Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496338 Η φάση παίδες

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#496342 viewtopic.php?p=496335#p496335

Κάποια στιγμή θα πρέπει να μιλήσουμε για την καταπίεση των δεξιών συντηρητικών από τους αριστερούς προοδευτικούς



Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#496373 ^ Σωστόστ ο αποπάνωνε.

Βέβαια, το σωστό θα ήταν να τον λέμε χα εφ, but I digress. :shifty: :shifty: :shifty:

Eγώ επιμένω στο παραδοσιακό ήταφί. :iconcool: Μου θυμίζει και τον θρυλικό ήτα βήτα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496376 Διπλωμάτη ποια σκατοφατσα έχεις βάλει για άβαταρ;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#496377 Δαυίδ Τσουμπινασβίλι, γεωργιανός λόγιος

David Chubinashvili (Georgian: დავით ჩუბინაშვილი), otherwise known as David Yesseevich Chubinov (or Tchoubinoff, Russian: Давид Йессеевич Чубинов) by the Russified form of his name (September 26, 1814 – June 5, 1891) was a Georgian lexicographer, linguist and scholar of old Georgian literature.

Having graduated from the University of St. Petersburg in 1839, he later lectured there on Georgian language, rising to the rank of professor. He helped establish the Department of Georgian Language and Literature and chaired it from 1855 to 1871. He was elected to the Imperial Geographic and Imperial Archaeological Societies and participated in the Tbilisi-based Society for the Spreading of Literacy Among Georgians (SSLG). He wrote literary criticism for the Russian and Georgian press, authored several works on Georgian language and literature, and published Shota Rustaveli and other classics of old Georgian literature. Chubinov was twice awarded Demidov Prize for compiling Georgian-Russian-French and Russian-Georgian dictionaries in 1840 and 1846 respectively. He bequeathed his rich collection of Georgian manuscripts to the SSLG.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#496382 Φέρνει λίγο και σε takisp σε ασυνήθιστα γεράματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#496400
funkyreverend έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Εμένα για το φόρουμ με προβληματίζει πόσες φορές έχω σκεφτεί να γράψω κάτι (όχι εν βρασμώ εννοείται, δεν βράζω γενικά, είμαι του grill) αλλά το σβήνω με την εξής σκέψη: "μην προσπαθείς να μάθεις σε ένα γουρούνι ξένες γλώσσες, χάνεις τον χρόνο σου και ενοχλείς και το γουρούνι".


EDDIE_147 έγραψε:Funky νομίζω ότι οι προσωπικές επιθέσεις (που δουλεύεις, τι αμάξι έχεις κλπ) νομίζω ότι έχουν βοηθήσει πολύ. :s_thumbsup
Εσύ btw τι οδηγείς για να ανανεώσω το αρχείο;


funkyreverend έγραψε:@eddie147
Είμαι ο πρόεδρος της ένωσης κατόχων Kadjar στο petrolheads.gr :lol:
Ναι, για τις προσωπικές επιθέσεις έχεις δίκιο.



https://en.wikipedia.org/wiki/Circular_reference
:s_hang

Αν κάτι δεν έχει χαθεί από αυτό εδώ το φόρουμ, είναι η αντικειμενικότητα και η καθαρή ματιά. :s_sarcastic :s_drinks


Βοήθησέ με λίγο για το circular reference, γιατί δεν το βρίσκω. Εκτός και αν θεωρείς ότι την πέφτω προσωπικά σε χρήστες για να τους την πω και μετά στεναχωριέμαι που "έχει χαθεί η ποιότητα."

Μην είσαι παρεξηγιάρης κι εσύ όμως...
Εξηγώ:
-Πρώτο ποστ από funkyreverant, και μιλάει για τις εξηγήσεις που μπορεί να καταλάβει το γουρούνι κλπ κλπ. Ο καλόπιστος αναγνώστης καταλαβαίνει πως το λες με θετικό τρόπο και πως ουσιαστικά προτείνεις σε περιπτώσεις που ο άλλος είναι κολλημένος και δεν βγάζεις άκρη, να τον αφήνεις στην μοίρα του...
-Επόμενο ποστ (από αυτόν που θα σπεύσει ν' απαντήσει αμέσως...), μιλάει για τις προσωπικές επιθέσεις κάνοντας ευθύ flame bait. Από την μία λέει πως είναι κακό πράγμα οι προσωπικές επιθέσεις, αλλά δεν μένει εκεί, κάνει κι αυτός την δική του.
:lol:
Μάλλον για να πείσει για το πόσο κακό είναι. :s_laughat

-Τρίτο ποστ, από funky, και συμφωνεί πως οι προσωπικές επιθέσεις δεν είναι καλό πράγμα, αλλά συμφωνεί με αυτόν που ΕΚΑΝΕ μία.
Εδώ είναι η κυκλική αναφορά λοιπόν. Αν αυτός που γκρινιάζει για κάτι, ταυτόχρονα το κάνει, δημιουργεί ένα loop.
:s_howdy :s_bye

ΥΓ: Για να μην παρεξηγηθώ πάλι. Αυτός που το κάνει και γκρινιάζει, δεν είναι ο funkyreverant.
ΥΓ2: Αυτοί που συνήθως είναι πρώτοι στην γκρίνια και στην μίρλα, είναι "συχνοί" πελάτες των συντονιστών, αφού είναι εξαιρετικά συχνό το φαινόμενο να δημιουργούν προβλήματα. Ειδικά άνθρωποι που έχουν αποχωρήσει ως αδικημένοι ή φωνασκούν με κάθε ευκαιρία, έχουν τρελή συνεισφορά στα διαγραμμένα του φόρουμ... :s_laughat
Επί της ουσίας, πάντα θα υπάρχουν αυτά σε κάθε κοινότητα. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα κάνουν φασαρία και θα φωνάζουν και η συμπεριφορά τους θα είναι αυτή. Στην τελική, δεν είναι και το χειρότερο αυτό... Θεωρώ χειρότερο το συνεχές floodάρισμα, ή την επίδειξη "γνώσης" που δεν υπάρχει, ή την βλακεία που εν τέλει γίνεται παρέα (με κοινό σημείο επαφής την βλακεία... :lol: ). Δεν έγινε και κάτι να υπάρξει μια διαφωνία σε ένα τοπικ. Υπάρχουν άλλα που γίνεται μια χαρά κουβέντα και μια χαρά γνώση κυκλοφορεί.
Για ποιο λόγο κάποιος ν' ασχοληθεί με τα flames κάποιων και να μην διαβάσει πχ το τοπικ για τους αυτοκινητόδρομους, που γίνεται μια χαρά κουβέντα και μαθαίνουμε και δυο πράγματα. Ή και τόσα άλλα.
Είναι στην επιλογή μας λοιπόν. Κι εδώ έρχεται και κάτι ακόμη πιο αστείο: όλοι όσοι έχουν γκρινιάξει στα προηγούμενα ποστ για την... πτώση της ποιότητας των συζητήσεων, αν κοιτάξουμε πόσο προσφέρουν οι ίδιοι στις συζητήσεις, νομίζω θα γελάσουμε πολύ... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496409
αλλά συμφωνεί με αυτόν που ΕΚΑΝΕ μία.


Σου πα εγώ να πας να κάνεις σούζα με τη ντουκάτι;
Μήπως σε ρώτησα τι σπούδασες/που δουλεύεις/πόσα πήρες προίκα/τι ταραμά αγοράζεις από το μπακάλη;

Μισό να τσεκάρω --> όχι/όχι/όχι/όχι

Έχεις μπερδέψει λίγο το τι εννοώ ως προσωπική επίθεση.
Για καλύτερη κατανόηση δες το ποστ του vagmag ο οποίος είναι νέος χρήστης στο φόρουμ και ο οποίος εν μέσω μιας πολιτικής συζήτησης είδε το προσωπικό του αυτοκίνητο να μπαίνει μέσα στη συζήτηση.

Κάτι γλυκουλίστικα τύπου Garland να απορεί πως κάποιος εργοδότης με πληρώνει επειδή δε γέλαγα με μια παπάτζα που πέταξε τα βάζω στην άκρη.
:s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By gianik
#496412 Για την κατρακυλα του φορουμ ΟΛΟΙ εχουμε ευθυνη....
Πρωτος απ ολους ο admin ,υστερα οι mods κ φυσικα ολοι οι υπολοιποι.. :oops:
Εμεις ειμαστε το petrolheads ,δεν ειναι κατι αψυχο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#496414
funkyreverend έγραψε: δεν μου αρέσει να γκρινιάζω και τώρα τελευταία το κάνω συχνά.


Γκριζάρησαν τα μαλλιά;;; :innocent: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#496416
gianik έγραψε:Για την κατρακυλα του φορουμ ΟΛΟΙ εχουμε ευθυνη....
Πρωτος απ ολους ο admin ,υστερα οι mods κ φυσικα ολοι οι υπολοιποι.. :oops:
Εμεις ειμαστε το petrolheads ,δεν ειναι κατι αψυχο.

Αγαπητέ Γιάννη,
Δεν υπάρχει καμία κατρακύλα του φόρουμ και δεν υπάρχουν επίσης ευθύνες.
Το φόρουμ μια χαρά τσουλάει. Χρήστες θα έρθουν και θα φύγουν και όσοι μείνουν, μπορεί να ποστάρουν λιγότερο.

Το ότι κάποιοι έχουν προσωπικά με κάποιους δεν σημαίνει τίποτε επί της ουσίας.
:s_howdy