Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#698313
saxon_747 έγραψε:
g8777 έγραψε:Εντωμεταξυ λενε και λενε για σκλια. Πού να βλεπανε και γατες . :vava: :vava: :vava: :vava:


Ασε τις γάτες. Που να δείς κάτι γκόμενες πως δαγκώνουν.
Ειδικά οι γκόμενες τύπου σκυλιά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#698316
italakias έγραψε:https://www.protothema.gr/greece/article/1105521/i-mahi-35hronis-sto-nosokomeio-meta-tin-epithesi-apo-pit-boul-pou-uiothetise/
Αυτη η ρατσα και κάποιες αλλες,πρεπει επιτέλους να απαγορευθουν.


Απανωτά τραγικά λαθη.........

Κανείς δεν ηξερε το "παρελθον" του σκυλου κι ολοι πήγαιναν ανετοι....

Οσο για τις ρατσες "φονιαδες" θα μου επιτρέψετε οτι το ΚΑΘΕ σκυλί μπορει να γινει φονιας...
Ειτε - συνήθως - ηθελημένα (για διαφορους λογους) ειτε κι απο μονο του....
Απλά απο το μεγεθος του εξαρτάται η "ζημιά" που θα κανει.... αλλο το τσιουαουα αλλο το Ελλ Ποιμενικό (πχ)....
Πηγαίνετε να του πειράξετε το κοπαδι.....
Άβαταρ μέλους
By mirage
#698317
italakias έγραψε:Δεν απαντησες ομως ,γιατι ρατσες σαν αυτην ,τις εχουν απαγορεψει σε πολλες χωρες.
Και να μιλας πιο ομορφα,αμορφωτε.
Θα μας πεις τις χώρες ή απλά θα προσβάλλεις κοσμο και θα φλοντάρεις το θεμα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#698608
BEAMS έγραψε:Ρε απορώ πως ζω και είμαι αρτιμελής λέμε :ninja:


Αδυνατείτε να καταλάβαιτε οτι τα σκυλιά σας δε συμπεριφέρονται στους άλλους όπως σε εσάς.

mirage έγραψε:Ρε τα Labrador.

Δαγκώνουν τα σκασμένα εεε ; όλα αυτά από πρόκληση εεε; αυτά μπορύν να δαγκώνουν γιατί έτσι αλλά δεν είναι σωστό να τρώνε κλώτσο. Έχουμε το μπούλιγκ στη δουλειά και αλλού, πρέπει να ανεχόμαστε και τον κάθε κόπρο που την έχει δει king of the neighborhood. Ούστ κοπρόσκυλα.
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#698624
mousatos έγραψε:
BEAMS έγραψε:Ρε απορώ πως ζω και είμαι αρτιμελής λέμε :ninja:


Αδυνατείτε να καταλάβαιτε οτι τα σκυλιά σας δε συμπεριφέρονται στους άλλους όπως σε εσάς.

mirage έγραψε:Ρε τα Labrador.

Δαγκώνουν τα σκασμένα εεε ; όλα αυτά από πρόκληση εεε; αυτά μπορύν να δαγκώνουν γιατί έτσι αλλά δεν είναι σωστό να τρώνε κλώτσο. Έχουμε το μπούλιγκ στη δουλειά και αλλού, πρέπει να ανεχόμαστε και τον κάθε κόπρο που την έχει δει king of the neighborhood. Ούστ κοπρόσκυλα.

Σου κάνουν μπούλινγκ στη δουλειά τα σκυλιά ή οι άνθρωποι; Αν σου κάνουν άνθρωποι, κατάγγειλέ το τώρα που είναι στα χάι του το κίνημα metoo.
Αν σου κάνουν τα σκυλιά,κάτι κάνεις λάθος.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#698749 Εννοειται οτι τα σκυλια οταν γινουν αγελη,ειναι εχθρικα απεναντι στους ξενους ανθρωπους και οχι μονο.
Σκυλια σαν τα πιτμπουλ,ροντβαιλερ και καποιες αλλες ρατσες δολοφονοι ξενων χωρων,πρεπει να απαγορευθουν ή να μην επιτρεπεται ο ιδιοκτητης να τα κυκλοφορει σε δημοσιο δρομο ή να τους φορανε φιμωτρα.
Επισης να πω για καποιους ιδιοκτητες που εξαιτιας του lock down βγαζουν τα σκυλια καθε βραδυ και αφηνουν τα σκατοκουραδα τους στους δρομους και τα πεζοδρομια εως και μπροστα στην εισοδο με αποτελεσμα να κανω ζικ ζακ μην τα πατησω.
Ποτε θα πιασω κανεναν και θα του τα δωσω να τα φαει δεν ξερω. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#698750
mousatos έγραψε: Έχουμε το μπούλιγκ στη δουλειά και αλλού


Συγνώμη για το οφτόπικ, είναι σχήμα λόγου ή το πρότζεκτ μέρισμα έλαβε τέλος; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#698766
italakias έγραψε:............... και αφηνουν τα σκατοκουραδα τους στους δρομους και τα πεζοδρομια εως και μπροστα στην εισοδο με αποτελεσμα να κανω ζικ ζακ μην τα πατησω.
Ποτε θα πιασω κανεναν και θα του τα δωσω να τα φαει δεν ξερω. :hmmm:


Οποτε τον/την πιάσεις φώναξε με κι εμενα να του/της τα δώσουμε παρεα....
Το οτι εχω 5 σκυλια δε σημαινει οτι γουσταρω να παταω σκατουλες που αφηνουν....

Ασχετο - σχετικό
( τι συζηταμε τωρα θα μου πειτε αλλα οκ)
Τα σακουλακια που ειναι για τα καλαθάκια του μπάνιου είναι απείρως πιο πρακτικά απο τα "εξειδικευμένα".... Βολευει επισεις να τα εχετε ηδη "ανοιξει" αντι να παιδευεστε εκεινη την ωρα. Ως πιο μεγαλα δε, δενονται κα πιο ευκολα...

Κι αν δειτε κανεναν να μη τα μαζευει, του το αμολάτε εν ηδη σφεντόνας...... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#698835 Εμενα αυτο που με βολευει περισσοτερο ειναι πλαστικη σακουλα μικρη, πχ του σουπερμαρκετ διαφανη για φρουτα, τη φοραω στο χερι σαν γαντι, το μαζευω ζεστο ζεστο :lol: τη γυριζω το μεσα εξω και τη δενω
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#698843 Από τις τελευταίες παραγγελίες amazon uk ήταν αυτό
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B008BGRXXM/

Μια χαρά είναι, απλώς δεν δένουν. Δεν χρειάζεται βέβαια, κανα δυο κουράδες κάνει που χωράνε άνετα και το διπλώνω κιόλας να μην μυρίζουν :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#699626 Ποιός είναι ο πιο εύκολος τρόπος να καθαρίσουν τρίχες από ύφασμα στο οποίο "κολλάνε"; Μιλάμε όμως για ΠΟΛΛΕΣ τρίχες, πχ κάτω από το κρεβάτι του σκυλιού, ή από την μαξιλάρα του. Έχω δοκιμάσει με βούρτσα, ρόλλερ κλπ αλλά δεν.

Επίσης τι ζώνη είναι οκ για αυτοκίνητο; Είχα μία αλλά μου είχε μπλοκάρει, οπότε δεν θα πάω στην ίδια σαβούρα πάλι.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#699629
fokion έγραψε:Οσο για τις ρατσες "φονιαδες" θα μου επιτρέψετε οτι το ΚΑΘΕ σκυλί μπορει να γινει φονιας...


Εικόνα

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By glf
#699651 Ο γείτονας με δύο λαμπραντόρ έχει το μεγάλο 10 χρόνων με λυσμανίαση. Καλά έλεγα ότι εδώ γύρω έχει περιστατικά.