Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#380698 Μεγαλύτερο από ανθρώπου είναι το κεφάλι του, καμιά 40ρα κιλά είναι?
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#380702 Είναι απίθανος! Να τον χαίρεστε και να σας χαίρεται! Μ'αρεσει να βλέπω σκυλιά γατια να ενσωματωνονται τόσο στις οικογένειες και μα γίνονται πραγματικά μέλη!

Από την άλλη μου βγαίνουν τα πιο βίαια ένστικτα όταν ακούω περιπτώσεις όπως του κωλογερου κάπου στην Χαλκιδική αν δεν κάνω λαθος, ο οποίος πυροβόλησε και σκότωσε εν ψυχρώ σκύλο μπροστά στα μάτια του ιδιοκτήτη του που τον πήγαινε βόλτα.

< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#380717
RXristos έγραψε:Από την άλλη μου βγαίνουν τα πιο βίαια ένστικτα όταν ακούω περιπτώσεις όπως του κωλογερου κάπου στην Χαλκιδική αν δεν κάνω λαθος, ο οποίος πυροβόλησε και σκότωσε εν ψυχρώ σκύλο μπροστά στα μάτια του ιδιοκτήτη του που τον πήγαινε βόλτα.

Που το διάβασες αυτό? :lipsealed: Δεν του έχωσε το όπλο στον κώλο ο ιδιοκτήτης? :rtfm:

Τι διάολο βάζουν στο νουνου kid ρε γαμώτο, προχθές στεκόταν και τα πόδια του έτρεμαν
και σήμερα βγαίνει έξω από το κουτί των 35 εκατοστών :superman:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#380718 @Bihlas Αυτη τη στιγμη ειναι στα 30.... αλλά εχει να παρει αχαχαχαχαχα

@RXristos Ευχαριστουμε!! Απο οσα σκυλια ειχα αναμφισβητητα ηταν ο πιο γρηγορος στην ενσωματωση στην οικογενεια!! Πιστευω ειναι θεμα ρατσας, αν και η..... "καθαροαιμη βλαχα" επεισεις προσαρμόστηκε μια χαρα.
Απλώς καταλαβαινω οτι τα Golden ειναι τα πιο "οικογενειακα" σκυλιά. Για φύλακες κ.λ.π. καμια σχεση. Για ...... κλοουν κι αγκαλιτσες και βεβαιως..... σκανταλιές :) :) ειναι μανουλα πρωτη!!!!!!!
Και πρωτιστως να σου φτιαχνουν το κεφι ειδικά αμα εχεις τις μαυρες σου!!!!!!!!!!!!
Αν παμε στο τροχοσπιτο παιρνουμε και τα 3 σκυλια. ΕΙΝΑΙ οικογενεια ( οπως και δεσμευση βεβαιως....)

Προσωπικά δεχομαι το να μη θες τα σκυλιά. Ειναι απολυτως λογικό και κανω οτιδηποτε ευλογο γι αυτο.



ΑΛΛΑ
το να τα φολιαζεις - παιδευεις - σκοτωνεις - παρατας στο βουνο, ναι ειναι το χειρότερο μου.
Γιατι ρε ??? τι σου εκανε???? "Δωρο" δεν ειναι.... παρε λουτρινο να μη κατουραει να μη μαδαει να μη τρωει επιπλα ρουχα και δε ξερω κι εγω τι αλλο....
Κι αισθανομαι ΠΟΛΥ άσκημα που "δε μπορω να παρω ακομα ενα" απο τα πολλά παρατημενα που βλεπω σε διαφορες αναρτησεις.....
Αλλα 4ο δε με παιρνει..... Ισως οταν η γριουλα αποδημησει......


@ Doger, Ευχαριστω!!!!!!!!!!

Χαιρομαι που και τα 3 παιδια μου ειναι σιγουρο οτι θα εχουν ζωο στις δικές τους οικογενειες....

Και ειδικά η μικρή.... αν δεν γινει κτηνιατρος θα ειναι πραγματικά δυστυχισμένη στη ζωη της....
Άβαταρ μέλους
By fokion
#380720
fokion έγραψε:Και ειδικά η μικρή.... αν δεν γινει κτηνιατρος θα ειναι πραγματικά δυστυχισμένη στη ζωη της....


με οποιοδηποτε ζωο.....

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#380726
RXristos έγραψε:Μ'αρεσει να βλέπω σκυλιά γατια να ενσωματωνονται τόσο στις οικογένειες και μα γίνονται πραγματικά μέλη!


+ οο :thumbsup:

Τα "πεθερικα" απεκτησαν ενα "παιδι" ακομα πριν λιγο καιρο, μια σκυλιτσα με δυναμικη προσωπικοτητα!
Εικόνα

Τωρα ειναι ~4μιση-5 μηνων αν θυμαμαι σωστα κι εχει ηδη αρχισει την εκπαιδευση της.

Βεβαια σαν το δικο μου "παιδι" τιποτα... :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By fokion
#380727 Αλλα ενα παιδι που στα 4 του ειναι "ετσι" ειναι - μαλλον - "καταδικασμένο".............

Εικόνα

Δυστυχως ο Ρας ( ο λυκος ) μας αφησε περσι στα 16 του... Πολλά για λυκο.... :( :(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380729
fokion έγραψε:
Εικόνα


:inlove: φοβερη φωτο!! κουκλα η κορη σου!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#380731 Ζηλεύω, από εδώ το πάω από εκεί το φέρνω διστάζω να εμφανιστώ μια μέρα με σκυλί στο σπίτι λόγω του χώρου.

Προς το παρόν παίζω τα ΣΚ με το μπασταρδακι που υιοθέτησε ο κολλητός. Μου έχει γεμίσει τα χέρια και τα πόδια γρατζουνιές από τα δαγκώματα το άτιμο, ελπίζουμε να το κόψει όσο μεγαλώνει γιατί όταν γίνει θηρίο δεν θα συγκρατειται.

< >
Άβαταρ μέλους
By fokion
#380735 το θεμα "χωρου" ειναι σχετικό.
το ζωο θελει εσενα, βολτες και παρεα.... ο χωρος του ειναι αδιαφορος.
Οκ θα κανει ζημιες... πολυ ή λιγο.
Αλλα... προσωπικά δε με νοιαζει...
το βλεμα τους με "στελνει".....
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#380736
Billopoulos έγραψε:.....


Τρελές φατσες και οι δύο!!

Πάντως όταν η γάτα σε επιλέξει νιώθεις άρχοντας

Όπως λέει όμως και ο fokion το καθένα έχει την χάρη του!!! Τα ζώα είναι απίθανα και το να μεγαλώνει μαζί τους ένα παιδί νομίζω είναι μεγάλη υπόθεση και τα κέρδη πολλαπλά σε πολλά επίπεδα!!

< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#382245 -Είναι ζωηρό το γατάκι?
-Μπα, καθόλου.

Εικόνα

Μια εβδομάδα μετά ο γατούλης πήγε από τα 480 στα 580 γραμμάρια, πήρα άμμο και κροκέτες
και ησύχασε το κεφάλι μου. Δαγκώνει πολύ αλλά καλύτερα να σε δαγκώνει παρά να σε γρατζουνάει,
δεν έχει ακόμα δύναμη το σαγόνι του για να σου τρυπήσει το δέρμα. Έχει τεράστια διαφορά δύναμης
σε μια εβδομάδα, έπαθα πλάκα. Τώρα του μαθαίνω τα Ιταλικά μηχανάκια :lol:

Εικόνα