Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#620840
rallye40 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
rallye40 έγραψε:Καλημέρα
Καλή Χρονιά
https://www.timberlandeuoutlet.com/
Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο;

< Note >


Απάτη.
Δηλαδή είναι μαϊμού ή δεν έρχονται καθόλου;

< Note >
Δεν έρχονται καθόλου.

Καταλαβαίνεις ότι είναι απάτη από τα παρακάτω:

1. Ύποπτα μεγάλες εκπτώσεις
2. Δέχονται μόνο κάρτες για πληρωμή
3. Δεν υπάρχουν πουθενά στοιχεία επικοινωνίας
4. Οι σελίδες των όρων συναλλαγής κτλ είναι πρόχειρα μεταφρασμένες με google translate
5. Χρησιμοποιούν ένα δωρεάν ssl που δεν επαληθεύει τον ιδιοκτήτη.
6. Χρησιμοποιούν το "timberland" στο url σε συνδιασμό με άλλη λεξη όπως "outlet"
7. Τα εικονίδια για Facebook κτλ δεν παραπέμπουν πουθενά.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#620841
bill33 έγραψε:
rallye40 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
rallye40 έγραψε:Καλημέρα
Καλή Χρονιά
https://www.timberlandeuoutlet.com/
Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο;

< Note >


Απάτη.
Δηλαδή είναι μαϊμού ή δεν έρχονται καθόλου;

< Note >

Mε 18€ τι περιμένεις να είναι;


Ευκαιρία! :lol:

Μα είναι δυνατόν να πιστεύετε τέτοιες τιμές....; :hmmm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#620852 Amazon παραγγελία Kindle 22 Νοεμβρίου δεν έχει φύγει ακόμη.... Σε πρώτη ενόχληση ενώ υπάρχει στοκ δώσανε θέμα με logistics κ ζήτησαν συγγνώμη. Σε δεύτερη ενόχληση να μου δώσουν ημερομηνία με πήραν σε 5 λεπτά τηλέφωνο απολογήθηκαν για το πρόβλημα, αλλά κ πάλι δεν μπόρεσαν να δώσουν δέσμευση για ημερομηνία πρότειναν την ακύρωση κ επιστροφή του ποσού..
Ζήτησα να προχωρήσει η παραγγελία γνωρίζοντας την καθυστέρηση. Ακόμα κ σήμερα δε βλέπω αποστολή...
Θέλω να το πάρω κ ας καθυστερήσει αλλά θέλω κ μια αναγνώριση της μεγάλης καθυστέρησης, αφού υπάρχει σε στοκ
Ακούω προτάσεις...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#620856 Βασικα αυτο το λινκ οχι μονο ειναι απατεωνια, αλλα μου εφερε κι εναν ΙΤ τρεχοντας να τσεκαρει τι υποπτο ανοιξα :lol:

(Για τα τιμπερλαντεν μιλαω)


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#623110 Σκοπεύω να αγοράσω το Xiaomi Mi 9T Pro 128 GB.

Πάω στο σκρουτζ να τσεκάρω διαθεσιμότητες και τιμές.

α) Ξεκινά από 357 ευρώ αλλά για να φτάσεις σε κάποιον που δεν το έχει κατόπιν παραγγελίας πρέπει να φτάσεις στη μέση της λίστας σε καταστήματα που το έχουν 385+.
β) Στέλνω ερωτήσεις για σιγουριά ότι είναι όντως διαθέσιμο σε αυτά τα καταστήματα. Bingo! Οι απαντήσεις τους : πάρτε μας στο κατάστημα τηλ (online shop έτσι? :s_shout ) , άλλος απαντά δεν το έχουμε :s_hang , άλλος όταν τους λέω ότι άλλα γράφουν και παραπληροφορούν (μάλλον καταλαβαίνει την |λογοκρισία| του και αλλάζει την διαθεσιμότητα και μου το παίζει τρελίτσα).
γ) Μπαίνω στο bestprice (σκρουτζ like) ... το έχουν μερικοί αλλά στις αξιολογήσεις αυτών των καταστημάτων διαβάζεις: δεν σηκώνουν το τηλέφωνο και δεν απαντούν στα emails. :s_shout O άλλος γράφει στο site ότι ζητά 10% προκαταβολή για να στο στείλει με αντικαταβολή. :s_omg

Εννοείται δεν εμπιστεύομαι κανένα τέτοιο μαγαζάκι του κω***. Kανείς δεν έχει paypal και το ψέμα και η λαμογιά πάει σύννεφο αν διαβάσεις τις αξιολογήσεις.

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του κινητού από infoquest στα 448€. :vava: Kάλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε.

Απογοητεύτηκα από όλο αυτό το χάλι. Για αυτό όλοι ψωνίζουν από Κίνα.

Kαι banggood Κίνα βλέπω έχει 410€ με Priority Direct Mail. Πως το πουλάνε τα σκρουτζομάγαζα φτηνότερα? :hmmm:
Τελικά η infoquest μοιάζει η καλύτερη λύση αν σκεφτείς ότι έχει και 2 χρόνια εγγύηση.
Τελευταία επεξεργασία από elteo και 18 Ιαν 2020, 16:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#623113 Πού να δεις τι γίνεται αν ζητήσεις και τιμολόγιο. Η διαθεσιμότητα στο online μαγαζί παραμένει στο "άμεσα διαθέσιμο", αλλά τηλεφωνικά ενημερώνεσαι πως "μόλις εξαντλήθηκε". Και φυσικά παραμένει άμεσα διαθέσιμο στο online :tshiftys:

< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#623117 Πας στο Γερμανο ή καποιο παρομοιο καταστημα,κανεις τις δοσεις και φευγεις.
Θα στπιχισει παραπανω αλλα δεν χανεις χρονο .
Άβαταρ μέλους
By melos86
#623143 Αγορα απο αγγλικο amazon...
Αποστολη στον χωρο μου σε ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ! (απογευμα παραγγελια, την αλλη μερα το μεσημερι το δεμα στα χερια μου) :yahoo: :thumbsup:
Βεβαια αξια αντικειμενου 45 ευρω και αλλα 30 τα μεταφορικα αλλα υπηρχε βιασυνη!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#623147 Και το smartphone παραγγελία Δευτέρα, την επόμενη μέρα το χω στα χέρια μου.

Δεν περιμένω 2 εβδομάδες να έρθει από Κίνα για 40€ διαφορά. Και δεν έχεις και την 2ετη εγγύηση που έχεις Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#623154
elteo έγραψε:Και το smartphone παραγγελία Δευτέρα, την επόμενη μέρα το χω στα χέρια μου.

Δεν περιμένω 2 εβδομάδες να έρθει από Κίνα για 40€ διαφορά. Και δεν έχεις και την 2ετη εγγύηση που έχεις Ελλάδα.



BG19TP
:shifty: :whistlink: