Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#534647
dimik έγραψε:Το είχα για έναν χρόνο ξεχασμένο μετά από δοκιμαστική περίοδο. Το πήρα χαμπάρι τελευταίο μήνα όταν έστειλαν mail για ανανέωση, το διέκοψα και μου επέστρεψαν και τα λεφτά.

Κανένα πλεονέκτημα εκτός από κανένα prime offer που και πάλι δεν αξίζει.

< >


Κύπρο αυτά; και από ποιας χώρας Amazon?
Το full benefit νομίζω το βλέπεις μόνο στη χώρα προέλευσης, το ότι μπορώ και παίρνω και στέλνω ολα τα πακέτα ατελώς άμεσα έχει να κάνει με κάποια συμφωνία με τα τοπικά ΕΛΤΑ για κόστη και SLAs σε χρόνους παράδοσης.. Αν το ελτα δεν τα διαθέτει τότε το Prime, next day delivery κτλ απλά δεν ισχύουν.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#535008 Εάν παραγγείλω κάτι μτχ από amazon warehouse με παράδοση uk (έχω ανθρώπους εκεί), θα μπορεί να επιστραφεί αν είναι χάλια; Και για πόσο καιρό δικαίωμα επιστροφής υπάρχει "γιατί έτσι"; Που αν έχω καταλάβει υπάρχει αυτό το δικαίωμα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#535010
Dimitris_P έγραψε:Εάν παραγγείλω κάτι μτχ από amazon warehouse με παράδοση uk (έχω ανθρώπους εκεί), θα μπορεί να επιστραφεί αν είναι χάλια; Και για πόσο καιρό δικαίωμα επιστροφής υπάρχει "γιατί έτσι"; Που αν έχω καταλάβει υπάρχει αυτό το δικαίωμα.


Στο λενε ποσο ειναι το δικαιωμα επιστροφης, συνηθως 30 μερες. Διαβασε! Στο λεει 1000%.

Χάλια θα ειναι, αν επιλεξεις κατασταση ΧΑΛΙΑ. Τα Very Good και Like New ειναι ακριβης περιγραφες. Εχω πάρει μερικες φορες απο warehouse και ουδεποτε το μετανοιωσα.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#535013
corsair έγραψε:Χάλια θα ειναι, αν επιλεξεις κατασταση ΧΑΛΙΑ. Τα Very Good και Like New ειναι ακριβης περιγραφες. Εχω πάρει μερικες φορες απο warehouse και ουδεποτε το μετανοιωσα.


Τις επιστροφές του kilomeater ψωνίζεις, να ξέρεις. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#535106
Zorz έγραψε:
corsair έγραψε:Χάλια θα ειναι, αν επιλεξεις κατασταση ΧΑΛΙΑ. Τα Very Good και Like New ειναι ακριβης περιγραφες. Εχω πάρει μερικες φορες απο warehouse και ουδεποτε το μετανοιωσα.


Τις επιστροφές του kilomeater ψωνίζεις, να ξέρεις. :rtfm:


Χμμμμ.... ετσι εξηγητε που χα βρει μια φορα λαδιλα απο πιτογυρο πανω στην οθονη του κινητου... :hmmm:

:lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#535140
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εάν παραγγείλω κάτι μτχ από amazon warehouse με παράδοση uk (έχω ανθρώπους εκεί), θα μπορεί να επιστραφεί αν είναι χάλια; Και για πόσο καιρό δικαίωμα επιστροφής υπάρχει "γιατί έτσι"; Που αν έχω καταλάβει υπάρχει αυτό το δικαίωμα.


Στο λενε ποσο ειναι το δικαιωμα επιστροφης, συνηθως 30 μερες. Διαβασε! Στο λεει 1000%.

Χάλια θα ειναι, αν επιλεξεις κατασταση ΧΑΛΙΑ. Τα Very Good και Like New ειναι ακριβης περιγραφες. Εχω πάρει μερικες φορες απο warehouse και ουδεποτε το μετανοιωσα.
Ωραία, για very good κοιτάω. Ένα like new είναι από άλλον seller, όχι warehouse. Εκεί παίζει ρίσκο για πέτρες, αναψυκτικά κλπ;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#535730 Αυτό το βλέπετε καλό;
Φαίνεται καλή κατασκευή μεταλλικό, όχι κινέζικο
ULTIMATE SPEED Mini-Kompressor UMK 10 C2
https://www.lidl.de/de/p286522?productI ... tryCode=DE
Άβαταρ μέλους
By corsair
#536109
KiloMeater έγραψε:Αυτό το βλέπετε καλό;
Φαίνεται καλή κατασκευή μεταλλικό, όχι κινέζικο
ULTIMATE SPEED Mini-Kompressor UMK 10 C2
https://www.lidl.de/de/p286522?productI ... tryCode=DE


Mια κινεζιά με στάμπα LIDL. Αν το χρειαζεσαι πάρτο. Ολα τα ιδια ειναι.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#536114
KiloMeater έγραψε:Μπα, άστο τότε


Κοιταξε, αν ψάχνεις τετοια πραγματα made in Germany κλπ... μην περιμενεις σε αυτη την ζωη τουλάχιστον. Οποτε ή θα αρκεστεις σε αυτά ή θα πηγαινεις με ξεφουσκωτα λαστιχα κλπ. Την δουλεια τους την κάνουν παντως μια χαρα.