Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585493 Έχουν πάντως τηλεφωνικό κέντρο στα ελληνικά. Το πρόβλημα είναι ότι έχουν 300 θυγατρικά site και ο αδαής πάλι σ' αυτούς καταλήγει. Γενικά δείχνει να είναι μπίζνα στημένη με μπόλικη δόση λαμογιάς αλλά από την άλλη παίζει σε όλη την ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#586164 Τον περασμένο Οκτώβριο αγόρασα από Gerbeast ένα Lenovo watch 9 (20€)

Πολύ όμορφο ρολογακι, ανθεκτικό sapphire glass, αναλογικός μηχανισμός citizen και γενικά με βόλεψε πολύ, αλλά χάλασε.

Το gearbest μου κάνει refund..... 5$. :)

Πώς το χειριζόμαστε;

Έστειλα φωτό και βίντεο με το πρόβλημα (ο μηχανισμός δουλεύει αλλά δε συνδέεται με bluetooth , συνεπώς δε μπορεί να ρυθμιστεί η ωρα) και τους έγραψα όλα τα βήματα που πραατοποιησα για να λύσω το πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#586184
saxon_747 έγραψε:Τον περασμένο Οκτώβριο αγόρασα από Gerbeast ένα Lenovo watch 9 (20€)

Πολύ όμορφο ρολογακι, ανθεκτικό sapphire glass, αναλογικός μηχανισμός citizen και γενικά με βόλεψε πολύ, αλλά χάλασε.

Το gearbest μου κάνει refund..... 5$. :)

Πώς το χειριζόμαστε;

Έστειλα φωτό και βίντεο με το πρόβλημα (ο μηχανισμός δουλεύει αλλά δε συνδέεται με bluetooth , συνεπώς δε μπορεί να ρυθμιστεί η ωρα) και τους έγραψα όλα τα βήματα που πραατοποιησα για να λύσω το πρόβλημα.


Το οτι σου κάνει refund 5 δολλάρια, αυτο απο μονο του ειναι ενα μικρό θαύμα. Στην θέση σου θα τα παιρνα χωρίς σκέψη. Αμα θες μπορεις να το παιξεις δυσκολος να σε βαλουν στην ignore list και να μην παρεις τιποτα.

hint: πέρασαν οι 6 μηνες της προστασιας του Paypal...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#586190 Παντως ωραιοι στο Amazon!

Ειχα παρει κατι και δεν ηρθε στο προβλεπομενο διαστημα (ειχαν δωσει 2 πιθανες ημερομηνιες με μια εβδομαδα ευρος).

Εκανα chat με εναν ανθρωπο του Amazon και δεν εκραξα καν. Απλα ρωτησα αν παιζει καποιο tracking number ωστε να τσεκαρω την πορεια του δεματος. Μου ειπε οτι η συγκεκριμενη αποστολη σταλθηκε χωρις tracking number, μου ζητησε 10 φορες συγνωμη για την καθυστερηση και μου εκανε refund καμια 10αρια λιρες που ηταν τα μεταφορικα χωρις καν να το ζητησω ή να αρχισω τη γκρινια!

Τωρα φυσικα απομενει να φτασει τελικα και το αντικειμενο χωρις τιποτα αλλα παρατραγουδα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By fokion
#588427 βοηθεια Χριστιανοι!!!

εκανα την τρωτη μου αγορά απο ebay.
πληρωθηκε μεσω χρεωστικής κατευθειαν
ειχε δωθει ημερομηνια παραδοσης μεταξυ 12 και 17 Ιουνιου και τωρα πηγε 17 με 20....

ειναι συνηθισμένο αυτο?
ο πωλητης εχει 98.6 possitive αν παιζει καποιο ρόλο.....
Άβαταρ μέλους
By fokion
#588432 Αγγλία... και οχι γιατι - απο οτι φανταζομαι και καταλαβαινω απο τα συμφραζομενα - δεν εχει ταχυδρομηθει ακόμα...
Άβαταρ μέλους
By citastak
#588443 Fokion στείλε του μήνυμα μέσα από το σύστημα και ρώτησέ τον τί γίνεται.

Σταμάτησα να αγοράζω από Κίνα πραγματάκια ένα καλοκαίρι, νομίζω του 2017, που καθυστερούσαν λογω τελωνείων και τελών στην Ελλάδα.
Ισχύει ακόμα αυτό; Αγοράζουμε πλέον ή όχι;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#588587
citastak έγραψε:και σου έρχονται σε νορμαλ χρονικό διάστημα;


15 μέρες κατα μέσο ορο. Αν επιλεξεις αποστολη με καρβουνιαρη τοτε 30 μέρες. Καθε μηνα εχω 1-2 πακετα κατα μέσο ορο σταθερα... εδω και χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#588655 Καλημέρα!
Μετα το mail στομ πωλητη ως δια μαγειας :) :) το πακετο ξεκινησε.
επομενο ερωτημα τωρα
ο κοδικός που μου εδωσε για παρακολουθηση λεει

Estimated delivery Wednesday, 12. Jun 2019 - Monday, 17. Jun 2019
Last scanned date N/A
Package location
Dispatch status
Postage carrier Multiple carriers
Global tracking UPAAB000000356634270
Delivery message N/A

πως το παρακολουθουμε? ΕΛΤΑ?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#588656
fokion έγραψε:Καλημέρα!
Μετα το mail στομ πωλητη ως δια μαγειας :) :) το πακετο ξεκινησε.
επομενο ερωτημα τωρα
ο κοδικός που μου εδωσε για παρακολουθηση λεει

Estimated delivery Wednesday, 12. Jun 2019 - Monday, 17. Jun 2019
Last scanned date N/A
Package location
Dispatch status
Postage carrier Multiple carriers
Global tracking UPAAB000000356634270
Delivery message N/A

πως το παρακολουθουμε? ΕΛΤΑ?


Αν σου στειλανε με USPS για παραδειγμα τις πρωτες μερες/μετακινησεις του πακετου τις βλεπεις στο site της USPS και απο καποια φαση και μετα που μπαινει το δεμα Ελλαδα μπορεις να δεις την πορεια απο τα ΕΛΤΑ.