Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675609 Αν σου πω με τι κολλησα πριν... Ειδα τη φωτο που ποσταρισες και σκεφτομουνα "τι κινητο ειχε ο ανθρωπος πριν 10-15 χρονια που εβγαλε τοσο καθαρη φωτο¨. Με λιγα λογια "Τι αγορασε ο Γκεακος" :lol:

Τωρα που εδειξες ολο το αλμπουμ κι ειδα καμποσες γνωστες φωτο τραβηγμενες απο μενα με SLR καταλαβα οτι ησουν ερωτευμενος με την κοπελα μου και σου ειχα στειλει εγω πραγμα με email :s_tongue

Λογικα ειχες πετυχει και το 60κιλο αρκουδι-rottweiler της τελευταιας φωτο που ειχαμε κατω στην αυλη εκεινη την εποχη ε?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#675628 εκλαψα :lol:
https://twitter.com/Animalsandfools/sta ... 2352949250
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#675835
George_Prix έγραψε:... κατα την αποψη μου αν παρετε ενα κουταβι (ακομα και λυκοσκυλο), δεν υπαρχει περιπτωση να το φοβουνται η γυναικα και τα παιδια σου. Θα ειναι η πρωτη φορα που θα ζησουν ενα ζωο πραγματικα και θα ξεπερασουν οποια φοβια ειχαν στο παρελθον. Θα το λατρεψουν!!!...
Αν και είχαμε σκύλο όταν ήμουν νήπιο, ένα σέτερ, δεν είχαμε πολλά πολλά και δεν ήμουν άνετος με τα σκυλιά, όχι φοβία αλλά μια έννοια, μια ανησυχία. Όταν όμως ήμουν φοιτητής έδωσαν στον πατέρα μου ένα βελγικό λυκόσκυλο, μωράκι. Γλυκύτατο, παιχνιδάκια, χέρι στο στόμα κλπ. Και μεγάλωνε ο Boss κι έγινε 47+ κιλά και όταν σηκωνότανε στα πίσω του πόδια το κεφάλι του με πέρναγε, το βλέπανε άλλοι και τρομάζανε αλλά εμένα που με ήξερε το χέρι στο στόμα κλπ. Με το να τον ζήσω από μικρούλη, παρόλο που σαν φοιτητής ζούσα σε άλλη πόλη ξεπέρασα τελείως τις φοβίες μου για σκύλους.
Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν είναι θέμα μεγέθους ο φόβος. Το μέγεθος βέβαια παίζει ρόλο στην ποσότητα φαγητού, κοπράνων, μεταφορά αν χρειαστεί κλπ.
Άβαταρ μέλους
By glf
#675855 Βρέθηκε η υποψήφια και είναι κορίτσι από... διαμέρισμα. Ημίαιμο groenendael ούτε 2 χρόνων που το έχει κοπέλα.
Και οι 3 στο σπίτι το θέλουν με τα 1000.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#675858
glf έγραψε:Βρέθηκε η υποψήφια και είναι κορίτσι από... διαμέρισμα. Ημίαιμο groenendael ούτε 2 χρόνων που το έχει κοπέλα.
Και οι 3 στο σπίτι το θέλουν με τα 1000.


Αντε με το καλο!!! Περιμενουμε νεα.
Άβαταρ μέλους
By glf
#675861 Έχει και δεύτερο, μεγαλύτερο κιόλας :)
Η νεαρά είναι ήδη 27 κιλά, υπακούει εντολές και είναι φουλ παιχνιδιαρα. Ούτε παραγγελία... Εγώ με τόση αυλή που έχω θα του είναι ότι καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#675891
glf έγραψε:Έχει και δεύτερο, μεγαλύτερο κιόλας :)
Η νεαρά είναι ήδη 27 κιλά, υπακούει εντολές και είναι φουλ παιχνιδιαρα. Ούτε παραγγελία... Εγώ με τόση αυλή που έχω θα του είναι ότι καλύτερο.
Σύμφωνα με τη wikipedia τα κιλά της είναι κιλά αρσενικού. Πω πω πω. Πάντως με τόση τρίχα που βλέπω καλύτερα που θα την έχεις στην αυλή. Με το καλό να την πάρεις.

< 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#675924 Με το καλό glf, στα μέρη σου είναι από τα ιδανικά σκυλιά -λόγω θερμοκρασιών. Διάβασε και εδώ να δεις μερικές ιδιαιτερότητες των Γκρένενταλ: http://www.kynology.gr/%CE%B3%CE%BA%CF% ... %84%CE%B9/
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#677249 διασταυρωση λυκοσκυλου με bloodhound .Κοιταχτε αυταρες :inlove: :lol:
Εικόνα
Εικόνα