Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#555687
kyr80 έγραψε:Μα τα ίδια χάλια έχουν στη Σχολή Τυφλών και στην Καλαμαριά. Και πλην acs Νικήτης που συνεργάζομαι, και εκεί η γενική παίρνει τηλέφωνο αντί να τα φέρει.
Σήμερα ΕΛΤΑ κουριερ η πεθερά μου, και έλαβε SMS ότι το δέμα της είναι στο κατάστημα. Ούτε λόγος να της το πάνε...

< Note >
Speedex Καλαμαριάς. Στέλνουν SMS ότι το δέμα έφτασε στο κατάστημα Καλαμαριάς. Λίγη ώρα μετά τηλεφωνει ο courier ότι σε συγκεκριμένη ώρα θα φέρει το δέμα στο σπίτι.
Acs Ντεπώ. Φροντίζω να έχω το νούμερο αποστολής. Ίσως στείλουν SMS ότι το δέμα έφτασε στο κατάστημα τους στο Ντεπώ. Σε 1 ή 2 μέρες του παίρνω νωρίς το πρωί τηλέφωνο ... και το δίνουν στον κουριερ. Κάποια στιγμή την ίδια μέρα το φέρνει.
Acs Καλαμαριάς. Φροντίζω επίσης να έχω το νούμερο αποστολής. Στέλνουν SMS ότι το δέμα έφτασε στο κατάστημα τους (στην Εθνικής Αντιστάσεως). Καποια στιγμη την ίδια μέρα το φέρνει ο κουριερ.
Γενική Ταχυδρομική Καλαμαριάς. Φροντίζω επίσης να έχω το νούμερο αποστολής. Δεν στέλνουν SMS. Πηγαίνει ο courier στο σπίτι. Αν δεν βρει κανέναν αφήνει σημείωμα και παίρνω τηλέφωνο.
Την μια φορά που ήταν με αντικαταβολή ο κουριερ μου είπε ότι δεν είναι ... τράπεζα να μου δώσει 6€ ρέστα... Έκτοτε παραλαμβάνω από το κατάστημα τους (Πασαλιδη).
Δύο φορές χρησιμοποίησα το Acs spot στο βενζινάδικο της Shell στην Πόντου λόγω δωρεάν μεταφορικών. Μου έστειλαν SMS ότι το έχουν εκεί και μπορώ να πάω να το παραλάβω.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#555713 Κι εγώ είχα περιπτώσεις που κολλούσαν ειδοποιητηριο σε ώρα που ήταν κάποιος στο σπίτι. Πλέον, όμως, τα στέλνω στην εργασια μου με ρητή αναφορά στο όνομα της εταιρείας. Εκεί δεν τους παίρνει να πουν ότι δε βρήκαν κάποιον να παραλάβει :)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g47
#557306 Αγορα απο αγγελια σφραγισμενου προιοντος αρχικα αγορασμενο απο amazon us.
Θεωρητικα χαλαει.
Τι τροπος υπαρχει για να κανω χρηση εγγυησης εκτος επικοινωνιας με τον πωλητη?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#557374 Αγόρασα μία egift card από amazon και είδα ότι με χρέωσε μία λίρα επιπλέον. Εχω δλδ 2 ξεχωριστές κινήσεις στη revolut, την 1 λίρα και την αξία της κάρτας. Έχει έξοδα η egift card? Δεν το πρόσεξα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#557378
Dimitris_P έγραψε:Αγόρασα μία egift card από amazon και είδα ότι με χρέωσε μία λίρα επιπλέον. Εχω δλδ 2 ξεχωριστές κινήσεις στη revolut, την 1 λίρα και την αξία της κάρτας. Έχει έξοδα η egift card? Δεν το πρόσεξα.
Κάτι σαν προέγκριση είναι, θα επιστραφεί.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#557751 Για τους λάτρεις της εναλλακτικής ιστορίας και των what-if: Σακούλα Δώρου Craft Λονδίνο 18.5x7.5x24.5

Εικόνα



:dizzy: :vava:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#557752 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#557753
Zorz έγραψε:Για τους λάτρεις της εναλλακτικής ιστορίας και των what-if: Σακούλα Δώρου Craft Λονδίνο 18.5x7.5x24.5

Εικόνα



:dizzy: :vava:


O τυπος που το φτιαξε, φανατικος του Man in The High Castle. Τοταλ ρισπεκτ :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#557813 Ο τύπος πού το έφτιαξε είναι 12 χρόνων πού δεν έχει φύγει ποτέ από το shithole χωριό των 3 εκατομμυρίων κατοίκων της Κίνας , σιγά μην ήξερε ποιός είναι ο κυριουλης με το αστείο μουστάκι, μάλλον κανας Επιθεωρητής Μόρτιμερ από το Φακμισαάιαρ , ωραίο οικόσημο έχει κιολα , θα το βάλω καί αυτό .

Όι Τζαμπαιοι από την άλλη είναι τόσο άχρηστοι που το προϊόν πέρασε από 47 νοματαιους χωρίς να ασχοληθεί κανείς.
Λογικό.Κατσε δούλεψε ένα 8ωρο μέσα στις αναθυμιάσεις από τα πλαστικά καί τίς βαφές των υπόλοιπων πριμιουμ προϊόντων ακούγοντας γνωστές λαικαι επιτυχιαι ( Μιράζ ΣΚΆΣΕ) διασκευασμένες στο Τζάμπο οικοσύστημα και τα λέμε . Έτοιμος για ανάγνωση βίου γέροντα Παϊσίου θα είσαι μετά. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#557857
g8777 έγραψε:Όι Τζαμπαιοι από την άλλη είναι τόσο άχρηστοι που το προϊόν πέρασε από 47 νοματαιους χωρίς να ασχοληθεί κανείς.

Ερωτηματικό αν έχουν εσωτερικό ποιοτικό έλεγχο ή και εξωτερικό. Αλίμονο αν περιμένουμε από την κοπελίτσα του part time και των 150€ να το εντοπίσει.
Και δεν πρόσεξαν καν κατι εμφανεστατο άρα για κάτι μη εμφανές όλα παίζουν...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#557891 Αυτό προϋποθέτει αυτός που βλέπει ο,τι βλέπει να μπορεί να αξιολογήσει τι έχει μπροστά του.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#557927 Σήμερα έκανα "καταγγελία" στα κεντρικά στην Αθήνα για την acs της περιοχής μου.
Μου ζητήσανε αριθμό της τελευταίας παραγγελίας, και τον αριθμό των παραγγελιών του τελευταίου μήνα, που έχω πρόβλημα. Επικοινώνησε μαζί τους και το φαρμακείο από Αθήνα, που μου στέλνει συνεχώς γάλατα-κρέμες κλπ

Πήγα το απόγευμα να παραλάβω το δέμα από 20/12 που περίμενα. Μόλις έδωσα αριθμό αποστολής, ήρθε ο μ@λ@κας που είχα μαλώσει πριν μερικές ημέρες.... "και το κάνατε τεράστιο θέμα", "δείξτε μια κατανόηση τέτοιες ημέρες" κλπες φίφες.
Όχι μ@λ@κα... 2 φορές έτρεχα μέσα στη νύχτα να βρω γάλατα. Τώρα το άφησα γιατί είχε κρέμες, που πήρα από το s/m τις τελευταίες ημέρες. Σου την είχα στημένη... Ας πρόσεχες. :metalo: :metalo: