Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#846891 Παιδιά στο eshop αν κάποιο κομμάτι μιας παραγγελίας είναι εξαντλημένο ,η υπόλοιπη παραγγελία προχωράει κανονικά?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#846898
axel12p έγραψε:Σχεδόν 70 παραγγελίες από aliexpress μέσα στην χρονιά, όλες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ψωνίζεις άφοβα!
Το μόνο αρνητικό, ο χρόνος παράδοσης, που ορισμένες φορές ξεπερνάει τις 3 εβδομάδες.

Ιδιες εντυπώσεις και εγώ ,παράδοση Αγγλία όμως,σε λιγότερες παραγγελίες.

Ερχονται στις μέρες που λένε.
Συνήθως αγοράζω πράγματα που τα έχω βρει στο αμαζον και είναι τα ίδια αλλά σε πολύ πιο χαμηλή τιμή.
Πχ 11£ στο αμαζον https://www.amazon.co.uk/Labor-Saving-R ... 140&sr=8-5
4€ στο Αλι https://vi.aliexpress.com/item/10050050 ... pt=glo2vnm
1-11 το παράγγειλα ,7-11 παρέλαβα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#846900
kostis20 έγραψε:Παιδιά στο eshop αν κάποιο κομμάτι μιας παραγγελίας είναι εξαντλημένο ,η υπόλοιπη παραγγελία προχωράει κανονικά?

Παλιότερα, όχι. Μπλόκαρε όλη η παραγγελία. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#846907
Anonymous Founder έγραψε:
kostis20 έγραψε:Παιδιά στο eshop αν κάποιο κομμάτι μιας παραγγελίας είναι εξαντλημένο ,η υπόλοιπη παραγγελία προχωράει κανονικά?

Παλιότερα, όχι. Μπλόκαρε όλη η παραγγελία. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει.
Και τώρα το ίδιο.Περναγα από ένα eshop point και σταμάτησα να ρωτήσω .Το περίεργο είναι ότι δε σε αφήνει να κάνεις ακύρωση εσύ μόνος σου.
Τελικά το ακύρωσαν αυτοί και θα προχωρήσει..
Περίεργο.
Άβαταρ μέλους
By glf
#846931 Σε τέτοιες περιπτώσεις στο eShop, στείλε mail στο sales και πες να ακυρώσει αυτό που δεν έχει διαθεσιμότητα.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#846933 Προσπάθησα από το app γιατί ήμουν νοσοκομείο αλλά δεβμε άφηνε να κάνω copypaste τον αριθμό παραγγελίας στο Gmail.
Οπότε σταμάτησα Μαρούσι και τους ρώτησα.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#847001 Δεύτερη συνεχόμενη χρόνια που έβγαλε καλή προσφορά η Aegean τη μέρα του Black Friday για Ελλάδα καλοκαιριάτικη περίοδο !!!
Ψωνίσαμε
Άβαταρ μέλους
By Chris
#847016 Εμενα αυτα που με ενδιεφεραν παντως ηταν αστεια ακριβα. 250 απο 400 oneway, οταν συνηθως κλεινω 250-300 αλερετουρ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#847022
KiloMeater έγραψε:Δεύτερη συνεχόμενη χρόνια που έβγαλε καλή προσφορά η Aegean τη μέρα του Black Friday για Ελλάδα καλοκαιριάτικη περίοδο !!!
Ψωνίσαμε
Δεύτερη συνεχόμενη χρονιά που σχεδόν είχε πέσει ο server από τις 00:00
Σιγά μην καθόμουν μέχρι τα ξημερώματα για να βρω κάτι
Το πρωί που χαζεψα δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον

Βουκουρέστι λέγαμε να πάμε ένα σκ για τα θερμά αλλά είναι ακριβά



.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#847036
Chris έγραψε:Εμενα αυτα που με ενδιεφεραν παντως ηταν αστεια ακριβα. 250 απο 400 oneway, οταν συνηθως κλεινω 250-300 αλερετουρ.
Γύρω στο 320 round trip για Ιούλιο Αύγουστο μου βγήκε , και flex μάλιστα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#847053 Αυτο καλο ειναι οντως, εγω κοιτουσα πασχα. Καλοκαιρι θα ανεβοκατεβουμε πολυ πιο ασχετες μερες/ημερομηνιες, οποτε λογικα θα βρουμε διψηφιες τιμες τρανσαβια κλπ
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#849200 Δέματα από Temu έρχονται από ΕΕ ή κατευθείαν από Κίνα, άρα περνάνε τελωνείο;
Ρωτάω γιατί το τελευταίο status είναι
Customs clearance completed
9 December 2023

κι ακόμα δεν έχει πάει να παραλάβει η ACS. Καθυστέρηση της ACS είναι ή έχουν κολλήσει κάπου; Δέματα Temu που έχει αναλάβει η Courier Center πιο γρήγορα τα παίρνει μετά το clearance
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#856193 Πήγε ο π@π@ρας ο courier της Amazon και άφησε το δέμα έξω από την πόρτα του ανθρώπου που φαινόταν φάτσα φόρα από τον δρόμο και το έκλεψαν.
Το automated chat της amazon (uk) είναι γτπ. Πώς βγάζω άκρη μ'αυτό; Η παραγγελία ήταν δική μου και θα μου το έφερνε ο άνθρωπος προσεχώς που θα κατέβει.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#856352 Τι σου λένε δλδ όταν τους λες ότι δεν παρέλαβες; Συνήθως σε συνδέουν με "εκπρόσωπο".
Αναλόγως του από ποιον ήταν sold by και fulfilled by, μπορεί να ζητήσουν κάνεις αναφορά στην αστυνομία. Σε άλλες φάσεις απλά το ξαναστέλνουν, ή refund.