Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#756636 Άρχισαν σιγά σιγά οι αυξήσεις τιμών. Κιλό καφέ από 27€ πήγε 30€

Τυλιχτο πίτα γύρο στα 3.30

Κι εχθές το σούπερ μου φάνηκε λίγο τσιμπημενο

Κατά τα άλλα οι μισθοί σταθεροί.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#757087 Εχω βρει ενα κλιο στο Λουξεμβουργο,και στελνω το παρακατω μειλ.
υποψιν η αγγελια ειναι χωρις φωτο.
--------------------------------------------------------------------------------
Dear Sir or Madam,

I'm interested in your vehicle.
Can you send me some detailed photos of your clio?
is this car accident free?
can you sent me photos of the service book?
can you provide the paper work for export?
Documents i need for Greek customs are
1. original car licence
2. invoice in my name that is visible that the car has paid the VAT in Luxemburg
3 new technique control


Regards Dimitris
-------------------------------------------------------

Μου απανταει μετα απο 2 μερες ο Καρλος ντα Σιλβα , ενω του εστειλα και δευτερο μειλ πανομοιοτυπο με το πρωτο .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello Mr DIMITRIS,



I have received your request and thank you for your interest in our Garage.

The vehicle you are interested in is still available. I invite you to come and see it in our establishment and carry out a test at your best convenience.

Do not hesitate to contact me by phone to arrange an appointment or to send me your availability by email.



Hoping to see you very soon, I wish you a pleasant day.
------------------------------------------------------------------------------------------------
ρε σεις ειναι ηλιθιοι τελειως?
Επισιμο δικτιο Ρενωλτ Λουξεμβουργου ,καθετο συγκροτημα για Ρενω Ντατσια,μεχρι και για Αλπιν.
του ξαναστελνω παλι το αρχικο μειλ εξηγωντας του οτι ειμαι στην Ελλαδα και δεν ειναι δυνατον να το κανω τεστντραιβ κλπ.
5 πραγματα τον ρωτησα,δεν απαντησε σε τιποτα,και μου λεει ελα να το κανεις τεστντραιβ. :lol:

#tribourdelomagniti
Άβαταρ μέλους
By dimik
#757090 Η αλήθεια είναι ότι μάλλον στα μπομπολια του να πουλήσει το αυτοκίνητο σε έναν τυχαίο από Ελλάδα που στέλνει mail και ζητάει ένα σωρό πληροφορίες, προτιμάει να πάει κάποιος από εκεί να το δει και να το πάρει από τον να χάσει χρόνο να σου στέλνει όλα αυτά.
Η εργατοώρες που θα χάσει μπορεί να είναι περισσότερες από το κέρδος που θα βγάλει αν το πουλήσει.

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#757092
dimik έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι μάλλον στα μπομπολια του να πουλήσει το αυτοκίνητο σε έναν τυχαίο από Ελλάδα που στέλνει mail και ζητάει ένα σωρό πληροφορίες, προτιμάει να πάει κάποιος από εκεί να το δει και να το πάρει από τον να χάσει χρόνο να σου στέλνει όλα αυτά.
Η εργατοώρες που θα χάσει μπορεί να είναι περισσότερες από το κέρδος που θα βγάλει αν το πουλήσει.

< >
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ... Κόστος εργατοωρας Λουξεμβούργου για να απαντηθεί το email :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#757094
dimik έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι μάλλον στα μπομπολια του να πουλήσει το αυτοκίνητο σε έναν τυχαίο από Ελλάδα που στέλνει mail και ζητάει ένα σωρό πληροφορίες, προτιμάει να πάει κάποιος από εκεί να το δει και να το πάρει από τον να χάσει χρόνο να σου στέλνει όλα αυτά.
Η εργατοώρες που θα χάσει μπορεί να είναι περισσότερες από το κέρδος που θα βγάλει αν το πουλήσει.

< >


στο Λουξεμβουργο δλδ πουλανε αυτοκινητα επισημα δικτια χωρις φωτο?
στο autoscout που εχει ανεβασει την αγγελια ολοι γραφουν για το εαν ειναι accident free,στο Λουξεμβουργο δεν τους ενδιαφερουν εαν ειναι τρακαρισμενο?
πρωτοτυπη αδεια κτεο και τιμολογιο θα χρειαστει ακομα και αν το παρει Λουξεμβουργιανος.Δεν ζητησα κατι εξτρα.

μην ψαχνεται για δικαιολογιες,εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι για κλωτσες.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#757105
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι μάλλον στα μπομπολια του να πουλήσει το αυτοκίνητο σε έναν τυχαίο από Ελλάδα που στέλνει mail και ζητάει ένα σωρό πληροφορίες, προτιμάει να πάει κάποιος από εκεί να το δει και να το πάρει από τον να χάσει χρόνο να σου στέλνει όλα αυτά.
Η εργατοώρες που θα χάσει μπορεί να είναι περισσότερες από το κέρδος που θα βγάλει αν το πουλήσει.

< >


στο Λουξεμβουργο δλδ πουλανε αυτοκινητα επισημα δικτια χωρις φωτο?
στο autoscout που εχει ανεβασει την αγγελια ολοι γραφουν για το εαν ειναι accident free,στο Λουξεμβουργο δεν τους ενδιαφερουν εαν ειναι τρακαρισμενο?
πρωτοτυπη αδεια κτεο και τιμολογιο θα χρειαστει ακομα και αν το παρει Λουξεμβουργιανος.Δεν ζητησα κατι εξτρα.

μην ψαχνεται για δικαιολογιες,εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι για κλωτσες.


Στο Λουξεμβούργο μπορεί να πουλιούνται σαν κουλούρια πρωί Δευτέρας και όχι μόνο στο ίδιο το Λουξεμβούργο αλλά σε οποιονδήποτε από τις γύρω χώρες πεταχτεί μια βόλτα.

Δεν νομίζω να νοείται για αυτούς αυτοκίνητο χωρίς Κτεο και τιμολόγιο και το πιο πιθανό είναι να είναι όλα online.

Με λίγα λόγια χεσε μας κι εσύ ρε καλαμαρά που θέλεις να σου στείλω ένα σωρό πράγματα, θα ενδιαφερθεί κανένας Γερμανός-Ολλανδός-Γάλλος-Βελγος θα πάρει ένα τηλ και θα έρθει ένα Σάββατο να το πάρει να φύγει.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#757111
dimik έγραψε:
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι μάλλον στα μπομπολια του να πουλήσει το αυτοκίνητο σε έναν τυχαίο από Ελλάδα που στέλνει mail και ζητάει ένα σωρό πληροφορίες, προτιμάει να πάει κάποιος από εκεί να το δει και να το πάρει από τον να χάσει χρόνο να σου στέλνει όλα αυτά.
Η εργατοώρες που θα χάσει μπορεί να είναι περισσότερες από το κέρδος που θα βγάλει αν το πουλήσει.

< >


στο Λουξεμβουργο δλδ πουλανε αυτοκινητα επισημα δικτια χωρις φωτο?
στο autoscout που εχει ανεβασει την αγγελια ολοι γραφουν για το εαν ειναι accident free,στο Λουξεμβουργο δεν τους ενδιαφερουν εαν ειναι τρακαρισμενο?
πρωτοτυπη αδεια κτεο και τιμολογιο θα χρειαστει ακομα και αν το παρει Λουξεμβουργιανος.Δεν ζητησα κατι εξτρα.

μην ψαχνεται για δικαιολογιες,εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι για κλωτσες.


Στο Λουξεμβούργο μπορεί να πουλιούνται σαν κουλούρια πρωί Δευτέρας και όχι μόνο στο ίδιο το Λουξεμβούργο αλλά σε οποιονδήποτε από τις γύρω χώρες πεταχτεί μια βόλτα.

Δεν νομίζω να νοείται για αυτούς αυτοκίνητο χωρίς Κτεο και τιμολόγιο και το πιο πιθανό είναι να είναι όλα online.

Με λίγα λόγια χεσε μας κι εσύ ρε καλαμαρά που θέλεις να σου στείλω ένα σωρό πράγματα, θα ενδιαφερθεί κανένας Γερμανός-Ολλανδός-Γάλλος-Βελγος θα πάρει ένα τηλ και θα έρθει ένα Σάββατο να το πάρει να φύγει.

< >


Ναι στο Λουξεμβουργο παει καποιος Γερμανός-Ολλανδός-Γάλλος-Βελγος,και κλεινουν τεστντραιβ ενω δεν εχουν δει καμια φωτο απο το αυτοκινητο. :roll:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#757114 Moλις μου απαντησε.

Hello sir, yes I understand you without problem, if you want I can send you the photos on Monday, when the car will be prepared to be put on sale and clean, unfortunately the car does not have a maintenance book since now the Maintenance book is digital at Renault, everything on the computer, no, the car has never had an accident.

Yes, if you take the car, we will provide you with all the necessary papers to register the vehicle in Greece.

-----------------------------------------------

του ειπα να μου στειλει vin number ωστε να το τσεκαρω Ελλαδα για σερβις ανακλησεις κλπ.
Εαν ειναι καθαρο,εχει κανει τα σερβιζια του,κανουμε και κανα μικρο ψαλιδακι στη τιμη θα το παρω.