Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#638421 Να σημειώσω πως δέματα από Κίνα φαίνεται να διανέμονται κανονικά. Παρέλαβα σήμερα μαζεμένα τέσσερα δέματα, με το τελευταίο να το έχω παραγγείλει 06/03 από Aliexpress.

Από την άλλη βέβαια, μια μπαταρία για ένα ραδιοφωνάκι που περίμενα, έμεινε στο τελωνείο 2 ολόκληρους μήνες!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#638428 Αυτό το τελευταίο είναι το τρανζιστοράκι που θα συντονίζεται στην Ντόιτσε Βέλε όταν θα είμαστε στο καταφύγιο; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#638508
funkyreverend έγραψε:Αυτό το τελευταίο είναι το τρανζιστοράκι που θα συντονίζεται στην Ντόιτσε Βέλε όταν θα είμαστε στο καταφύγιο; :lol:


Τρανζιστοράκι με μπαταρία; :s_empathy

Εικόνα

Οι σωστοί preppers έχουν υβριδικό με μανιβέλα + φωτοβολταϊκό. Για να ακούς αδιάκοπα όταν σου υπενθυμίζουμε το πόσο κωλόπαιδο είναι ο Κυριάκος.

Εικόνα

:rtfm:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#638546 Ραδιοφωνάκι τέτοιου τύπου, με επαναφορτιζόμενη μπαταρία, θύρα USB και υποδοχή microSD με κόστος γύρω στα 10€.
Ιδανική επιλογή για ηλικιωμένους και για παιδιά!

Εικόνα

Βάζεις μέσα μια παλιά καρτούλα microSD που σου έχει περισσέψει και είσαι άρχοντας! :thumbsup:
Από τα καλύτερα 10€ που έχω δώσει.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#638577
otso έγραψε:Εσυ εχεις τρανζιστορακι ; δωματιο πανικου;


Εγώ είμαι μόνιμα σε πανικό, οπότε δεν χρειάζομαι ειδικό δωμάτιο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#639107 το plaisio στέλνει Αθήνα ακόμα με τα δικά του φορτηγά?
έχει καθυστερήσεις?

θέλω να παραγγείλω αλλά δεν θέλω κούριερ ειδικά ACS (πτου όξω από δω) γιατί έχουν μεγάλες καθυστερήσεις.
Αφήνουν χαρτάκια λέει ότι δεν βρήκαν κόσμο στο σπίτι. :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_shout
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#639118 Χθες πάντως είδα ένα φορτηγό ΠΛΑΙΣΙΟ στη γειτονιά να παραδίδει πακέτο σε πελάτη.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#639123
elteo έγραψε:το plaisio στέλνει Αθήνα ακόμα με τα δικά του φορτηγά?
έχει καθυστερήσεις?

θέλω να παραγγείλω αλλά δεν θέλω κούριερ ειδικά ACS (πτου όξω από δω) γιατί έχουν μεγάλες καθυστερήσεις.
Αφήνουν χαρτάκια λέει ότι δεν βρήκαν κόσμο στο σπίτι. :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_shout
Σε μεγάλες πόλεις και όπου υπάρχει κατάστημα Πλαίσιο, στέλνει με ίδια μέσα.

Καθυστερήσεις υπάρχουν από ότι ακουω, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#639142 Εγώ παρήγγειλα από Πλαίσιο και μου ήρθε την επόμενη με δικό τους φορτηγάκι. Βέβαια μένω Ελευσίνα, δίπλα από τις αποθήκες της Μαγούλας. Από ένα κατάστημα στην Αθήνα, μου ήρθε με ACS μετά από 2 μέρες, κανονικά χτύπησαν κουδούνι και κατέβηκα. Πλέον, με την απαγόρευση, δεν μπορούν να μην περιμένουν. Γιατί πέφτει κράξιμο.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#639144 Εγώ βλέπω σοβαρό θέμα με τις ταχυμεταφορικες.
5 μέρες η Γενική Ταχυδρομική από Θεσσαλονίκη σε Θεσσαλονίκη και 6 μερες η ACS χωρίς ακόμα παράδοση, επίσης από Θεσσαλονίκη σε Θεσσαλονίκη.
Μιλώντας για την περιοχή της Καλαμαριάς, τουλάχιστον οι ΕΛΤΑ courier και η Γενική Ταχυδρομική παίρνουν και ένα τηλέφωνο μήπως μπορεί κάποιος να το παραλάβει από το κατάστημα τους. Η ACS ... ούτε τηλέφωνο δεν σηκώνει.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#639155 Προσωπικά πρόλαβα και του πήρα το παιχνίδι που μου ζήτησε πριν κλείσουν τα μαγαζιά. Προνόησα και ήμουν τυχερός. :metalo:
Παπούτσια δεν θα του πάρω γιατί δεν θέλει η μάνα του. Τουλάχιστον τώρα. Ούτε λαμπάδα γιατί τι να την κάνει. :lol:
Αυγό του πήρα ένα μεγάλο από ΣΜ με παιχνίδι. :lol:

Από όλα αυτά το παιχνίδι θα δώσει σημασία οπότε είμαστε οκ.

ΥΓ. για 5χρονο αγόρι.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#639159 Εγω περιμενω 2 δεματα απο amazon.co.uk που τα πηρα 1-2 εβδομαδες πριν τα μετρα και ηταν να παραλαβω καπου μεσα στις μερες που πηραμε τα μετρα. Το ενα το εστειλαν απο Αγγλια και το αλλο απο Κινα.

Πριν λιγες μερες βαρεθηκα να περιμενω και μιλησα με Amazon. Για αυτο απο Αγγλια μου στειλανε full refund και για το αλλο απο Κινα shipping cost refund και ο Κινεζος ειπε οτι το ξαναστειλε.

Γενικα μπαχαλο η κατασταση. Εχω και κατι αλλα παρε-δωσε να κανω με εξωτερικο και δεν τολμαω καν να ξεκινησω τη διαδικασια πριν καθαρισει το τοπιο...