Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#613249 Δημος ειπες; Αφου δεν την εβαλαν να δουλεψει στην θαλασσα, μια χαρα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#613263
dimviii έγραψε:αγοραζει απο μενα μια βενζινοκινητη ηλεκτρογεννητρια πελατης μου,με σκοπο να την πουλησει σε Δημο της Δυτικης Αττικης.


Είναι ο δήμος που γράφει στο προφίλ το δικό μου; Του NickTG? Ή σε δήμο που είχε πλημμυρίσει προ ετών;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#613264 εχεις πμ
Άβαταρ μέλους
By bill33
#613271
dimviii έγραψε:αγοραζει απο μενα μια βενζινοκινητη ηλεκτρογεννητρια πελατης μου,με σκοπο να την πουλησει σε Δημο της Δυτικης Αττικης.
Του την στελνω, ερχονται την περνουν,μετα απο 2-3 μερες τηλεφωνο αυτοι του Δημου στον πελατη μου.
Μαστορα το μπουρδελο που μας εφερες δεν περνει μπροστα με τιποτα.
Με παιρνει τηλ ο πελατης μου,το και το.
Πες τους να παρουν τηλ στο τεχνικο τμημα της αντιπροσωπειας να τους καθοδηγησουν,μηπως δεν ξερουν τι και πως.
ρε συ το τεχνικο τμημα του Δημου ειναι,ξαναειχαν γεννητριες.
Ας παρουν τηλ του λεω ,και αν δεν τα καταφερουν,θα την παμε στο σερβις.
Γυρναω απο ταξιδι,παω στο πελατη μου(πολυ καλος πελατης) την περνω την παω στο σερβις,τους λεω τι εχει συμβει.....α λαδια δεν θα εχουν βαλει,για αυτο δεν παιρνει μπροστα πριν καν την δουν/ακουμπησουν.
Ντιμης-> :s_omg
καλα ρε παιδια,γιατι δεν τους το ειπατε στο τηλεφωνο?
πιο τηλεφωνο δεν μας πηρε κανεις.
Ντιμης ξανα -> :s_omg
Βαζουν λαδια,μιση τραβηξια το σχοινι,παιρνει μπροστα,κρατει ρελαντι κανονικα.

δεν μπορουσαν να την βαλουν μπροστα,δεν διαβασαν το βιβλιαρακι,δεν πηραν τηλεφωνο.
Μονο θρασος για ''το μπουρδελο που μας πουλησες''

τα σχολια σας.

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να ΜΗΝ είχε ταμπελάκι που να λέει ότι θέλει λάδια ΠΡΙΝ την λειτουργήσεις πρώτη φορά!!
Άβαταρ μέλους
By Chris
#613328 Παω να τσεκαρω τον αερα στα λαστιχα τις προαλλες και περναω σα χαζος το σωληνα πανω απο το παρπριζ, με τους καθαριστηρες σε λειτουργια. Ο οδηγου εσπασε κατευθειαν, στο σημειο που ενωνει με το μπρατσο, καμια πιθανοτητα για πατεντα να κατσει στη θεση του μεχρι να φτασω σπιτι (ημουν 2 ωρες μακρια, βραδυ με βροχη). Οποτε λεω οκ, νο προμπλεμο, μπαινω στο βενζιναδικο και ψωνιζω εναν. Ελα μου ομως που τα ολλανδικα βενζιναδικα δεν πουλανε καθαριστηρες! Φοβηθηκα πως θα εμενα εκει μεχρι να σταματησει να βρεχει (κι ακομα παραπανω, λογω του σπρευ). Τελικα εβαλα του συνοδηγου αριστερα, 15 ποντους κοντυτερος αλλα τουλαχιστον καθαριζε εκει που ηταν σημαντικο και εφτασα σπιτι σιγα σιγα. εντωμεταξυ ηθελα να αλλξω του συνοδηγου γιατι ετριζε, και πηγα και εσπασα του οδηγου, οποτε αγοραστηκε σετ :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#613337 Μου έχει τύχει αντίστοιχο σπαρταριστό, παλιές "καλές" εποχές με το Zastava, ανεβαίνοντας από Πάτρα προς Γιάννενα, αργά την νύχτα με βροχή. Κάπου μετά το Αγρίνιο και πλησιάζοντας το Μενίδι, φεύγει ο καθαριστήρας του οδηγού, ολόκληρος από την βάση του! :lipsealed:
Εντωμεταξύ βροχή με τα τουλούμια... :ninja:
Σταματάω στην άκρη του δρόμου αμέσως, βγαίνω έξω και βλέπω τον καθαριστήρα να είναι κάμποσα μέτρα παρακάτω, στο αντίθετο ρεύμα. Την ίδια στιγμή περνάει εμπρός φορτηγό και το ακούω να συνθλίβει τον καθαριστήρα μου!
:help: :lipsealed: :s_shout
Ευτυχώς στα παλιά αυτοκίνητα οι καθαριστήρες ήταν ακριβώς ίδιοι, έβγαλα του συνοδηγού, τον έβαλα στου οδηγού και έφτασα με αυτόν στα Γιάννενα. Την επόμενη μέρα, πήγα σε μια μάντρα και πήρα ένα σετ δύο καθαριστήρων από ένα ρετάλι για ένα αστείο ποσό και κράτησα και τον άλλον στο πορτμπακάζ για μια ώρα ανάγκης.
Και ναι, μου ξαναέτυχε! :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#613347 Nαι κι εγω κρατησα τον δευτερο φυσικα. Δεν την ξαναπαταω ετσι. Η απορια μου ομως παραμενει. Καλα θυμαμαι οτι στην Ελλαδα βρισκεις στα βενζιναδικα? Η πουλανε μονο λαστιχακια? Και γενικα τι κανεις αν χαλασουν με βροχη, φωναζεις οδικη? Θα εχει στοκ απο καθαριστηρες στη βαση της οδικης? Ηταν και Κυριακη βραδυ, οποτε δεν επαιζε καν το ενδεχομενο να παρω πχ ουμπερ να παω σε ενα μαγαζι να βρω :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#613350 Στην Ελλάδα έχει στα βενζινάδικα, και λάστιχα και μάκτρα. Προφανώς όχι σε όλα, αλλά σίγουρα σε πολλά αν όχι στα περισσότερα. Στην δική μου περίπτωση, είχε φύγει από το μπράτσο βέβαια , άρα δεν είχα ελπίδα να βρω στο βενζινάδικο...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#613361 Σε φαση αναγκης θα βρεις εναν να κανεις δουλεια σε βενζιναδικο πιθανα σε μη σωστη διασταση.

Πολυ παραξενο να μην πουλανε τα βενζιναδικα παντως τετοια αναλωσιμα
Άβαταρ μέλους
By JBT
#613666 Οδική