Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#409140 Μαρλευ update!!!

NAI έτσι κοιμάται!!! Τα πόδια πάνω.....

Εικόνα

τώρα που καλοκαιριάζει ( όποτε...) ζεσταίνεται απίστευτα....
Δε μπορεί να κατσει 5 λεπτά σε καναπέ... Θέλει πλακάκι....
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#409211 Άντε να βάλω και τον δικό μου μιά και βρήκα την φωτογραφία!
Εδώ είναι περίπου 16 μηνών!
Φρέσκια! Μόλις πριν πεντέμισυ χρόνια... :tomato: :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#415508 :lol: :lol: τι φατσα είναι αυτή ρε συ,ενω δεν είναι αντικειμενικα ομορφη,εχει κατι τραβηχτικο/συμπαθητικο η φατσα της.
ρεισινγκ τελειως,λιπος καθολου.
Από χαρακτηρα πως είναι Μιραγκε τωρα που την εχεις κανα μηνα? Ακουει,ειναι ηρεμη,ή χοροπηδάει συνεχως?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#415516 Όντως τρομερή φάτσα!!
Να την χαίρεστε Θανάση!
Δεν μου λες, τις εντολές στα ισπανικά τις δίνεις;
Επίσης, το γιλέκο δεν το έχω δει Ελλάδα ποτέ

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By mirage
#415534 Ειναι galgo. Πολλοι τα αποκαλουν Spanish greyhound αλλα η αληθεια ειναι πως ειναι διαφορετική εξελικτικη γραμμή με πολλες διαφορες.
Εντολες στα αγγλικα Νίκο.
1 μηνα μετα εχουν αλλαξει αρκετά. Ειναι πλεον ηρεμη και εχει ηδη τα αγαπημενα της σημεια στο σπιτι αλλα παραμενει ντροπαλη και ενιοτε φοβισμενη με αλλα σκυλια και ειναι επιφυλακτική με τους ανθρώπους. Θα παει θα μυρισει και θα φυγει. Ποτε δεν χοροπηδουσε συνεχώς εκτος αν μιλαμε για σκιουρους. Η συνεχεια της φωτογραφιας απο χτες ειναι να εχει αγκαλιασει το δεντρο και να προσπαθει να ανεβει πανω. Γενικα ειναι ηρεμη, ειναι αρκετά ευαισθητα σαν χαρακτηρες, και τα αγαπημενα της χομπι ειναι ο υπνος, οι βολτες και το κυνηγι γατας. Εκει δεν ειναι ηρεμη. Οταν βρεχει ειναι 2 φορες πιο ηρεμη και υπναρου. Σημερα βγηκε για την πρωινη βολτα της και 5 λεπτα μετα ηθελε να γυρισει πισω. Γενικα ακουει πολυ, ειπαμε ειναι ηρεμη και ιδιατερα μαλακη, εκτος αν υπαρχει φαγητο στο παιχνιδι. Εκει αλλαζει το τροπαριο λιγο αλλα θα στρωσει.

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#415535
mirage έγραψε:@dimviii
Στην πρώτη εχει λοκαρει σκιουρο


Στην δευτερη Μιραγκε μου τι εχει λοκάρει? Πεσκανδριτσα? Πεστροφα? Ξιφία? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#415587 Χτες με 2 φιλους βγαλαμε βολτα ενα μαλτεζακι στις 2 το πρωι. Μιλαμε τωρα για σκυλο που κανει βολτα ενα οικοδομικο τετραγωνο και μετα θελει να παει σπιτι του να πιει νερο. Εννοειται οτι ο φοβερος αυτος σκυλος βγαινει βολτα με λουρι.
Στην περιοχη εχει ενα γηπεδο σαν 5χ5 και τετοιες ωρες πανε καποιοι και 'εκπαιδευουν' τα σκυλια τους, κατω εχει χορτο και δεν ακουγεται το πατημα και το τρεξιμο και γυρω γυρω εχει φυτα. Εκει που περπατουσαμε αμεριμνοι πεταχτηκε ενα (κατι σαν) Pitbull, πηδηξε το φραχτη και του ορμηξε.
Απο το χρατς που εκανε πηδωντας μεσα απο φυλλωσιες/θαμνους μεχρι να τον φτασει δεν περασαν πανω απο 2 δευτερολεπτα και το γαμωσκυλο εκανε καμμια 10-15 μετρα τρεχοντας. Αρχισαμε τις φωνες και ο σκυλος ευτυχως χεστηκε και την εκανε, ειχε ομως ηδη προλαβει να γεμισει σαλια το λαιμο του δικου μας. Ισα που δεν τον αρπαξε.
Το τι θα ειχε συμβει αν τον αρπαζε τελικα ή αν ηταν η κοπελα μονη της να τον εχει βγαλει βολτα (πολυ συχνα γινεται) δεν χρειαζεται να το αναφερω, η μονη φαση ειναι οτι το μαλακισμενο ακουσε "ενα σκυλο" και πηγε να τον φαει και βρεθηκε αντιμετωπος με "4 σκυλους" που του φωναζαν για αυτο φοβηθηκε την εκανε.

Ακολουθησε εντονη αλλα πολυ συντομη στιχομυθια με τα αορατα (απο την πισω μερια του φραχτη) αφεντικα του σκυλου που σε 5 λεπτα ειχαν εξαφανιστει απο κει μαζι με το γαμωσκυλο τους.

Ερωτησεις:
- αν τον αρπαζε το δικο μας επιτρεπεται να υπερασπιστεις το σκυλι σου πλακωνοντας το επιτιθεμενο στα κλωτσιδια μεχρι να θελει ταφο?
- επιτρεπεται να ακουσουν Χριστιδια ή και να τις αρπαξουν οι ιδιοκτητες του?
- αν φαει το δικο μας τελικα (ενα κουνημα του κεφαλιου περα-δωθε ειναι ο καψερος) τι γινεται με τους "εκπαιδευτες"? "Αχ με συγχωρειτε δεν θα τον ξαναεχω χωρις λουρι, η κακια η ωρα,που να το σκεφτω, αχ" ή τους γαμας οτι εχουν και δεν εχουν?

Οπως καταλαβαινετε, τα εχω παρει στην κρανα εντονα, και ας μην ηταν δικος μου ο σκυλακος που παραλιγο να αποδημησει.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#415719 Πλην βουνου ή τελος παντως ενός καρα-ερημικου μερους, ειναι βλακωδες να εχεις σκυλο χωρίς λουρι καποιου ειδους...
Μετά μην απορουμε για ολα αυτα τα "χαμενα" σκυλια.......