Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#536136 Έχω εδώ και τρία χρόνια κομπρεσέρ αέρος αγορά από ebay 30€ είναι από κιτ επισκευής ελαστικού (Renault-Continental)....το μοναδικό που έχει κρατήσει τόσο...

< TAB 2 >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#536138
KiloMeater έγραψε:Εδώ πάρει κάτι κινέζικα πριν πολλά χρόνια και δεν φτουρησαν


Πάρε αυτό της michelin.
https://www.you.gr/mobile/productdetails?id=151004
Άβαταρ μέλους
By corsair
#536166
elteo έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Εδώ πάρει κάτι κινέζικα πριν πολλά χρόνια και δεν φτουρησαν


Πάρε αυτό της michelin.
https://www.you.gr/mobile/productdetails?id=151004


Μια απο τα ιδια με ολα τα αλλα και σιγουρα οχι καλυτερο του LIDL. Μαλιστα του lidl ειναι συμφεροτερο γιατι κοστιζει το 1/3 των χρηματων και εχει και τρια χρονια εγγυηση. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#536173 Πρωτη φορα αγορα απο ebay αδεια για windows 10 pro!
Αρκετα επιφυλακτικος αλλα οι κριτικες ηταν πολλες και καλες και το ποσο επισης πολυ μικρο (4 λιρες)!
Τα windows ενεργοποιηθηκαν κανονικα! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#536236
elteo έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Εδώ πάρει κάτι κινέζικα πριν πολλά χρόνια και δεν φτουρησαν


Πάρε αυτό της michelin.
https://www.you.gr/mobile/productdetails?id=151004
Αυτά έχουν καμιά διαβάθμιση σε δύναμη? Όπως πχ οι ηλεκτρικές σκούπες?
Φίλου που το είχε για το C4 του (ένα στρογγυλό της Michelin θυμάμαι) το είχαμε δοκιμάσει στο QQ και το βγάλαμε άρον άρον γιατί φαινόταν να ζορίζεται. Μη του καεί το μοτέρ...
Διοτι τo 5008 παίζει με διαστάσεις ελαστικου και βάρους πολυ μεγάλου αυτοκινήτου και όχι μικρομεσαίου του τόνου με 14αρες ή 15αρες.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#536278 Εγώ έχω ένα κινέζικο να φουσκώνω κανένα ποδήλατο, να συμπληρώνω στο αμάξι κλπ, αλλά το καλοκαίρι που πήγα να φουσκώσω μία σαμπρέλα για τη θάλασσα, πήρα τα @@ μου! Ούτε σε μισή ώρα δεν τη φούσκωνε. :x
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#536290
cosneo έγραψε:Αυτά έχουν καμιά διαβάθμιση σε δύναμη? Όπως πχ οι ηλεκτρικές σκούπες?
Φίλου που το είχε για το C4 του (ένα στρογγυλό της Michelin θυμάμαι) το είχαμε δοκιμάσει στο QQ και το βγάλαμε άρον άρον γιατί φαινόταν να ζορίζεται. Μη του καεί το μοτέρ...
Διοτι τo 5008 παίζει με διαστάσεις ελαστικου και βάρους πολυ μεγάλου αυτοκινήτου και όχι μικρομεσαίου του τόνου με 14αρες ή 15αρες.


Το στρογγυλό της michelin που έχω φουσκώνει άνετα τα λάστιχα στο Qashqai.
Έχει και αποσπώμενο μετρητή για την πίεση που βολεύει πολύ.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#536405
melos86 έγραψε:Πρωτη φορα αγορα απο ebay αδεια για windows 10 pro!
Αρκετα επιφυλακτικος αλλα οι κριτικες ηταν πολλες και καλες και το ποσο επισης πολυ μικρο (4 λιρες)!
Τα windows ενεργοποιηθηκαν κανονικα! :metalo:


Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ετοιμάσου σε κάνα μήνα -ή οπότε είναι κάποιο μεγάλο update Windows- να φας μπλοκ και ντιλίτ. Μέχρι τότε θα έχει κλεισει και το χρονικό παράθυρο για να κάνεις dispute στο ebay. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#536421
Zorz έγραψε:
melos86 έγραψε:Πρωτη φορα αγορα απο ebay αδεια για windows 10 pro!
Αρκετα επιφυλακτικος αλλα οι κριτικες ηταν πολλες και καλες και το ποσο επισης πολυ μικρο (4 λιρες)!
Τα windows ενεργοποιηθηκαν κανονικα! :metalo:


Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ετοιμάσου σε κάνα μήνα -ή οπότε είναι κάποιο μεγάλο update Windows- να φας μπλοκ και ντιλίτ. Μέχρι τότε θα έχει κλεισει και το χρονικό παράθυρο για να κάνεις dispute στο ebay. :iconcool:

Δεν θα στεναχωρηθω καθολου. Ειναι μηχανημα που εφτιαξα χαριστικα για γνωστο...
Εδωσω τις 4 λιρες μονο και μονο για να μην μπλεκω με KMS αλλα και για να δω αν ειναι αξιοπιστη μεθοδος! :oops:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#536463
Zorz έγραψε:
melos86 έγραψε:Πρωτη φορα αγορα απο ebay αδεια για windows 10 pro!
Αρκετα επιφυλακτικος αλλα οι κριτικες ηταν πολλες και καλες και το ποσο επισης πολυ μικρο (4 λιρες)!
Τα windows ενεργοποιηθηκαν κανονικα! :metalo:


Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ετοιμάσου σε κάνα μήνα -ή οπότε είναι κάποιο μεγάλο update Windows- να φας μπλοκ και ντιλίτ. Μέχρι τότε θα έχει κλεισει και το χρονικό παράθυρο για να κάνεις dispute στο ebay. :iconcool:
Αυτό γίνεται σε όλες τις άδειες που αγοράζονται μέσα από sites (και κατα καιρούς έχουν αναφερθεί και εδώ), ή μόνο σε αυτές που αγοράζονται από το ebay;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#536577 Όχι. Μια χαρά δουλεύουν τα ψηφιακά κλειδιά. Εγώ αγόρασα πριν κάνα 5μηνο από εδώ https://uk.scdkey.com/microsoft-windows ... 27-20.html στα 13 ευρώ. Άψογο! :s_yes
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536601 Να πω την αληθεια δεν εχω ιδεα πως προσφερουν τετοιες εξωφρενικες τιμες. Παιρνουν χιλιαδες keys και χτυπανε τοσο καλη τιμη? Αλλα και παλι μιλαμε για πολυ μεγαλη διαφορα...

Windows keys δεν εχω αγορασει ποτε, αλλα εχω αγορασει πολλες φορες antivirus απο το ebay σε τιμες 10 φορες κατω απο την τιμη πωλησης στο ιδιο το site του κατασκευαστη και ποτε δεν ειχα προβλημα μεχρι τη ληξη του προϊοντος!
Άβαταρ μέλους
By gakost
#536955 Σε πολύ μεγάλα εταιρικά περιβάλλοντα με volume licensing περισεύουν πολλά κλειδιά. Όλα τα μηχανήματα έρχονται με άδεια που δεν χρειάζεται και δεν ενεργοποιειται ποτε οπότε πολλές από αυτές καταλήγουν στο ebay. Άλλη περίπτωση είναι να είναι νόμιμη αλλά να προορίζεται για αγορά άλλων χωρών που έχουν άλλη τιμολόγιση.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#536957
xenos έγραψε:Εγώ έχω ένα κινέζικο να φουσκώνω κανένα ποδήλατο, να συμπληρώνω στο αμάξι κλπ, αλλά το καλοκαίρι που πήγα να φουσκώσω μία σαμπρέλα για τη θάλασσα, πήρα τα @@ μου! Ούτε σε μισή ώρα δεν τη φούσκωνε. :x


Δεν φταίει το κομπρεσέρ βρε, απλά δεν κάνει για αυτή την δουλειά. Υπάρχουν αυτά που είναι για λάστιχα και βγάζουν μεγάλη πίεση αλλά όχι πολύ όγκο και τα άλλα που είναι για στρώματα κλπ που δίνουν πολύ όγκο αλλά δεν μπορούν να σηκώσουν μεγάλη πίεση. :iconcool: