Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gakost
#506469 Η γυναίκα τα διάλεξε και το σχέδιο ήταν να πάμε να τα παραλάβουμε από το κατάστημα αν και τελικά τα βάλαμε παράδοση σπίτι. Εγώ είχα προτείνει και greekbooks που είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο αλλά τα είχε ήδη στο καλάθι οπότε τα πήραμε από εκεί.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#506479
g8777 έγραψε:Γιατί δεν προτίμησες protoporia η politeianet; :hmmm:

Φθηνότερα αμφότερα.


Από τη μια, αυτό ακριβώς, κι από την άλλη γιατί να υποστηρίζουμε εν γνώσει μας γαλέρες; (ειδικά όταν υπάρχουν εύλογες εναλλακτικές) :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By otso
#507238 αυτο το γαμημενο το banggood γιατι δεν τα εχει ολα με Priority Direct Mail ; πανω που βρηκα αυτο που ηθελα δεν το εχει να μην πληρωσω τελωνειο .
τα αλλα κινεζομαγαζα πως το λενε το αντιστοιχο Priority Direct Mail ; αν και δεν τα εμπιστευομαι ουτε εχω δει εκει καλυτερες τιμες.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#507254
otso έγραψε:αυτο το γαμημενο το banggood γιατι δεν τα εχει ολα με Priority Direct Mail ; πανω που βρηκα αυτο που ηθελα δεν το εχει να μην πληρωσω τελωνειο .
τα αλλα κινεζομαγαζα πως το λενε το αντιστοιχο Priority Direct Mail ; αν και δεν τα εμπιστευομαι ουτε εχω δει εκει καλυτερες τιμες.

μέχρι 2 κιλά και ορισμένο όγκο είναι το priority του Banggood.
Το Gearbest έχει το Priority Line Eu Express (DPD), που είναι πιο ακριβό αλλά επιτρέπει ογκώδη και βαριά.
Το κάθε μαγαζί έχει τη δικιά του μέθοδο, δεν είναι η ίδια κι ας λέγεται priority και στα δύο.
Το Gearbest έχει και ευρωπαϊκές αποθήκες χωρίς τελωνείο(έχουν τα γράμματα G-W και κάποιο νούμερο εκεί που λέει Warehouse Options:)
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#509036 Eρώτηση στους γνώστες:

Είχα παραγγείλει απο ebay Γερμανίας ενα tankbag Givi για το VFR το οποίο σε λίγο περισσότερο από ένα χρόνο χάλασαν οι ραφές, Επικοινωνώ μαζι τους μεσω ebay-email, ευγενεστατοι, μου ζητάνε φωτό και προχτές λαμβάνω μήνυμα (κι ας έχει παρέλθει η εγγύηση)

Dear customer,

Thank you for your return. We have credited the value of your return to your customer account.
Please note that the refund will be processed within 48 hours of the originally used payment method.

Paypal:
Important note: If you want to check the receipt of money, you must have your bank statement displayed in Paypal. The payment will not be credited directly to your bank or credit card account.
Our Paypal address: paypal@bs-motoparts.com

Bank
Please take care of possible processing times of your bank.

Credit card
You can check the cash receipt on your bank statement or monthly statement.

For further questions please contact us by phone or e-mail.


Αν κατάλαβα καλά η πίστωση θα γίνει αυτόματα στην πιστωτική?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#509052 Αφού το λέει καθαρά

Important note: If you want to check the receipt of money, you must have your bank statement displayed in Paypal. The payment will not be credited directly to your bank or credit card account.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#509477
otso έγραψε:αυτο το γαμημενο το banggood γιατι δεν τα εχει ολα με Priority Direct Mail ; πανω που βρηκα αυτο που ηθελα δεν το εχει να μην πληρωσω τελωνειο .
τα αλλα κινεζομαγαζα πως το λενε το αντιστοιχο Priority Direct Mail ; αν και δεν τα εμπιστευομαι ουτε εχω δει εκει καλυτερες τιμες.


εμενα μου ηρθε το τηλεφωνο σε 10 μερες από βελγιο…. και ηταν με κανονικο ταχυδρομειο… (ο ταχυδρόμος το εφερε, μικρο πακετακι ηταν)
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#509479
dimik έγραψε:Τελικά με τι πλήρωσες; :lol:


Με κάρτα εχω πληρώσει ρε (μεσω paypal), απλά ποτέ δεν είχα επιστροφή απο paypal μέχρι τώρα, γι αυτό ρωτάω πώς πραγματοποιείται
Άβαταρ μέλους
By dimik
#509485 Σε ανάλογες περιπτώσεις σε εμένα έγινε credit το ποσό στο paypal και έκανα withdraw funds για να μπουν πάλι στον λογαριασμό της κάρτας.
Kι εγώ με χρεωστική συνδεδεμένη με το paypal πληρώνω.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#511357 Ποπο τι κλαψα!!
Θα μας λειψεις...Πατα εδω για να ανανεωσουμε την σχεση μας...

Εχει γεμισει το inbox απο τετοια!!!