Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By postruck
#644502 Με τι σύμβαση?? :hmmm: Εκτός και αν μπροστά είχαν ταμπελάκι "ΜΙΣΘΩΜΕΝΟ-ΓΕΝΙΚΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ" :rtfm:
Τροχαία??.... Μικτό??.... εεττ??.... :rant:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#644506
postruck έγραψε:Με τι σύμβαση?? :hmmm: Εκτός και αν μπροστά είχαν ταμπελάκι "ΜΙΣΘΩΜΕΝΟ-ΓΕΝΙΚΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ" :rtfm:
Τροχαία??.... Μικτό??.... εεττ??.... :rant:



Χρεισζεται συμβαση; :hmmm:
Θελω να πω , αν καλεσω εγω τωρα ενα ραδιοταξι κ του πω παρε αυτο το γαλατομπουρεκο κ πηγαινε το στο σπιτι του Dimv8 στους Αγ.Αναργυρους...χρειαζομαι συμβαση;
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#644525 Αυτό με το public μας έτυχε και εμας. 5 παιδικα βιβλία συνολικού κόστους 30 ευρώ ήρθαν με 5 διαφορετικά ταξί σε διάστημα 3 εβδομάδων :lol:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#644639
gianik έγραψε:
postruck έγραψε:Με τι σύμβαση?? :hmmm: Εκτός και αν μπροστά είχαν ταμπελάκι "ΜΙΣΘΩΜΕΝΟ-ΓΕΝΙΚΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ" :rtfm:
Τροχαία??.... Μικτό??.... εεττ??.... :rant:



Χρεισζεται συμβαση; :hmmm:
Θελω να πω , αν καλεσω εγω τωρα ενα ραδιοταξι κ του πω παρε αυτο το γαλατομπουρεκο κ πηγαινε το στο σπιτι του Dimv8 στους Αγ.Αναργυρους...χρειαζομαι συμβαση;

Για το γαλακτομπούρεκο :eat:του dim όχι,αν του δώσεις ομως άλλους 5 παραλήπτες ομως,ναι.Υπάρχει και η ανάλογη νομοθεσία,4530/2018 :rtfm: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#644684 Αγόρασα στις 11 Μαρτίου έναν μεταχειρισμένο φακό για την μηχανή από την Ιαπωνία, μέσω ebay. Ο τύπος τον έστειλε άμεσα, καθώς σύμφωνα με το tracking number, ο φακός έφυγε από Ιαπωνία στις 15 Μαρτίου.

Από τότε ουδέν νεότερο! Στην αρχή είπα ότι προφανώς λόγω της πανδημίας και των προβλημάτων που αυτή δημιούργησε στις μεταφορές, υπάρχει μια λογική καθυστέρηση. Το πρόβλημα είναι πως οι μέρες περνάνε, το status δεν αλλάζει και πως όταν επικοινώνησα με τον πωλητή, μου βγάζει πως θα απουσιάζει για κάποιο διάστημα και πως θα επιστρέψει το 2021! :lipsealed:

Η φάση είναι πως ο τύπος έχει πάνω από 1000 αξιολογήσεις με 99.7% θετικές. Πιθανότατα δεν έχει κάνει κάτι ο τύπος, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πως να το χειριστώ πλέον. Να περιμένω και άλλο λόγω της κατάστασης ή να μπω στην διαδικασία για refund;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#644686 Με τι το έστειλε; Ή τιμή ήταν νορμάλ ή χαμηλή;
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#644695 Υπάρχουν τεράστιες καθυστερήσεις. Έγραψα πιο πάνω για κάτι που περιμένω από ΗΠΑ από τέλη Μαρτίου, και σύμφωνα με το tracking, ακόμα εκεί είναι (ενημερώνεται ανά 20 μέρες περίπου!).
Ό,τι έχω παραγγείλει από UK Μάρτιο και Απρίλιο ακόμη έρχεται.
Κάνε υπομονή.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#644810 Το έστειλε με Japan Post και η τιμή ήταν φυσιολογική. Συνήθως παραλαμβάνω πολύ γρήγορα από Ιαπωνία. Τώρα ΟΚ υπάρχει η πανδημία, είναι λογικό που αργεί, απλά μου κάνει εντύπωση που αναφέρει ότι έχει φύγει από αυτούς εδώ και 1.5 μήνα, χωρίς να αναφέρει ότι έχει φτάσει Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#644825 και τα ευτράπελα συνεχίζονται !!!!!! :lol:

πριν λίγο χτυπάει το κινητό , ναι κύριε gianik από το τάδε ελεκτρονικό φαρμακείο , έφερα την παραγγελία σας...

βγαίνω στο μπαλκόνι και τι να δω;;;;;;



Εικόνα


ειδικά διαμορφωμένο (μπροστά είχε ένα καλάθι και καμμιά 10ριά δέματα μέσα...) ...
τυπάκος με κράνος , ποδηλατικό κολάν :lol: :lol: :lol: :lol:
φεύγοντας του φωνάζω καλό κουράγιο , ουυυυυυ κάνω και την γυμναστική μου , μου λέει ... :thumbsup:
προφανώς παίζει ρόλο ότι το φαρμακείο ειναι στην περιοχή μου (από τα μεγαλύτερα skroutzoφαρμακεία ) ...



@postruck λαμβάνεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By elteo
#644829
axel12p έγραψε:Αγόρασα στις 11 Μαρτίου έναν μεταχειρισμένο φακό για την μηχανή από την Ιαπωνία, μέσω ebay. Ο τύπος τον έστειλε άμεσα, καθώς σύμφωνα με το tracking number, ο φακός έφυγε από Ιαπωνία στις 15 Μαρτίου.

Από τότε ουδέν νεότερο! Στην αρχή είπα ότι προφανώς λόγω της πανδημίας και των προβλημάτων που αυτή δημιούργησε στις μεταφορές, υπάρχει μια λογική καθυστέρηση. Το πρόβλημα είναι πως οι μέρες περνάνε, το status δεν αλλάζει και πως όταν επικοινώνησα με τον πωλητή, μου βγάζει πως θα απουσιάζει για κάποιο διάστημα και πως θα επιστρέψει το 2021! :lipsealed:

Η φάση είναι πως ο τύπος έχει πάνω από 1000 αξιολογήσεις με 99.7% θετικές. Πιθανότατα δεν έχει κάνει κάτι ο τύπος, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πως να το χειριστώ πλέον. Να περιμένω και άλλο λόγω της κατάστασης ή να μπω στην διαδικασία για refund;


Aνοιξε case ζήτα refund και όταν και αν σου έρθουν τότε τον πληρώνεις όπως πρέπει.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#644832
Dimitris_P έγραψε:gianik πρόσεξες μάρκα;



cocomat !!!!
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#644833
axel12p έγραψε:Αγόρασα στις 11 Μαρτίου έναν μεταχειρισμένο φακό για την μηχανή από την Ιαπωνία, μέσω ebay. Ο τύπος τον έστειλε άμεσα, καθώς σύμφωνα με το tracking number, ο φακός έφυγε από Ιαπωνία στις 15 Μαρτίου.

Από τότε ουδέν νεότερο! Στην αρχή είπα ότι προφανώς λόγω της πανδημίας και των προβλημάτων που αυτή δημιούργησε στις μεταφορές, υπάρχει μια λογική καθυστέρηση. Το πρόβλημα είναι πως οι μέρες περνάνε, το status δεν αλλάζει και πως όταν επικοινώνησα με τον πωλητή, μου βγάζει πως θα απουσιάζει για κάποιο διάστημα και πως θα επιστρέψει το 2021! :lipsealed:

Η φάση είναι πως ο τύπος έχει πάνω από 1000 αξιολογήσεις με 99.7% θετικές. Πιθανότατα δεν έχει κάνει κάτι ο τύπος, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πως να το χειριστώ πλέον. Να περιμένω και άλλο λόγω της κατάστασης ή να μπω στην διαδικασία για refund;


Προχθές μου ήρθε από Κίνα κάτι ευτελούς αξίας, το είχα ξεγράψει, το οποίο το είχα παραγγείλει τον Δεκέμβριο :dizzy: :lol: