Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#580420 Γιατί να φάει αρνητικό feedback? Τελωνείο δεν θα περάσει ο μονος λόγος για αρνητικο feedback ειναι να καθυστερήσει το πακέτο παραπανω απο όσο έλεγε. ή να μην είναι αυτό που ζήτησες κλπ. Εκει το καταλαβαίνω. Επίσης για ρίξε μια ματιά τι έλεγε στους όρους οταν το αγόρασες. Μπορεί πχ να λεει shipping from European warehouse για παράδειγμα αλλα ο πωλητής να ειναι στην Κίνα κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#580430 Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο απατεωνιά αυτό με τους Κινέζους. Έτσι παρήγγειλα και εγώ μπαταρία για το laptop από το Βέλγιο, μου στέλνει ο τύπος tracking number (πράγματι Βελγίου) και περιμένω με τις μέρες πότε θα αρχίσει να εμφανίζεται στο σύστημα. Ο λόγος είναι πως έπρεπε να περιμένω να φτάσει πρώτα η μπαταρία στο Βέλγιο από την Κίνα ( :x ) και στην συνέχεια να φύγει από εκεί για Ελλάδα!

Η απατεωνιά είναι πως όταν εγώ βλέπω Βέλγιο, θεωρώ πως υπάρχει άμεσα διαθέσιμο στο Βέλγιο και πως σε λίγες ημέρες θα έχω στα χέρια μου το προϊόν, όχι ότι θα περιμένω να κάνει πρώτα και ένα ταξίδι Κίνα-Βέλγιο!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#580441
mirage έγραψε:Γιατί να φάει αρνητικό feedback? Τελωνείο δεν θα περάσει ο μονος λόγος για αρνητικο feedback ειναι να καθυστερήσει το πακέτο παραπανω απο όσο έλεγε. ή να μην είναι αυτό που ζήτησες κλπ. Εκει το καταλαβαίνω. Επίσης για ρίξε μια ματιά τι έλεγε στους όρους οταν το αγόρασες. Μπορεί πχ να λεει shipping from European warehouse για παράδειγμα αλλα ο πωλητής να ειναι στην Κίνα κλπ κλπ.




Shipping:
FREE Chronopost Express International | See details

Item location:
Vienna, Austria

Ships to:
European Union See exclusions
Delivery:
Varies for items shipped from an international location

help icon for Estimated delivery date - opens a layer
Payments:
PayPal Visa Master Card Amex Discover



Θανάση αυτά έγραφε ... :hmmm:
Με πρόλαβε ο Axel , εφόσον γράφει ότι το location είναι Αυστρία , υποτίθεται ότι θα έρθει πιο γρήγορα. Αν ήταν έτσι ας το παράγγελνα από Κίνα που το είχαν 23€ και όχι 29.99 που το πλήρωσα εγώ... :rant:
Ήδη έστειλα ένα μνμ στον Κινέζο λέγοντας του ότι ελπίζω να είναι το αντικείμενο κάπου στην Ευρώπη... :lol: διότι αλλιώς.. :shifty:
ρε θα φάει μαύρο σου λέω και έχει και 99.7 θετικά ratings ο εν λόγω.... :rant:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#580443 Πόσες μέρες δίνει παράδοση; Δεν αποκλείεται παντως το αντικείμενο να είναι όντως Αυστρία. Τεσπα βλέπεις και κανεις.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#580823
mirage έγραψε:Πόσες μέρες δίνει παράδοση; Δεν αποκλείεται παντως το αντικείμενο να είναι όντως Αυστρία. Τεσπα βλέπεις και κανεις.
Έστειλα μνμ παραπόνων πάλι Σημερα..
Η απαντηση:Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#580827 Yeap, έρχεται από Κίνα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#580831 Υπάρχει 1/1.000.000 πιθανότητα να είναι εδώ μέχρι τις 20 του μηνός;;;

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#580839 Ζητώ συγνώμη απ όλη την κινεζική κοινότητα, μόλις παρέλαβα..... :dizzy:
5 του μηνός πλήρωσα, 6 έγινε shipped μόλις τώρα μου ήρθε...
Κ όντως ήρθε από Βερολίνο... :lipsealed:
Φυσικά το tracking number το δείχνει ακόμα no scanned...

Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#580867
Dimitris_P έγραψε:pmr;
Αν δεν μιλήσεις ελληνικά, δεν απαντώ...

.
Άβαταρ μέλους
By ikito
#581988 Γεια σας
Έγινε κανένα θαύμα με τα ΕΛΤΑ και άρχισαν τα δέματα να έρχονται σχετικά γρήγορα;;;
Επίσης ένα άλλο που με παραξένεψε είναι ότι τελευταία μου ήρθαν 2 ειδοποιητήρια με ελληνικό tracking number όμως όταν κάνω έλεγχο τους, η μόνη πληροφορία που μου δίνει είναι ότι έφτασαν στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς μου. Εν τω μεταξύ δεν περιμένω τίποτα από Ελλάδα. Υπάρχει περίπτωση να είναι τα δέματα που περιμένω από Κίνα;;;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#581990 Δεν ξέρω πως το εννοείς το σχετικά γρήγορα αλλά τα τελευταία πράγματα που έχω πάρει έχουν έρθει στις 20 με 30 μέρες.

Περιμένω τώρα κάτι ακόμα οπότε θα δούμε και εκεί.