Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#2932 Κοιτά να δεις που νόμιζα οτι ο Geo δεν είχε ανοίξει topic... :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#2946 Ψάχνοντας κατι συγκριτικά για φωτογραφικές μηχανές βρήκα αυτό

http://www.eglobalcentral.de/nikon-d530 ... hwarz.html

Το εν λόγω site έχει καταληξει και eu, com, co.uk, es οποτε θεωρητικά δραστηριοποιείται σε διάφορες χώρες τη Ευρώπης το online shop.

Η απορία μου είναι ότι πχ για την παραπάνω μήχανη ΟΛΑ τα μαγαζια (ιντερνετικα και μη) έχουν τιμη 650 (skrouzt) - 720 (σε κανονικο μαγαζι) οποτε η διαφορα ειναι τεραστια. Πως μπορουμε να μαθουμε αν ειναι αξιοπιστο και τι τελικα πουλαει; :hmmm:

ενδεικτικα η d7100 στο skroutz την βρισκεις 949,00 στο eglobalcentral την βρισκεις 659,99
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#5928 :s_cry

Απο 10/08 εχω παραγγειλει 2 μπλουζες..και σημερα μου γραψαν και οι 2 σελλερες οτι θα κανουν resend γιατι <εγινε μπερδεμα με τα ταχυδρομια>!

Ο ενας μαλιστα μου ειπε πως η διευθυνση ειχε non english χαρακτηρες και για αυτο το επεστρεψαν πισω!!

Μα πως?? Και στο ebay k στο paypal εχω δωσει διευθυνση με λατινικους χαρακτηρες...

Αντε αλλον ενα μηνα αναμονη!!! Ειχα καλομαθει με τις σχεδον αμεσες παραδοσεις!!!

Τωρα μεχρι και τα βαπτησια της μικρης εχουμε παυσεις αγορων!!! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#5943 Το εβαυ έχει ξεκινήσει βιολί με τους εκτελωνισμούς ε; Δεν μπορώ να αγοράσω κάτι πλέον εκτός EU, παίρνοντας το ρίσκο να περάσει τελωνείο... :s_mad
Άβαταρ μέλους
By xenos
#5972
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#5979 ααα κατσε...γραψε λαθος...

Ενω o σελλερ που τον βρηκα απο το ebay δεν εστελνε Ελλαδα,επειτα απο αρκετο μπουρου μπουρου τα εστειλε individually και απλα μου εδωσε το πειπαλ account του..Οποτε ισως για αυτο να γλυτωσα τα οποια εξτρα κοστη
Άβαταρ μέλους
By Serf
#7557 Ερώτηση για online κλείσιμο ξενοδοχείου (μέσω booking.com) ταιριάζει εδώ;

Σε περίπτωση που έχει γίνει κράτηση δωματίου με χρήση πιστωτικής χωρίς χρέωση αυτής (ούτε προδέσμευση χρημάτων εφόσον δεν έχει έρθει σχετικό ενημερωτικό SMS στο κινητό) τι θα γίνει σε περίπτωση που δεν εμφανιστούμε στο δωμάτιο και - συμπτωματικά - ακυρωθεί η πιστωτική λόγω απώλειας;