Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#112932
Arrow έγραψε:Ο μουσατος πήρε γιαρις και τώρα χτυπά το κεφάλι του στο τοίχο!


Έχω αρχίσει να το συμπαθώ το καημενούλι . Πέρασε πολλά στη Βουλγαρία αλλά άντεξε στους παλιόδρομους. Να φανταστείς σε κάθε ταξίδι(4) η μπροστινή δεξιά ρόδα έχανε 10 μονάδες αέρα / 1000 χιλιόμετρα από το κοπάνημα και τη.... " γαμάτη ανάρτηση " , από 35 στο 25 .
Έτσι εξηγείται και η ανυπαρξία αυτοκινήτων supermini στη γείτονα χώρα, δεν κάνουν για παλιόδρομους.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#112937 Εγώ αγόρασα από πρόπερσι ένα μαντολίνο και 2-3 σετ χορδές.
Μπορώ έτσι:
α) να απασχοληθώ τζάμπα άπειρες ώρες (κατέβασα και μια μέθοδο άνευ διδασκάλου)
β) να τραγουδήσω το χάλι μου
γ) να μην ακούω την κοιλιά μου που διαμαρτήρεται....και
δ) αμα γίνω καλός (που θα γίνω τόσες ώρες που τρώω εκεί) να βγώ στο μετρό όπου μπορεί να μου ρίξουν και κανα κεφτέ!

Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, με 2-3 10 χιλιάρικα χέσε μέσα Πολυχρόνη που δε γίναμε ευζώνοι...όλοι μαζί παρέα θα κάνουμε στον κουβά! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By makis_kanatselis
#113006 Αν παιζει χωριο αγορασε εκει κανα κτημα και αστο να υπαρχει... αν ζοριστεις τραβα φυτεψε το. Και το χρονο σου θα σκοτωνεις και χαρτζιλικι θα βγαζεις. Προυποθεση να εχεις περιορισμενα εξοδα και φυσικα να μπορεις να διαθεσεις απειρο χρονο και προσωπικη εργασια.
Άβαταρ μέλους
By criuser
#113011 Ο άνθρωπος δηλώνει επενδυτής και εσείς του λέτε να κάνει κατανάλωση ?

Τελικά μάλλον συμφωνία θα έχουμε , οπότε θα έρθουν οι ξένοι να επενδύσουν και έτσι δεν θα υπάρχει χώρος γιά μικρομικρούς ελληνίσκους :lol:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#113012
nEK έγραψε:Τωρα που ολα γυρω μας γυριζουν και δεν ξερουμε τι θα μας ξημερωσει αυριο, απο θεμα οικονομικο, πουβθα μπορουσαμε να ξοδεψουμε ωστε να πιασουν τοπο τα οποια λεφτα μας?
Να γινω ποιο συγκεκριμενος, εστω διαθετω 2-3-10 χιλιαρικα. Τι θα μπορουσα να αγορασω ωστε να μεινει στο σπιτι-μαγαζι-οικογενεια ωστε αν "χαθουμε" οικονομια να εχεινκαποια χρησιμοτητα? Αλλα και αν δεν συμβει τιποτα απομολα αυτα που ακουγονται να μεινει ως επενδυσει χωρις να λυπηθουμε τα λεφτα?
Ο
Πχ αγοραζω τελευταια εργαλεια τοσο για χομπι αλλα και για τη δουλεια. Οχι τιποτα ακριβο αλλα να εχω να ασχολουμαι και να κανω τη ζωη μου ευκολοτερη.
Οικοσυσκευη αξιζει να πεσει χρημα?
Σχετικα με ανακαινησεις κλπ βλεπω/διαβαζω αρκετους πως εχουν κανει ή σκεφτονται να αγορασουν κατοικια. Το ποσο που αναφερω φυσικα δεν φτανει σε τετοιο υψος.
What about gold?



Έλα από εδώ να τελειώσουμε πιό γρήγορα το Cnc που περιμένει ένας σκασμός δουλειά και έχουμε κολλήσει στο χρήμα προς το παρόν και χάνουμε χρόνο και χρήμα βεβαίως.

viewtopic.php?f=28&t=704
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#113022 Βυζιτες.
Μια ζωη την εχεις.
Ταριφα οχι πανω απο 100 ευρω τη φορα. Μονο executive service. Δε θα θυμασαι ουτε λεφτα ουτε προβληματα. Το χαμογελο θα φτασει στους ως τους αστραγαλους.
Οτι και να αγορασεις σε ακινητο θα πληρωνεις μια ζωη εξτρα χρηματα . Γλεντησε τα.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#113122 Με τετοιο budget θα βγαλει τα εντερα απο τους πελατες. Καφες και γαστρεντερολογος.
Αστο.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#113167 Κάνε χλιδάτες διακοπές. Θα 'χεις να θυμάσαι κάτι καλό μετά... :thumbsup: