Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#677252
bill33 έγραψε:
bujinkan έγραψε:Θα μου πείτε και με το δίκιο σας με τι ασχολουμαι μόλις γράψω το παρακάτω και με το δίκιο σας . Αλλά προς στιγμή τα έχω πάρει πολύ άσχημα . Long story short είχα μπει σε μια ομάδα στο φατσοβιβλιο ...μόλις είδα ότι άλλο δηλώνουν και άλλα είναι και σε κάποια ποστ πρόβαλα κάποιες ερωτήσεις αντιρρήσεις , με συνοπτικές διαδικασίες δεν με μπαναρε αλλά με έκανε μιουτ . Τεσπά του έστειλα ένα μνμ στο messenger (δεν τον έχω φίλο ) και γενικά του τα είπα λιγάκι χύμα γιατί είναι θύμα. Μπήκα μετά στο γκρουπακι του με άλλο λογαριασμό και έχει βγάλει φόρα παρτίδα αυτά που του έγραψα στο messenger . Πόσο κόμπλεξ πια . Η ερώτηση επειδή γενικά δεν πειράζω αν δεν με πειράξουν μπορώ να κάνω κάτι ?

Χεστον και carry on
Ναι μωρέ του είπα 2 πράγματα στο μεσεντζερ και χέστηκε και το κατέβασε αμέσως ... Simple as that ...μάγκες του πληκτρολογίου
Άβαταρ μέλους
By g8777
#682254 Οι ανοησιες του μεσου (βινυλιο) μας στερησαν το Λολα απο την κυκλοφορια, στο- ανωτερο και master of the universe- cd υπαρχει κανονικα.

Αλλα να ειμαστε σοβαροι παρακαλω. Ποια Ξυλινα Σπαθια :svivhaha: και Τρυπες :svivhaha: και τριχες κατσαρες οταν εχει βγει ενα Εν Πλω και ενα Υπεροχο Τιποτα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#682256 ...Και το πιστόλι στο πιάτο και εκείνα τα τραγούδια που πλάσαρε το άλτερ και το σταρ πριν 15 χρόνια

Άβαταρ μέλους
By dimik
#682258 Στο βαρταλαμιδι πάει αυτό αλλά μου ήρθαν στο μυαλό όλα αυτά με τα οποία μεγαλώσα.

Μωρά στην Φωτιά
Φόβοι του Πρίγκηπα
Διάφανα Κρίνα
Υπόγεια Ρεύματα
Τσοπανα Rave
Magic de Spell

Σε κασετουλες-τις καλές τις TDK-και CD, τα βινύλια είχαν αρχίσει να πεθαίνουν αν και εκεί είχα συλλογές του πατέρα και του θείου από Πανουση μέχρι Police και Wishbone Ash.

Και θα έρθει κανένα παιδί σου τώρα να σου πει "μπαμπα ο φίλος μου ο Κωστάκης μου έδωσε να ακούσω Snik"

Βγάζεις το banhammer μετά ή όχι;

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#682262 Ηταν η εποχη που η Θεσσαλονικη ειχε γινει το Σηατλ της Ελλαδας (γυφταργιο εντισιον). Εγω στις μπουγατσες τα ειχα πει.
"Βρε γιδια, εδω χαντακωσατε ολοκληρο Γκουλαγκ και πηγατε και μου ηχογραφουσατε ολους τους αερισμους στυλ Πρασσειν Αλαααα τα εβαλε μαζεμενα ο απο πανου

Μωρά στην Φωτιά
Φόβοι του Πρίγκηπα
Διάφανα Κρίνα
Υπόγεια Ρεύματα
Τσοπανα Rave
Magic de Spell


:shifty:

Διαφανα Κρινα μλκ. :vava: :shifty:

Ειναι να αναρωτιεσαι , ειχε δικιο τελικα ο Παπαζογλου.

Μιλησα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#682263
dimik έγραψε:.......

Και θα έρθει κανένα παιδί σου τώρα να σου πει "μπαμπα ο φίλος μου ο Κωστάκης μου έδωσε να ακούσω Snik"

Βγάζεις το banhammer μετά ή όχι;

< >


Σου εχω χειρότερο. Να ακουει Σνικ αλλά να παιζει στην ηλεκτρική Leyla, Enter Sandman, Back in Black....

Εκεί τι κάνεις;

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By g8777
#682267 Ακομα χειροτερα δλδ. Απο τα σκυλαδικα της Ροκ χιλιες φορες καλυτερος ο Σνικ. :iconcool:

Παιζει και το Smoke on the water;

ΟΥΑΟΥ :s_omg

Του δινω εργασια για το σπίτι:



Aσε τους αλλους να νομιζουν οτι ειναι wrok επειδη μας ειπαν "Δωσμου δγιο κατοσταρικα, δωσμου δγιο πεντακοσαρικα" :s_shout

Κορτο παμε να φυγουμε ρε. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#682272
dimik έγραψε:Στο βαρταλαμιδι πάει αυτό αλλά μου ήρθαν στο μυαλό όλα αυτά με τα οποία μεγαλώσα.

Μωρά στην Φωτιά
Φόβοι του Πρίγκηπα
Διάφανα Κρίνα
Υπόγεια Ρεύματα
Τσοπανα Rave
Magic de Spell

Σε κασετουλες-τις καλές τις TDK-και CD, τα βινύλια είχαν αρχίσει να πεθαίνουν αν και εκεί είχα συλλογές του πατέρα και του θείου από Πανουση μέχρι Police και Wishbone Ash.

Και θα έρθει κανένα παιδί σου τώρα να σου πει "μπαμπα ο φίλος μου ο Κωστάκης μου έδωσε να ακούσω Snik"

Βγάζεις το banhammer μετά ή όχι;


Κάνεις pre-emptive measures

Κάπου εκεί στα 15 μου ήρθε μια μέρα ο πατέρας μου και μου έδωσε το cd "Μια ματιά σαν βροχή". Αυτό ήταν, οι "κακές" επιρροές έσβησαν το ίδιο βράδυ :ninja:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#682301
g8777 έγραψε:Ηταν η εποχη που η Θεσσαλονικη ειχε γινει το Σηατλ της Ελλαδας (γυφταργιο εντισιον). Εγω στις μπουγατσες τα ειχα πει.
"Βρε γιδια, εδω χαντακωσατε ολοκληρο Γκουλαγκ και πηγατε και μου ηχογραφουσατε ολους τους αερισμους στυλ Πρασσειν Αλαααα τα εβαλε μαζεμενα ο απο πανου

Μωρά στην Φωτιά
Φόβοι του Πρίγκηπα
Διάφανα Κρίνα
Υπόγεια Ρεύματα
Τσοπανα Rave
Magic de Spell


:shifty:

Διαφανα Κρινα μλκ. :vava: :shifty:

Ειναι να αναρωτιεσαι , ειχε δικιο τελικα ο Παπαζογλου.

Μιλησα. :iconcool:
g8777 έγραψε:Ακομα χειροτερα δλδ. Απο τα σκυλαδικα της Ροκ χιλιες φορες καλυτερος ο Σνικ. :iconcool:

Παιζει και το Smoke on the water;

ΟΥΑΟΥ :s_omg

Του δινω εργασια για το σπίτι:



Aσε τους αλλους να νομιζουν οτι ειναι wrok επειδη μας ειπαν "Δωσμου δγιο κατοσταρικα, δωσμου δγιο πεντακοσαρικα" :s_shout

Κορτο παμε να φυγουμε ρε. :s_whiteflag
Man mu δεν γίνεται να παίζει Speed of Light και Dance of Eternity το 15χρονο.

Απο κάπου πρέπει να ξεκινήσει.
Θα προτιμούσα από Rainbow και Stargazer αντί Metallica αλλά γούστα είναι αυτά.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#684341 "Με τον Χρήστο Μηλιόνη ο Παπαδιαμάντης ξαναζωντανεύει τα ηρωικά χρόνια της Κλεφτουριάς, της εθνικής αντίστασης. Εκεί, κατά τον συγγραφέα, η λαϊκή ψυχή, παρατημένη από την ηγεσία της, πήρε στα χέρια της την τύχη του Έθνους. Είναι ένα προανάκρουσμα της παρουσίασης της νεοελληνικής ζωής, που ετοιμαζόταν να συνθέσει με τα διηγήματά του. Ο Παπαδιαμάντης πιστεύει πως η Επανάσταση δεν δικαιώθηκε. Ο λαός, που πολέμησε για να βρει την ελευθερία του, «απλώς και μόνον μετήλλαξεν τυράννους». Κατά τον συγγραφέα, οι τύραννοι αυτοί είναι ξενόδουλοι, λογιότατοι γραμματοσοφιστές, που με τις νόθες εκλογές κάθονταν στην πλάτη του φτωχού λαού, που τον περιφρονούσαν κιόλας. Την άθλια αυτή μετεπαναστατική κοινωνία θέλησε να στηλιτεύσει με το έργο του αυτό. Ο Χρήστος Μηλιόνης είναι ένα ιστορικό λογοτέχνημα, που και μόνο αυτό να είχε γράψει ο Παπαδιαμάντης θα ήταν αρκετό για να χαρακτηριστεί μεγάλος συγγραφέας[12]. Ο πυρήνας του έργου προέρχεται από το γνωστό δημοτικό τραγούδι για τον ηρωικό θάνατο του Χρήστου Μηλιόνη. Το έργο αυτό δίνει την εικόνα μιας Κλεφτουριάς με αγνό ηρωισμό και ασίγαστη πίστη στην ελευθερία."
wiki
Άβαταρ μέλους
By drdino
#689336
Κατά τη διάρκεια των σπουδών μου στο Χημικό της Αθήνας, παρατηρώντας τις αντιδράσεις των χημικών στοιχείων από μια άλλη οπτική, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η «χημεία είναι η ψυχολογία της ύλης». Διάφορα σωματίδια αρέσκονταν να ενώνονται με κάποια ενώ με άλλα καθόλου! Υπήρχε μια ερωτική έλξη ανάλογα με τους δεσμούς (ομοιοπολικοί - ετεροπολικοί κ.α.). Η παραπάνω παρατήρηση με ώθησαν στο να αναπτύξω μια δική μου χημεία, η οποία υπακούει άριστα στη δημιουργία πλούσιων κρεμών και καλλυντικών, γενικότερα



Εικόνα