Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#746538 Αυτά τα blitzwolf έχουν από mouse και πληκτρολόγια μέχρι ψησταριές?....
Λες να ανατιναχθεί?!
Άβαταρ μέλους
By glf
#746539 Πιστεύω είναι όσο κινεζικό όσο αυτά που έχει το leroy το praktiker και πολλά μαγαζιά έξω στο εμπόριο.

Εγώ θα ήθελα μια υγραερίου και με πλαϊνή εστία για σκεύος οπότε δε την παρήγγειλα.
Αλλά είναι ρεκορ χαμηλής τιμής, γι αυτό και το έβαλα.

Μια αντίστοιχη στο Leroy πάει στα 300.
https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/ps ... l-62209623
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#746541 Η τιμή είναι γματη..
Αν ήθελα ψησταριά θα τη χτύπαγα, αξίζει το ρίσκο.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#748653 Εχει ψωνίσει κανεις απο yoox;

Θελει η κορη να της παρω ενα μπουφάν, βλέπω χαμηλες τιμες σε κάποια προϊόντα και λεω μηπως ειναι καμια μαϊμου

https://www.yoox.com/gr/16082700FT/item ... &sizeId=-1
Άβαταρ μέλους
By mirage
#748662 Μαϊμού δεν πουλάει ειναι κανονικό site, η εταιρεια εχει έδρα στην Bologna στην Ιταλία.

< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#748685 Ειδα οτι δεν ειναι φτηνο σε ολα, παρηγγειλα τελικα το μπουφαν του πιο πανω λινκ για τον γιο
Απο αρχικη 230€ βγαίνει 86€ γι'αυτο μου φανηκε περιεργο.
Βεβαια το ιδιο χωρις το τεράστιο σημα στην πλατη, με ιδια αρχικη ειχε μικροτερη εκπτωση και εβγαινε στα 144€ που ειναι κοντα στις εδω τιμές.

Αδου του άρεσε του γιου, εμενα μου περισεύει.
Εν αναμονη της παραλλαβης λποπόν για να το δουμε κι απο κοντα...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#750163 αν κάνω ιδιωτική συναλλαγή με έναν Άγγλο π.χ για εξάτμιση μηχανής ,
καταλαβαίνω οτι τελωνείο θα έχει κανονικότατα πλέον :hmmm:

Μπορώ να υπολογίσω το ποσό ?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#751510 Τώρα που οι αγορές από εξωτερικό συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ, παίζει ακόμα τελωνείο; Αν παραγγείλω κάτι δηλαδή από banggood από αποθήκη Κίνας ή Αμερικής, θα πληρώσω επιπλέον τελωνείο ή υπάρχει όριο που ξεκινάει το τελωνείο; (30€ αν θυμάμαι καλά; )
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#752176 μιλάω για μία αγορά κάμερας στο fb μαρκετ και σκέφτομαι για την πληρωμή.
σε παλιότερες αγορές (ποδήλατα) θυμάμαι πως έπαιρνα το ρίσκο και έκανα κατάθεση πριν το στείλει ο πωλητής. δεν μου 'χε τύχει πρόβλημα

τι προτείνετε, να πάει έτσι ή αντικαταβολή?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#752177
egobrain έγραψε:μιλάω για μία αγορά κάμερας στο fb μαρκετ και σκέφτομαι για την πληρωμή.
σε παλιότερες αγορές (ποδήλατα) θυμάμαι πως έπαιρνα το ρίσκο και έκανα κατάθεση πριν το στείλει ο πωλητής. δεν μου 'χε τύχει πρόβλημα

τι προτείνετε, να πάει έτσι ή αντικαταβολή?

Τουλάχιστον αντικαταβολή.ΟΧΙ κατάθεση.Ακόμα καλύτερα χέρι το χέρι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#752512 εαν αγορασω απο ιντρνετομαγαζο σε Ολλανδια Βελγιο Γαλλια Γερμανια, ενισχυτικο πετρελαιου,μπορει να σταλθει με κουριερ,ή υπαρχει καποιο κολλημα περι ευφλεκτου κλπ? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#752514 Αν έμπαινε σε αεροπλάνο ίσως να υπήρχε κάποιο κόλλημα αλλά και πάλι είναι δικό τους πρόβλημα και σίγουρα δε θα 'ναι η πρώτη φορά. Αν πήγαινες ταξίδι εκεί και το αγόραζες ίσως να είχες θέμα στο αεροπλάνο επιστροφής. Με courier δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Είναι πρόβλημά τους όχι δικό σου.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#752683 Το skroutz plus έβγαλε τρελό πρόμο +1 έτος δωρεάν συνδρομή για μετάβαση στη νέα έκδοση.

Εγώ έχω την παλιά έκδοση, δεν ξέρω όμως αν θέλω ακόμα να μεταβώ στην καινούργια, καθώς υπάρχει πλαφόν 15€ κι έτσι δεν μπορώ να πάρω φθηνότερες μλκιούλες, πχ ένα καλάθι με 5+5+10€ όπως κάνω τώρα

Αν έχεις εγγραφεί στην υπηρεσία Skroutz Plus από 6/6/2021 μέχρι 22/11/2021 και δεν έχεις αλλάξει στη νέα έκδοση, τότε ισχύουν τα παρακάτω:

δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες 20 € και άνω και για μέχρι 3 επιμέρους αποστολές ανά 20 € που προσθέτεις στην παραγγελία σου. Αρκεί κάθε αποστολή να ζυγίζει έως και 14 κιλά.
για αποστολές με βάρος πάνω από 14 κιλά και κόστος μεγαλύτερο των 20 €, δίνεται έκπτωση μεταφορικών 5 €.

Με τη νέα έκδοση του Skroutz Plus που είναι διαθέσιμη από 23/11/2021, ισχύουν τα παρακάτω:

δωρεάν μεταφορικά για κάθε επιμέρους αποστολή 15 € και άνω που προσθέτεις στην παραγγελία σου. Αρκεί κάθε αποστολή να ζυγίζει έως και 14 κιλά.
για αποστολές με βάρος πάνω από 14 κιλά και κόστος μεγαλύτερο των 15 €, δίνεται έκπτωση μεταφορικών 5 €.