Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#486962
Deleted User 1 έγραψε:
Scotch έγραψε:Παίδες τι customs υπολογίζω εδώ; Να μη ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να είναι γνήσιο το ανταλλακτικό ε; :ninja:

https://www.ebay.com/itm/Fenster-Heber-Schalter-A1698206710/253095058897?hash=item3aeda41dd1:g:0ZoAAOSwsg9ZkVrC

Ψάξε και από Λιθουανία ή Λετονία. Όλο και κάτι θα χουν οι γάτοι αυτοί.
55 ευρω νομιζω ειναι μια λογικη τιμή. Εγω θα ρωτουσα και το συνεργείο αν εχει κατι σε μεταχειρισμενο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#486991 :s_thumbsup
Το πιο οικονομικό που βρίσκω (ελάχιστα κάτω από αυτό του Stefan) είναι αυτό. Καινούργιο λέει :hmmm: (όντως;)
Αναμένω κι από το "συνεργείο" :ninja:

edit: άκυρο αυτό... δεν έχει για τους καθρέφτες... οπότε μάλλον του Stefan είναι το πιο οικονομικό :s_wink .
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#487012 Αυτό ήθελα να σου γράψω...σιγουρέψου για τον κωδικό πριν παραγγείλεις. Πρέπει το ανταλλακτικό να έχει όλα τα κουμπιά που χρειάζεται ο εξοπλισμός που έχεις, πχ ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέφτες.

Μπήκα εδώ και ο κωδικός που μου έβγαλε διαφέρει λίγο από το δικό σου. Κάνε μία εγγραφή και κάνε αναζήτηση βάσει vin να είσαι σίγουρος.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#487032
Deleted User 1 έγραψε:Ψάξε και από Λιθουανία ή Λετονία. Όλο και κάτι θα χουν οι γάτοι αυτοί.

2/3 ανταλλακτικά από Λιθουανία μου βγήκαν τρελές κινεζιές και χάλασαν στο 3μηνο
Άβαταρ μέλους
By drdino
#487034 Κινεζιές ή κομμένα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#487040 Ότι έχω πάρει έχει βγει τεφαρίκι. Για μηχανολογικά είναι ταμάμ σε σχέση με τους εδώ κατσαπλιάδες των ανταλλακτικών που ζητάνε όσα τους λείπουν. Τώρα κομμένα, κλεμμένα, δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, λίγο με απασχολεί εφόσον κάνω τη δουλειά μου. Ας αναλάβει το ebay ή οι τοπικές τους αρχές.
Άβαταρ μέλους
By Karahana
#491384 Γεια σας,είμαι νέος στις online αγορές και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα Refurbished ipad απο Αμερική μέσω Ebay.Η ερώτηση είναι η εξης,θα πληρώσω τελωνείο?Η τιμη είναι γύρω στα 150 ευρω και το shipping είναι 20 ευρώ και αναλυτικά λέει "This amount includes seller specified US shipping charges as well as applicable international shipping, handling, and other fees. This amount is subject to change until you make payment. For additional information, see the Global Shipping Program"
Γνωρίζει κάποιος να μου πει?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#491397 Γενικά το Global Shipping Program σημαίνει ότι θα σου έρθει με προπληρωμένο τελωνείο. Αλλά εσύ τώρα είδες μόνο τα μεταφορικά, θα ξαναπατήσεις στο get rates και θα σου εκτιμήσει το κόστος τελωνείου (import charges).

Εικόνα

Κατά το check-out το τελικό ποσό θα εμπεριέχει και το τελωνείο (Price + Shipping + Import Charges) θα στο έχει αναλυτικά τι είναι τι, άρα εσύ δε θα ξαναπληρώσεις στην Ελλάδα για τίποτα άλλο.
(Έχε την απόδειξη του paypal πρόχειρη σε ένα μέρος μετά την αγορά γιατί μετά θα στη ζητήσει το courier.)
Επίσης δεν ξέρω αν είναι δημοπρασία ή buy it now. Αν είναι δημοπρασία και ανέβει η τελική τιμή θα ανέβει και το κόστος τελωνείου (import charges) μέσω του global shipping.
Άβαταρ μέλους
By otso
#491549 Απο UK η parcelforce τι λεει; τωρα ειναι στο national hub σε ποσες μερες να περιμενω; στο περιπου .Ειναι με globalvalue προφανως.Αυτοι γραφουν για 5+ μερες .
Άβαταρ μέλους
By Thanix
#492000 Χαχαχαχα Ε μας έμεινε λίγο η καγκουρια από τα νιάτα μας!


< using BoobsPower!