Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Morx
#529993 Ο παπαγαλος ειναι θηλυκος, δεν ξερω αν το ανεφερα παλιοτερα.

Στα νεοτερα, εχει συμπτωματα καποιας μολυνσης, σημερα τον πηγα στο γιατρο και αυριο περιμενω αποτελεσματα.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#534705 Λοιπον! Ο δαιμονας σχεδον εγινε καλα, μετα απο εξετασεις, βιταμινες και teniazine θα ακολουθησει αλλο ενα κοκτειλ (θα μαθω αυριο) και ολα good.

Οπως και να 'χει δε χαμπαριαζει! Προσαρμοσιμη μεχρι αηδιας!!
Ακομα και στο αμαξι οσα χιλιομετρα εκανε, ηταν αρπαγμενη στο κλουβι και χαζευε τα παντα γυρω λες και την ειχε πιασει υπερενταση, αποκορυφωμα, οταν αναψε ενδειξη βενζινης στο ταμπλω (μεγαλη ενδειξη στην MFD οθονη...)
Εριξε ενα τσιριγμα χαρας-εκπληξης επειδη εσπασε η μονοτονια βραδινης οδηγησης με μπλε-λευκο καντραν. Απιστευτο γελιο!

Εντος κλουβιου και εντος σπιτιου, περναει ζαχαρη. Εχει μαθει τον ηχο της πορτας, τη δικη μου φωνη, τον ηχο απο τα κλειδια μου, το σακουλακι με την τροφη που ανοιγει, το ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΜΟΥ....
(ειδικα σε αυτο, καθε πρωι μετα το ξυπνητηρι μου παθαινει αμοκ, μολις ετοιμαστω και φυγω, η :inlove: μου λεει οτι δεν βγαζει μιλια!! :metalo: )

Με την κουρτινα τρελαινεται! Σκαρφαλωνει απο το πατωμα μεχρι επανω, μετα πεταει στο κλουβι που ειναι διπλα στο παραθυρο ή ανεβαινει στο καλοριφερ... το κουρτινοξυλο δεν εμαθε ακομα και ελπιζω πως οχι, γιατι εκει μπορει να οργανωσει βομβαρδισμο με την ησυχια της. :x

Εικόνα

Εδω, αν και δεν εχω πλαι-πλαι για να εχουμε μετρο συγκρισης, να πω οτι η παλαμη μου, ειναι XXL μεγεθους γαντιου.
Η μουσουδα απο τον φλωρο τον παιδοβουβαλο στο βαθος, οσο ο παπαγαλος :lol:
Ο βασανιαρης, ζηλευει και φοβαται ΠΟΛΥ!! :svivhaha:

Εικόνα


Και ενα gifάκι απο την 1η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα που σπιτωθηκε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Morx
#534960 Tην κοπελα μου δεν τη συμπαθει καθολου. (2 θηλυκα ειναι στην τελικη! :lol: )

Καθε φορα που περναει διπλα απο το κλουβι, εκει που κελαηδαει και κατι προσπαθει να πει τελοσπαντων (παραμιλαει) ... την κράζει αλλαζοντας σε βραχνο τονο! :svivhaha:
Μολις απομακρυνεται, συνεχιζει η μελωδια! :thumbsup:


Δεν ειχα ιδεα πως ειναι να 'χεις παπαγαλο μεχρι που απεκτησα. Ειναι τρομερα πλασματακια και πανεξυπνα.
Οταν μαλακιζεται και δαγκωνει καδρα, κουρτινα και γενικα οτι δεν ειναι καλο να τα "τσεκαρει" με αυτο τον τροπο στο "εεεεεπ τι κανεις εκει" σταματαει, με κοιταει και δοκιμαζει την τυχη του. Εαν επιμεινω λιγο (που οσο παει μαθαινει) σταματαει.

Πιστευα οτι θα ζοριστει να προσαρμοστει, αλλα εχει εξοικειωθει σχεδον με τα παντα στο σπιτι.
Με την ηλεκτρικη σκουπα το δουλευουμε, μεχρι στιγμης, αν την ακουσει αποκτα νευρα για κανα 2ωρο! :oops:

Πλεον δεν τσιμπαει, δεν δαγκωνει. Τουλαχιστον εμενα! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#538685 Είναι λίγο μαλάκες οι Ισπανοί στη συμπεριφορά στα ζώα... Η αντιμετώπιση αυτή από τη μία, οι ταυρομαχίες από την άλλη, ...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#538731 Death in the Afternoon is a non-fiction book written by Ernest Hemingway about the ceremony and traditions of Spanish bullfighting, published in 1932. The book provides a look at the history and what Hemingway considers the magnificence of bullfighting.

Ξεκίνησα να το διαβάζω αλλά δε μου έκανε κλικ να το συνεχίσω , όπως και κανένα από τα βιβλία του.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#538741
Serf έγραψε:Είναι λίγο μαλάκες οι Ισπανοί στη συμπεριφορά στα ζώα... Η αντιμετώπιση αυτή από τη μία, οι ταυρομαχίες από την άλλη, ...
Πολύ μαλάκες θες να πεις.