Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#816252
Dodger έγραψε:Η Ελευσίνα, μια καθαρά βιομηχανική πόλη, έχει αρκετά AirBnb, και ναι δουλεύουν όλα φουλ. Στο κέντρο, που πάω για καφέ, απέναντι από τα αρχαία, δε μένει λεπτό ξενοικιαστο ένα διαμερισμα που ξέρω. Δεν είναι λογω πολιτιστικής, αλλά τα βρίσκουν φθηνότερα από της Αθήνας. Όλο ξένοι τουρίστες τα νοικιάζουν και είτε με ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο, είτε με αστικά λεωφορεία, μετακινούνται προς και από Αθήνα.



Ήθελα να ήξερα γιατί δεν κατάφερναν οι δικοί μας να ψάξουν και να βρουν και έστελναν τους τεχνικούς πέρα δώθε! :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#816256
Anonymous Founder έγραψε:Κοντά είναι και το Δαφνί, αλλά και η Κινέτα και η Ν. Πέραμος. Αναλόγως πόσο κοντά θέλει να είναι.


Η Κινέτα είναι περίπου 35 χιλιόμετρα πιο πέρα. Δεν ξέρω πόσο κοντά το θεωρεί κάποιος ενώ αν θες να πας πιο γρήγορα έχει και διόδια.
Από τα άλλα 2 εγώ θα προτιμούσα Ελευσίνα αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη.
Αν και το Δαφνί και Χαϊδάρι γενικά είναι πιο κοντά Αθήνα οπότε σίγουρα βολεύει αν κάποιος θέλει να μετακινηθεί προς εκεί.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#817955 Μόλις πήγε 11+ άδειασε το μαγαζί. Πήραν όλοι τους δρόμους και τις εθνικές οδούς τώρα που μηδένησαν τα διόδια. :ninja:
Άλλος για Καλαμάτα τράβηξε, άλλος για Πήλιο, άλλος για Κέρκυρα. :superman:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#818040 Ξεκινάει σε λίγα λεπτά ο αγώνας Τσιτσιπά-Μedvedev

https://live.tennisstreams.me/atp-rome-daniil-medvedev-vs-stefanos-tsitsipas-live/stream-1
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#818081 Στις 20:30 πήγα για περπάτημα στο δάσος , παρθένο δάσος με χωματόδρομο. Μετά τα πρώτα 200m ακούστηκε έντονος θόρυβος από θάμνους να σπάνε 100m ψηλότερα. Προφανως εκεινήτω εκεί κάτι μεγάλο, αρκούδα; ελάφι; αγριόχοιρος;
Την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια αν και κρατούσα μεγάλο ραβδί και είμαι 1.90 120 κιλα. Δε με ακολούθησε .
Επέστρεψα στο αυτοκίνητο και περπάτησα στην άσφαλτο , πάλι δάσος αλλά όσο να'ναι παιρνάει κάθε 1 ώρα κι ένα αυτοκίνητο εκεί.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#818090
mousatos έγραψε:Στις 20:30 πήγα για περπάτημα στο δάσος , παρθένο δάσος με χωματόδρομο. Μετά τα πρώτα 200m ακούστηκε έντονος θόρυβος από θάμνους να σπάνε 100m ψηλότερα. Προφανως εκεινήτω εκεί κάτι μεγάλο, αρκούδα; ελάφι; αγριόχοιρος;
Την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια αν και κρατούσα μεγάλο ραβδί και είμαι 1.90 120 κιλα. Δε με ακολούθησε .
Επέστρεψα στο αυτοκίνητο και περπάτησα στην άσφαλτο , πάλι δάσος αλλά όσο να'ναι παιρνάει κάθε 1 ώρα κι ένα αυτοκίνητο εκεί.


Ο Μουσατος σε αποκλειστικα πλάνα στο encounter του με την Grizzly...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#818092 Αυτή τη διαδρομή την κάνω συνήθως σε νορμάλ ώρες ( 1 φορά στις 10 το βράδυ :lipsealed: ) και πάντα βρίσκω ίχνη από πατημασιές ζώων στον χωματόδρομο-λάσπη επειδή υπάρχουν σκιερά σημεία που τα νερά παραμένουν για μέρες μετά από βροχή αφού εξατμίζονται δύσκολα , υπάρχουν δέντρα παντού .
Στην αρχή λέω δε βαριέσαι θα προχωρίσω , αλλά το σκασμένο συνέχισε να κάμει σαματά , πρέπει να ήταν κάτι μεγάλο. Έτσι μετά από 20 μέτρα άρχισε να υπερισχύει το ένστικτο της επιβίωσης και πήρα το δρόμο της επιστροφής στ'αμάξι.

https://www.google.com/maps/place/40%C2 ... d25.755123

Περίχωρα Κίρκης . Ονομασία Κίρκη επειδή το τοπίο είναι μαγευτικό.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#819646
Chris έγραψε:https://www.gazzetta.gr/plus/2226375/salos-sto-exoteriko-me-timokatalogo-estiatorioy-sti-mykono-kampanaki-apo-tripadvisor

Στον πατο τους να προσθεσω εγω
Μπες TripAdvisor και δες φώτο τους σερβιτόρους

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#819872 Τι πιθανότητες επιτυχίας θα είχε το εγχείρημα να ζητήσω άσυλο και εργασία στη Β.Κορέα ; Υπάρχει πρεσβεία στη Σόφια για ραντεβού και προσωπική επαφή.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#819875
mousatos έγραψε:Τι πιθανότητες επιτυχίας θα είχε το εγχείρημα να ζητήσω άσυλο και εργασία στη Β.Κορέα ; Υπάρχει πρεσβεία στη Σόφια για ραντεβού και προσωπική επαφή.

Mεγάλες ,αν θες references πες να βοηθήσω.