Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#806656
glf έγραψε:Ούτε που το πρόσεξα χαχα. Ε μυρίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δηλαδή σήμερα έσκαβε το χώμα για να το μυρίζει όσο πιο βαθιά έσκαβε..

πτωμα ηταν απο κατω , δεν πηρες και συ ενα πατοφτυαρο να βοηθησεις .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#806707 σημερα ο γατουλης πηγε για την 2η δοση του εμβολιου,και τσιπαρισμα.
Εκανε η γυναικα να τον πιασει καμια 1,5 ωρα για να τον βαλει στο κλουβακι μεταφορας.
Με το που το εβλεπε εξαφανιζολ. :lol:
Με τα πολλα τον επιασε.
Ηταν λιγο νωχελικος αποτι μου ειπε η γυναικα οταν γυρισαν,εριξε κατι υπνους,εφαγε και το πατεδακι του,και ξυπνησε με καλη ορεξη.
Χαρτια υιοθεσιας ολα θα τα φτιαξουν αυτοι στο Δημο,του εβγαλαν και βιβλιαριο ολα κομπλε.
Τις τελευταιες ημερες εχει ξεκλειδωσει και αλλο.
Πλεον καθε πρωι,καθεται και τον χαιδευω χωρις να φευγει.Εαν εχω χρονο θα ερθει και θα καθισει στην αγκαλια μου για χαιδολογημα(σβερκο,μαγουλα)
Ακομα και σε αλλες στιγμες οταν παω να τον χαιδεψω καθεται για λιγα δευτερολεπτα.Παλια ποτε.
Οταν δεν θελει σηκωνει χερι και μου δινει σφαλιαρα με το χερι,αλλα χωρις νυχια. :lol:
Στο παιχνιδι ειναι μια τρελα σκετη ο βρωμιαρης.Μιλαμε οτι τρωει κατι φλας,και κανει μαρς και δεν τον βλεπεις για ποτε πεταγεται απο καναπεδες,τραπεζακια κλπ.
Ορεξη μεγαλη για παιχνιδι εχει μετα απο κανα μισαωρο μολις ξυπνησει το πρωι.Ερχεται νιαουριζει και παρακαλαει για να παιξεις μαζι του με ενα ψευτικο χνουδωτο ποντικακι που κρεμεται μεσχοινακι απο ενα στικ.Αυτο ειναι το καλυτερο του,και το χαρτινο μεγαλο μπαλακι.
Τζαμπα ειχα αγχωθει,απλα το γατι θελει τον χρονο του.
Στειρωση κατα τους 6 μηνες λενε,οποτε το βλεπω κατα το Πασχα,που θα ειναι γυρω στους 6,5 μηνες,ωστε να εχω αδεια να ειμαι στο σπιτι,και να τον πατρακολουθουμε μηπως κατι δεν παει καλα.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#806710 Πηγα να χαιδεψω ενα γατι στην πλατη οχι κατι το ιδιαιτερο και γυρισε και μου δαγκωσε το χερι ευτυχως οχι να τρεξει αιμα αλλα τα ακουμπησε τα δοντια του. Τι εκανα λαθος?

Σημειωνω οτι οποτε επισκεφτομαι το σπιτι του ερχεται παντα και περναει απο τα ποδια μου ακουμπωντας με. Με το ποντικι που κρεμεται απο σχοινι τον εχω παιξει και του αρεσει πολυ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#806711
GTS έγραψε:Πηγα να χαιδεψω ενα γατι στην πλατη οχι κατι το ιδιαιτερο και γυρισε και μου δαγκωσε το χερι ευτυχως οχι να τρεξει αιμα αλλα τα ακουμπησε τα δοντια του. Τι εκανα λαθος?

Σημειωνω οτι οποτε επισκεφτομαι το σπιτι του ερχεται παντα και περναει απο τα ποδια μου ακουμπωντας με. Με το ποντικι που κρεμεται απο σχοινι τον εχω παιξει και του αρεσει πολυ.


Ποτε δεν απλωνεις χερι να χαιδεψεις ενα γατι ετσι στο ξεμπαρκο. Σκυβεις και βαζεις το χερι 1 μετρο μπροστα απο τα μουτρα του, κανεις κανενα ψιτ-ψιτ και αν ειναι χαδιαρικο θα πλησιασει μονο του για χαδια.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#806727 Αυτό ισχύει σε όλα τα ζώα αλλιώς τρομάζουν και δεν ξέρεις πώς θα αντιδράσουν.

Για αυτό πολλές φορές έχουμε ακούσει να δαγκώνουν παιδάκια γιατί πάνε εντελώς ατσουμπαλα να τα χαϊδεψουν, δεν φταίνε όμως τα καημένα αλλά οι γροθοι οι γονείς.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#809670 Στειρώθηκε την Πέμπτη το μεσημέρι η Λίλη και είχε το χάλι της το μαύρο μέχρι την Παρασκευή το βράδυ.
Δεν έφαγε τίποτα, δεν ήπιε νερό καθόλου εκτός από 2-3ml που της δώσαμε με την αντιβίωση και για ελάχιστη ενυδάτωση.
Την Παρασκευή το βράδυ μας υποδέχτηκε στην πόρτα αλλά ήταν εμφανώς ταλαιπωρημένη.

Σάββατο άρχισε να τρώει, το απόγευμα ήταν σχεδόν μια χαρά και από την Κυριακή το μεσημέρι, σαν να μην είχε γίνει τίποτα.

Εγλυψε την τομή, πιπιλαει τα ράμματα αλλά δεν προσπαθεί να τα βγάλει και τα παίρνει στο κρανίο αν πας να την αγγίξεις στην ξυρισμενη περιοχή.

Στην φωτογραφία αμέσως μετά την ένεση νάρκωσης είχε αρχίσει να χάνει την επαφή με το περιβάλλον.Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#809671 πει και αυτο Νικο!
σε κανα μηνα και κατι θα παω τον δικο μου.
Στα αρσενικα δεν ειναι τοσο επωδυνο λενε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#809673
dimviii έγραψε:πει και αυτο Νικο!
σε κανα μηνα και κατι θα παω τον δικο μου.
Στα αρσενικα δεν ειναι τοσο επωδυνο λενε.
Μάλλον έτσι είναι.
Έγινε αφαίρεση μήτρας και ωοθηκών, υπήρξε τομή 4 εκατοστών, ράμματα εσωτερικά και εξωτερικά.
Στα αρσενικά κόβουν τα μπαλάκια μόνο, ράβουν την περιοχή και τέλος. Αλλά αντιβίωση για 8 μέρες θα πάρει όπως κι η δικιά μου.

Τι κάνει ο Λίο; Φοβάται;

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#809677 οχι ειναι πλεον μια χαρα.Δεν φοβατε,ερχετε να τον χαιδεψεις ειδικα μολις εχει ξυπνησει ειναι αρνακι.
θελει και αλλο ομως,δεν ειναι στο 100%
Δεν μπορεις να φανταστεις για τι σπριντ βαραει μεσα στο σπιτι.Τραβαει κατι υπερστροφες ισχυος στο πλακακι σαν εσκορτ. :lol:
Τον πιανει τρελα,και τρεχει σαν παλαβος(με την ουρα κυρτη σαν μαγκουρα :lol: ),ανεβαινει οροφους,ξανακατεβαινει,και ενω τρεχει μουρμουριζει,κανει ενα περιεργο ηχο σαν αυτο που κανουν τα περιστερια. :lol:
Εχει φαει κατι στουκες εν τω μεταξυ,που λεω παει θα σπασει κανα κοκκαλο.
Αλλα ειναι made in Japan. :inlove:
μια φορα την ακουσε μονο που μπλοκαρε τα φρενα με τελικη ταχυτητα και επεσε με το κεφαλι σε ενα γυαλινο επιπλο της τηλεορασης.Εκει καθησε γυρω στα 2 λεπτα ξαπλα. :lol:
Την τροφη που πηραμε Νικο εξακολουθει και την τρωει σαν τρελος.
Τωρα εβγαλε καινουριο χουι. Παει πεταει απο το μπολακι 3-4 σπυρια φαγητο στο πατωμα,περνει ενα σπυρι το παιζει με τα χερια κανα 2λεπτο και μετα το τρωει.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#809680 Σπριντ κάνει κι εμένα, βασικά παρκούρ.
Πηδάει πάνω από καναπέδες, περνάει κάτω από καρέκλες, κλπ
Στουκαρει κάποιες φορές αλλά δεν μασάει.

Αγαπημένο, να κάνει γλιστρες στα σφουγγαρισμενα

Δεύτερο αγαπημένο να κοιμάται στα πόδια μας. Χθες καταλάθος γυρνώντας πλευρό την έριξα από το κρεβάτι.
Πήγε στην γυναίκα.

.