Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494591 Πέρα από όλα τα ωραία και γραφικά που γράφει ο φίλτατος Γρηγόριος, το βασικό ερώτημα είναι....

Τι δουλεία έχεις ρε σατανά σε τοπικ με θέμα "Επιστήμη" ? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494604
Κίκιζας . έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
O ., αγαπάει τόσο πολύ το VAG που είναι κρίμα και άδικο που οδηγεί Opel. :s_blush


Στα ορια του flame bait? :hmmm:
Πρωτα ηταν ο Νικος με το Octavia, τωρα που πηρε EvoX, "αναγκαστικα" επρεπε να βρεθει καποιος αλλος για να "γελασουμε"?


Anonymous Founder έγραψε:Θέλω να πω, ακόμη και οι σοφότεροι, μπορεί να κάνουν και λάθος, ας μην είμεθα σκληροί με τον άλλο. Και ο . αγαπάει το VAG και πάνω σ' αυτή την αγάπη του θεωρεί το Arona καλύτερο από το C3 Aircross πχ.
:ninja:


Το Vag δεν το αγαπαω. Yποστηριζω ομως καποια μοντελα που αποδεικνυονται συνηθως και καλυτερα απο τον ανατγωνισμο. Ως ομιλο αγαπαω περισσοτερο την στρατηγικη του και την τεραστια ποικιλια μοντελων και εκδοσεων που προσφερει, κατι που μολις προσφατα, επσευσαν να κανουν καταιδρωμενοι διαφοροι κατασκευαστες, αφου πρωτα συνεργαστηκαν ανα δυο πχ μεταξυ τους για να μπορεσουν να βγαλουν εξισου ανταγωνιστικα προιοντα.
Αγαπαω κυριως την Porsche, αγαπαω την Lotus, αγαπαω και οσα μοντελα δινουν το κατι παραπανω σε οδηγικο ενδιαφερον, ακομα και εαν ειναι fiat, Peugeot, ειτε ακομα πλεον και εαν ειναι...KIA.

Anonymous Founder έγραψε:Να με συμπαθάτε, έχω ρίξει ΤΕΤΟΙΟ γέλιο από το πρωί! :s_rofl :s_rofl


Xαιρομαι που διασκεδαζεις, μονο που καποια στιγμη θα πρεπει να καταλαβεις οτι ο ρολος ενος admin, αν μη τι αλλο ειναι διαφορετικος απο αυτον ενος χρηστη. Οποτε και οι ειρωνιες, τα υπονοουμενα και οι μικροκλικες θα πρεπει να μην υπαρχουν ουτε ως αισθηση στα εκαστοτε γραφομενα του.

Τουλαχιστον εαν θελει να σεβεται ο ιδιος τον εαυτο του, αλλα και να αξιωνει να τον σεβονται για τον ρολο του αυτο.
Αλλιως κανει απλως τον χρηστη και κρινεται ως τετοιος...

Τι σχέση έχει ο Nikos!; Επειδή προσπαθούσε (ανεπιτυχώς) να τρολάρει; Δεν έχουν όλοι χιούμορ σ' αυτή την ζωή και δεν έχω και υπερβολικές απαιτήσεις από τον εν λόγω, μην είμαστε σκληροί με τους ανθρώπους.

Αν κατάλαβες καλά, το μήνυμα δεν αναφερόταν σε εσένα, αλλά σε άλλο χρήστη. Το μήνυμα του άλλου χρήστη του εν λόγω φόρουμ διάβασα και έσκασα στα γέλια, εσύ απλώς βρέθηκες στο... δρόμο μου, υπερασπιζόμενος το ανεκδιήγητο Seat Arona που στην δοκιμασία αποφυγής ταράνδου χοροπηδούσε σαν κατσίκι και οι φωτογράφοι τρέχανε να γλιτώσουν από δαύτο.
Ε, λυπάμαι, το ότι έχεις μια αδυναμία στο VAG είναι εξόφθαλμο, δεν σου είπα και κάτι τραγικό.

Τα περί admin και το τι θα πρέπει να κάνει, συζήτησέ τα με τον Nikos! που έχει παρόμοιες ανησυχίες. Αυτό έλειπε να μην μπορεί ο admin να συμμετέχει στις συζητήσεις και να πρέπει να παίζει μόνον τον ρόλο του διαιτητή. Κλίκες υπάρχουν μόνον στην φαντασία του αναγνώστη. Στο φόρουμ όλες οι συζητήσεις επιτρέπονται και όλες οι παρέες επίσης, και το moderating γίνεται σπανιότατα.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#494645
red_monster έγραψε:Πέρα από όλα τα ωραία και γραφικά που γράφει ο φίλτατος Γρηγόριος, το βασικό ερώτημα είναι....

Τι δουλεία έχεις ρε σατανά σε τοπικ με θέμα "Επιστήμη" ? :lol: :lol:


Σαταναδες ειναι ολοι αυτοι που λενε πραγματα που δεν ισχυουν για εμενα, αυτοι που αλλα διαβαζουν, αλλα καταλαβαινουν και αλλιως τα μεταφερουν, σε οτι με αφορα.

Αναφερθηκε το ονομα μου, ετσι για να γελασουν και ειρωνευτουν καποιοι εδω μεσα...

Το βασικο ερωτημα ειναι τι δουλεια εχουν καποιοι στο θεμα επιστημη να πετανε υπονοουμενα προς το προσωπο μου, ειδικα μαλιστα οταν εχουν την "ευθυνη" του admin...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494648 ., δεν σε ικανοποίησαν οι εξηγήσεις μου; :hmmm:
Τι ακριβώς θέλεις και πού ακριβώς είναι το υπονοούμενο;
Ο κόσμος το έχει τούμπανο για την αγάπη σου για το VAG, και στο άλλο φόρουμ ακριβώς το ίδιο σου λένε, για ποιο λόγο τα βάζεις μαζί μου;
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#494652
Anonymous Founder έγραψε:
Τι σχέση έχει ο Nikos!; Επειδή προσπαθούσε (ανεπιτυχώς) να τρολάρει; Δεν έχουν όλοι χιούμορ σ' αυτή την ζωή και δεν έχω και υπερβολικές απαιτήσεις από τον εν λόγω, μην είμαστε σκληροί με τους ανθρώπους.


Moνο που εσυ βαπτιζεις ως "χιουμορ" υπονοουμενα με ειρωνικο υφος...Και συνεχιζεις...Αφηνοντας εκ νεου και στον Νικο...
Μαλλον αυτα εχεις συνηθισει να τα κανεις απο την αποσταση και ασφαλεια του πληκτρολογιου, δεν εξηγειται αλλιως για ανθρωπο ανω των τριαντα ετων...

Anonymous Founder έγραψε: Αν κατάλαβες καλά, το μήνυμα δεν αναφερόταν σε εσένα, αλλά σε άλλο χρήστη. Το μήνυμα του άλλου χρήστη του εν λόγω φόρουμ διάβασα και έσκασα στα γέλια, εσύ απλώς βρέθηκες στο... δρόμο μου, υπερασπιζόμενος το ανεκδιήγητο Seat Arona που στην δοκιμασία αποφυγής ταράνδου χοροπηδούσε σαν κατσίκι και οι φωτογράφοι τρέχανε να γλιτώσουν από δαύτο.
Ε, λυπάμαι, το ότι έχεις μια αδυναμία στο VAG είναι εξόφθαλμο, δεν σου είπα και κάτι τραγικό.


Τι λες, σοβαρα? Οσοι "βρισκονται στο δρομο σου", τους αναφερεις επαναλαμβανομενα σε ΜΙΑ δημοσιευση σου?
οσο για το Arona, με το video που βιαστηκες να κρινεις, οταν και εαν μαθεις πρωτα να κρινεις-συγκρινεις με παρομοιες συνθηκες, οταν και εαν μαθεις να ξεχωριζεις τις οποιες συνθηκες που σου πασαρονται στο οποιο video, εδω ειμαι να το συζητησω συγκεκριμενα και ξεκαθαρα.

Anonymous Founder έγραψε: Τα περί admin και το τι θα πρέπει να κάνει, συζήτησέ τα με τον Nikos! που έχει παρόμοιες ανησυχίες. Αυτό έλειπε να μην μπορεί ο admin να συμμετέχει στις συζητήσεις και να πρέπει να παίζει μόνον τον ρόλο του διαιτητή. Κλίκες υπάρχουν μόνον στην φαντασία του αναγνώστη. Στο φόρουμ όλες οι συζητήσεις επιτρέπονται και όλες οι παρέες επίσης, και το moderating γίνεται σπανιότατα.


Δεν ειναι ουτε δικο μου θεμα, ουτε του Νικου το τι πρεπει να κανει ενας admin...Tου εκαστοτε admin ειναι το θεμα να διαχωρισει στο μυαλο του τι σημαινει να φερει μια αρμοδιοτητα η οποια και εχει καποιες ευθυνες.
Δεν μιλησε κανεις για δυνατοτητα συμμετοχης ή οχι σε συζητηση, ενος admin.

Τα υπονοουμενα και το ειρωνικο υφος στα ορια(?) της προσβολης ειναι ομως κατι που δεν θα επρεπε να υπαρχουν σε καμμια δημοσιευση ενος admin, εφοσον βεβαια οπως ειπα και πριν, θεωρει οτι ο ιδιος σεβεται τον εαυτο του, αλλα και αξιωνει τον αναλογο σεβασμο, μεσα απο την δικη του συμπεριφορα και ρολο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494656 ., οι εξηγήσεις μου θεωρώ πως είναι αρκετές.
Τον Nikos! εσύ τον ανέφερες, όχι εγώ. Όσο δεν συμμετέχει εδώ, δεν έχει και κάποιο ενδιαφέρον η οποιαδήποτε αναφορά, προσωπικά μου είναι απολύτως αδιάφορος. Μόνον αν ποστάρει καμιά ανακρίβεια σαν τα παραμύθια στις τηλεοράσεις θ' ασχοληθώ. Δεν χρειάζεται να γίνεσαι αυτόκλητος υπερασπιστής του, δεν απειλείται και από πουθενά.

Ποιο ακριβώς είναι αυτό το έρμο το υπονοούμενο; Αφού σου είπα ευθέως: έχεις αδυναμία στο VAG. Βλέπεις υπονοούμενο; Φάτσα κάρτα στο γράφω. Ποια ασφάλεια του πληκτρολογίου; :dizzy:
Τι ακριβώς δηλαδή είπα; Είναι παρατηρημένη από δεκάδες χρήστες η αγάπη σου για το VAG (και δεν εννοώ μόνον το ανεκδιήγητο Scirocco που ακόμη και η VW θέλει να το ξεχάσει).

Και ναι, το Arona ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ στο τεστ, όχι απλώς στα όρια του επικίνδυνου, αλλά επικίνδυνο. Τι να κάνω τώρα, εγώ φταίω; Μήπως ο φωτογράφος που τρέχει να σωθεί, πρέπει να διαβάσει την ερμηνεία την δική σου για να πεισθεί πως δεν κινδυνεύει;
:dizzy:

Ας το δουν και οι υπόλοιποι, το έχω βάλει και αλλού βέβαια, αλλά για να τους βγάλω από τον κόπο:


viewtopic.php?p=494375#p494375
Άβαταρ μέλους
By mirage
#494659 ΓΚ πες μας για τις συνθηκες του τεστ. Ειμαι πραγματικα περιεργος να δω τι θα γραψεις παλι.

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#494678
Anonymous Founder έγραψε:
Και ναι, το Arona ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ στο τεστ, όχι απλώς στα όρια του επικίνδυνου, αλλά επικίνδυνο. Τι να κάνω τώρα, εγώ φταίω; Μήπως ο φωτογράφος που τρέχει να σωθεί, πρέπει να διαβάσει την ερμηνεία την δική σου για να πεισθεί πως δεν κινδυνεύει;
:dizzy:

Ας το δουν και οι υπόλοιποι, το έχω βάλει και αλλού βέβαια, αλλά για να τους βγάλω από τον κόπο:
https://www.youtube.com/watch?v=_SIvJHFdNu0

viewtopic.php?p=494375#p494375



Ιδιαιτερα απαιτητικο τεστ, στο οποιο πολλα ανεξαρτητως μαρκας/κατηγοριας, δεν το ολοκληρώνουν με ιδιαιτερη επιτυχια. Ειδικα ενα SUVλακι θα υποφέρει περισσότερο. Αλλα το να το πουμε επικινδυνο, νομιζω ειναι υπερβολη.

Αυτά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494679 Ε, πάντως ο φωτογράφος χ3στηκε επάνω του, τι να πω κι εγώ! :lol:
Πολλά αποτυγχάνουν στο συγκεκριμένο, και η -αγαπημένη :inlove: - Χ1 έχει κακή απόδοση.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494686
Anonymous Founder έγραψε:., δεν σε ικανοποίησαν οι εξηγήσεις μου; :hmmm:
Τι ακριβώς θέλεις και πού ακριβώς είναι το υπονοούμενο;
Ο κόσμος το έχει τούμπανο για την αγάπη σου για το VAG, και στο άλλο φόρουμ ακριβώς το ίδιο σου λένε, για ποιο λόγο τα βάζεις μαζί μου;


Η αλήθεια είναι οτι και για εσένα ο κόσμος το έχει τούμπανο για την υπερ του δέοντος αγάπη σου για τα λεφτά (και πόσο πολλά έβγαζες τις καλές εποχές) αλλά δεν στο λέμε συνέχεια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494696 Δεν ξέρω τι να σου απαντήσω. Εσύ με τα τόσα πτυχία (κατά δήλωσή σου) και τις γνώσεις (βλέπε παραπάνω), γιατί δουλεύεις εν τέλει για τον μπαμπά σου; :hmmm:
Πληρώνει καλά; :s_blush
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#494700 Πάντως στο Ισπανικό τεστ αποφυγής ταράνδρου άν παρατηρείσατε απουσιάζει η porsche macan . Όλως τυχαίως στο Σουηδικό τεστ είχε αποτύχει οικτρά.

όσο για τους τελευταίους διαξιφισμούς θα πρότεινα να δείτε την παρακάτω ταινία και ειδικότερα το σημείο από το 22:15 έως το 22:53 .
http://www.dailymotion.com/video/xzu737
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494705
Anonymous Founder έγραψε:Δεν ξέρω τι να σου απαντήσω. Εσύ με τα τόσα πτυχία (κατά δήλωσή σου) και τις γνώσεις (βλέπε παραπάνω), γιατί δουλεύεις εν τέλει για τον μπαμπά σου; :hmmm:
Πληρώνει καλά; :s_blush


Τώρα δεν σου αρέσει κομπλεξακι ε;
Ούτε γνώσεις έχω επικαλεστεί, ούτε πτυχία, ούτε αυτοκίνητα, ούτε λεφτά, ούτε που δουλεύω και αν δουλεύω.

Τα φιλία μου στο κούτελο :inlove: