Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#445307 με Express μέθοδο αποστολής από amazon.it με ποιον τρόπο θα μου παραδοθεί Ελλάδα?
Άβαταρ μέλους
By corsair
#445323
elteo έγραψε:με Express μέθοδο αποστολής από amazon.it με ποιον τρόπο θα μου παραδοθεί Ελλάδα?



ΑΜΑΖΟΝ = UPS γενικοτερα :iconcool:

Κατα 70% θα σου ερθει NEXT DAY με UPS EXPRESS SAVER. Σπανιοτερα (30%) στελνουν με UPS 5 day service
Άβαταρ μέλους
By drdino
#445325 Ας ρωτήσω κι εγώ: royal mail από Αγγλία για Ελλάδα, βλέπω ότι μπήκε με GLS. Στο site της τελευταίας βγαίνει ένα πεδίο που λέει acs number, αυτό σημαίνει πως θα παραδοθεί με acs; Το νούμερο αυτό πάντως δεν αναγνωρίζεται στο t&t της acs.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#445349
corsair έγραψε:
elteo έγραψε:με Express μέθοδο αποστολής από amazon.it με ποιον τρόπο θα μου παραδοθεί Ελλάδα?



ΑΜΑΖΟΝ = UPS γενικοτερα :iconcool:

Κατα 70% θα σου ερθει NEXT DAY με UPS EXPRESS SAVER. Σπανιοτερα (30%) στελνουν με UPS 5 day service


έχει UPS στην Ελλάδα? :oops:

μπα 5ημερο το βλέπω (εργάσιμες)

Arriverà 25 ott - 27 ott
Άβαταρ μέλους
By corsair
#445370
elteo έγραψε:
corsair έγραψε:
elteo έγραψε:με Express μέθοδο αποστολής από amazon.it με ποιον τρόπο θα μου παραδοθεί Ελλάδα?



ΑΜΑΖΟΝ = UPS γενικοτερα :iconcool:

Κατα 70% θα σου ερθει NEXT DAY με UPS EXPRESS SAVER. Σπανιοτερα (30%) στελνουν με UPS 5 day service


έχει UPS στην Ελλάδα? :oops:

μπα 5ημερο το βλέπω (εργάσιμες)

Arriverà 25 ott - 27 ott


Δε λαμβάνεις συχνά δωράκια απο το Αμαζον βλεπω... :hmmm:
Ελτεε μου... ακουσε με καλά. Ακομα και στο expedited το Amazon δίνει ενα range ημερών. To range ημερών ειναι θα ελεγα καθαρα ενδεικτικό και to cover our asses ποιο πολυ. 7 στις 10 παραγγελιες μου ερχονται NEXT day ασχετα αν μου δινει range 3-5 ημερων... και αυτο συμβαίνει πααααρα πολλα χρονια τωρα.

Το καταλαβες ή να κάνω κακα μου? :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#445379 Κύπρο πάνω από 3-4 μέρες δεν έχει κάνει ποτέ, συνήθως 2-3 μέρες κι έρχεται είτε με UPS είτε με DHL.
Θεωρώ παράλογο να κάνει τόσες μέρες για Ελλάδα που έχει σαφώς περισσότερες πτήσεις.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#445438 UPS θα σου έρθει ελτέο.
6 μέρες έκανε εμένα το αργό.
Δεν ξανά πληρώνω γρήγορο αν δεν λέει next day.
Και στο είπα στο pm.
Σαν να σου είπα βάλε τη βασική αποστολή.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#445468
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν ξανά πληρώνω γρήγορο αν δεν λέει next day.



Δεν προκειται ΠΟΤΕ να σου γραψει NEXT DAY, ασχετα αν ερχεται next day. Το εξηγησα παραπανω... ειναι λιγο hit & miss. Δεν ξερω με τι λογικη κάνουν τις αποστολες τους.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#445486 Κάτι τελευταίο, η ups είναι ευέλικτη στα ωράρια παράδοσης; τηλεφωνούν πρώτα; γιατί έως 16:00 δεν είναι κανείς σπίτι.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#445488 Τηλεφωνούν αρκεί να έχουν το τηλ. σου (αν το έδωσε ο πωλητής-αποστολέας: το amazon κατά κανόνα το δίνει). Καλού-κακού πάρε τηλ. τη UPS Ελλάδος όταν φτάσει Ελλάδα το δέμα σου και συνεννοήσου.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#445495 Αυτό ^

Αν και εγώ ξέρω τι ώρα έρχονται στην περιοχή μου πλέον και έχω επιστρέψει σπίτι.
Ειδάλλως έχω μια γειτόνισσα, την ενημερώνω και παραλαμβάνει.

@κορσέρ
υπάρχουν φορές που έρχονται σε κάνα 20ωρο από την παραγγελία. Το γράφει.
Άλλες φορές όχι. Πχ με το htc u11 πλήρωσα το γρήγορο και έκανε 10 μέρες. Με το αργό θα έκανε 12. ΟΚ.
Άμαζον σου λέει μετά.