Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494729 Τι να μην μου αρέσει; Προφανώς και δεν είμαι τυχερός όπως εσύ να δουλεύω στον μπαμπά μου και βρέξει χιονίσει να έχω δουλειά.
Δυστυχώς για εμένα, έχω την ανασφάλεια να πρέπει να κερδίσω τα λεφτά μου και γι' αυτό και ανησυχώ γι' αυτά και για την δουλειά μου. Δεν τα βρήκα έτοιμα, και είμαι διαρκώς με αυτό το άγχος.
Εσύ πάλι, ενώ δεν έχεις εμπειρία για το πόσο δύσκολο είναι να βρεις μια δουλειά εκεί έξω χωρίς πλάτες, δίνεις σε κάθε ευκαιρία συμβουλές επί του θέματος, ενώ (ευτυχώς για εσένα και πραγματικά ζηλεύω την καλή σου τύχη) δεν βρέθηκες ποτέ στην θέση να χτυπάς πόρτες και να πρέπει να αποδείξεις πως αξίζεις μια δουλειά.
Σου εύχομαι ποτέ να μην χρειαστεί να το κάνεις.
Έως τότε, λίγος σεβασμός σε όλους εμάς τους λιγότερο τυχερούς που πρέπει να τα καταφέρουμε μόνοι μας, δεν θα έβλαπτε.
Και ναι, κάποτε ήταν πολύ πιο εύκολο να βγάλεις χρήματα, τώρα και πιο δύσκολο είναι και αν χάσεις την δουλειά σου, είναι δύσκολο να βρεις κάτι καλό.
Καταλαβαίνω πως δεν είναι εύκολο να το αντιληφθείς, αφού δεν το έχεις περάσει, αλλά δεν χρειάζεται να βγάζεις επίθεση.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494733 Αχ ακα ΕΦ μου, μόνο εσυ αγωνίζεσαι για τα προς το ζην.

Ωραία τα συμπεράσματα σου, αλλά δεν έχουν δρακο.

Μακάρι όλα τα παιδάκια να είχαν γονείς καθηγητες ή την ικανότητα να τους πληρώνουν τις σπουδές για ένα σκασμό χρόνια ή και τα δυο
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494737 Είμαι βέβαιος πως ήμουν πιο τυχερός από πολλούς. Όχι όσο εσύ βέβαια, που τα βρήκες εντελώς έτοιμα.
Αποδέξου το και πήγαινε παρακάτω, δεν είναι ντροπή, τύχη είναι.
Απλά και λίγη ταπεινότητα θα βοηθούσε. Να τα έχεις βρει όλα έτοιμα και να επιτίθεσαι σε άλλους λιγότερο τυχερούς χωρίς να σε έχουν προκαλέσει κιόλας, δεν είναι ευγενικό.
Πού είναι οι καλοί σου τρόποι;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494740 Γυρνάς σελίδα και βλέπεις ποιος επιτίθεται και ποιος Δεν έχει τρόπους

Όλα τα αλλά είναι δικά σου αυθαίρετα συμπεράσματα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494743 Εσύ μου απηύθυνες το λόγο μιλώντας για λεφτά. Σου εξήγησα το λόγο που με αγχώνει το πράγμα και προσπάθησα να κατανοήσω γιατί δεν το καταλαβαίνεις.
Νομίζω λογικό είναι: εσύ δεν έχεις τέτοια άγχη, αφού είσαι άνετος και φροντίζει άλλος γι' αυτά.
Μπράβο σου και μαγκιά σου που η οικογένεια σου φροντίζει. Τι άλλο να σου πω δηλαδή;
Δεν χρειάζεται να το γυρίζεις γύρω-γύρω, λίγο πιο πίσω είναι το ποστ σου που απευθύνεσαι σε εμένα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494781 3 ποστ σου στη σειρά, το ένα πιο καμουφλαρισμένο και ανόθευτο κομπλεξ από το άλλο.

Αν ήμουν ο ντάντι σου, που πλήρωνε -ο άμοιρος- ένα σκασμό χρόνια για να είσαι (κατά δήλωση σου) "παρτάλι" στην άλλη της χώρας και παρόλα αυτά ψάχνεις εναγωνίως στα σχεδόν 40 να βρει ποιος είναι πιο τυχερός από εσένα, θα ένιωθα τουλάχιστον ντροπή.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494784 Μα εσένα ο ντάντι πληρώνει ακόμη και όχι μόνο δεν ντρέπεσαι, αλλά μου την λες κιόλας!
Περίεργα πράγματα!
Μην βγάζεις σε εμένα τα δικά σου κόμπλεξ, ο δικός μου ντάντι δεν με βοήθησε πουθενά να βρω δουλειά, ούτε με πληρώνει ακόμη.
Βγες πρώτα από το payroll του μπαμπά σου να δεις την γλύκα εκεί έξω και μετά μιλάμε.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#494785 Μπορειτε να συνεχισετε το ξεκατινιασμα μεσω π.μ ;;;; :protest:
Υμαρτον ρε παιδια ,κοτζαμ ανδρες... :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#494787 Ελα ρε ρεντ, τέτοιος μηχανικός είσαι?
με απογοήτευσες :s_no

Πέρα απ την πλάκα πάντως, όσο καλός και να ειναι ο μπαμπάς σου, εχει τεράστια σημασία να δουλέψεις εκτός.
Στην εταιρία μου που είναι οικογενειακή ο τάτυς τους έχει βάλει όλους (έχει 4 παιδιά που δουλεύουν στην εταιρία, ο ένας τώρα ειναι και ο CEO) στο ξεκίνημα να δουλέψουν σε άλλη εταιρία. Κι όταν τους "προσέλαβε" στην δικιά του τους ξεκίνησε απ το μηδέν, απλά τα σκαλοπάτια τα ανέβαιναν 2-2 :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#494789
gianik έγραψε:Μπορειτε να συνεχισετε το ξεκατινιασμα μεσω π.μ ;;;; :protest:
Υμαρτον ρε παιδια ,κοτζαμ ανδρες... :s_whiteflag


Έχουν ιστορικό, άστους να λυσσάξουν :shifty:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#494790
Dimitris_P έγραψε:
gianik έγραψε:Μπορειτε να συνεχισετε το ξεκατινιασμα μεσω π.μ ;;;; :protest:
Υμαρτον ρε παιδια ,κοτζαμ ανδρες... :s_whiteflag


Έχουν ιστορικό, άστους να λυσσάξουν :shifty:




ο.κ τότενες , ΛΥΣΣΑΞΤΕ ΚΑΡΧΙΕΣ :s_shout
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494792
rx8_drifter έγραψε:Ελα ρε ρεντ, τέτοιος μηχανικός είσαι?
με απογοήτευσες :s_no

Πέρα απ την πλάκα πάντως, όσο καλός και να ειναι ο μπαμπάς σου, εχει τεράστια σημασία να δουλέψεις εκτός.
Στην εταιρία μου που είναι οικογενειακή ο τάτυς τους έχει βάλει όλους (έχει 4 παιδιά που δουλεύουν στην εταιρία, ο ένας τώρα ειναι και ο CEO) στο ξεκίνημα να δουλέψουν σε άλλη εταιρία. Κι όταν τους "προσέλαβε" στην δικιά του τους ξεκίνησε απ το μηδέν, απλά τα σκαλοπάτια τα ανέβαιναν 2-2 :lol:


Τα ένσημα που έχω σαν ΙΥ είναι πολλά περισσότερα από ότι σαν αυτ/νος. Ελπίζω να αντέξουμε και να μην ξαναβγούμε άμεσα στη γύρα :lipsealed:
Το κονσπετ είναι 3-4 χρόνια σε εταιρία εκτός (και εγω και η αδερφή μου μείναμε στην εταιρία που ξεκινήσαμε πρακτική) και μετά αγκαλιά με το knowhow ίδρυση ΙΚΕ ( μην τα δώσουμε όλα σε εισφορές :lol: )
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494808
Geo f1 έγραψε:Το κομπλεξακι το εχω κατοχυρωσει εγω,

Όταν το γραφετε να δινετε credits..

Κατά τα αλλα και αυτό το φορουμ παει κατά διαολου.... :(



Έχεις δίκιο. :oops:
Από τη μεριά μου δηλώνω απολογούμενος προς τους υπολοιπους χρήστες :)