπτα θα εχει παθει πλακα η γυναικα σου και τα παιδια (1 γιο τουχιστον θυμαμαι οτι εχεις σιγουρα) και θα λυθει το προβλημα σου. Κι αν συνεχισει να αποτελει προβλημα, βγαλε τη ζωστηρα :shifty:

Θα πέσει το παντελόνι.. :oops: :shifty:

Δεν είναι ότι δεν τα θέλει καθόλου. Για το σπίτι μας αντιδρά.
Πέρσι ξετσιμπλιαζαμε γατάκια, γιατί η μάνα τους δεν το έκανε, με χαμομήλι πρωί και απόγευμα. Εγώ τα κράταγα και εκείνη καθάριζε.

Και τώρα που τα βλέπει τα μωρά λέει τι όμορφα που είναι.

Μάλιστα επειδή παρκάρω εκεί κοντά μου κάνει κουμάντο κάθε φορά γιατί τα μωρά κάνουν βόλτες άκρη άκρη μην πάει κανένα στις ροδες.

Αυτό που φοβάται είναι τις ζημιές στο σπίτι, τις μυρωδιές και το δέσιμο....
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#776118
NickTG έγραψε:
Για αρχή αν μπορείς να πιάσεις τη μάνα το κάνεις να την πας για στείρωση.
Πολλά κτηνιατρεία έχουν χαμηλότερες τιμές όταν πρόκειται για αδέσποτα και δεν θες και απόδειξη.

Δεν ξέρω αν κάνει γιατί όταν ερχόμαστε εδώ θηλάζουν τα γατάκια. Τωρα δεν τρώνε στερεά τροφή και δεν μένουμε τόσο ώστε να τα απογαλακτισει και να την στειρωσω.
Πέρσι δεν επιβίωσε κανένα έμαθα και τα πεθερικά δεν μπορούν να το αναλάβουν, είναι υπερήλικες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#776119
Serf έγραψε:Νομίζω στη συγκεκριμένη περίπτωση η βία δεν ευνοεί τον Νίκο Παππά, ε Νίκο; :)

Είναι κι αυτό. :lol: :lol: :lol: :lol: