Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#102685
giannik1977 έγραψε:
bujinkan έγραψε:
giannik1977 έγραψε:Κοίταξα σε nitecore , μου φυγε η μαγκια....πανακριβοι γμτ
Ποιο είναι το μπάτζετ σου να σε φτιάξω

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... -mode-pure

< with smoke signals cause New tapatalk sucks


Μην γελασεις , αλλά έως 20€ μαζί με την θήκη ..
σε αυτή την τιμή δύσκολο πολύ σε αξιόπιστο ,για τι χρήση τον θες τον φακό ?

< with smoke signals cause New tapatalk sucks
Άβαταρ μέλους
By gianik
#102689 Το θέλω για χρηση σε εβδομαδιαία βαση αρκετες φορες , σε έλεγχο οχήματος , έλεγχο εγκαταλ κτιρίου κ.λ.π
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#102702 Είχα πετύχει αυτόν σε προσφορά 20 ευρώ απ'το e-shop και τον αγόρασα να υπάρχει, έχει τρελό φως αλλά του έχω κάνει ελάχιστη χρήση και δεν μπορώ να πω περισσότερα. Πάντως τα σχόλια είναι μόνο θετικά.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#102718
giannik1977 έγραψε:Το θέλω για χρηση σε εβδομαδιαία βαση αρκετες φορες , σε έλεγχο οχήματος , έλεγχο εγκαταλ κτιρίου κ.λ.π

υπαρχει και ο acebeam που θα φωτισει το κτηριο την πολη τον νομο ολοκληρο
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... -beamshots
(το καλυτερο και μοναδικο φορουμ για καθε ειδους "φως" )
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#102737 ^ μια χαρά είναι για την χρήση που το θές. Αμα γίνει και καμιά στραβή κολλάς και μια νυχτερίδα μπροστά και έρχεται ο μπατμαν για ενισχύσεις.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#102738
giannik1977 έγραψε:Χαχαχαχα , ρε συ αυτό είναι θεριό. Μικρο ειπαμε

Aφού δεν σου έβαλε
Εικόνα
πάλι καλά να λες!!!!
:lol: :lol:

Οι Maglite είναι ακριβοί;
Άβαταρ μέλους
By Chris
#102747
giannik1977 έγραψε:Αλλο να σταματησεις εναν ψαροντουφεκα κ να βρεις μεσα στον σακο , αναμεσα σε αλλα κ ενα μαχαιρι καταδυσεων κ αλλο να το βρεις πανω σε κανα λαμογιο , 3 τα ξημερωματα , στην πλ.Βαθης , κατοπιν συμπλοκης..
Στην 1η περιπτωση ο νομοθετης δικαιολογει την κατοχη , στην 2η οχι..
Αλλο να σταματησεις εναν μαγειρα που εχει 8 μαχαιρια σε βαλιτσακι κ αλλο να σταματησεις εναν ασχετο που το εχει κρυμμενο κατω απ το καθισμα του αυτ/του..
Απο την εμπειρια μου , η κατοχη μικρου μαχαιριου , πιο πολυ μπαινει σαν επιβαρυντικη περιπτωση αλλου αδικηματος , δηλαδη εχει ο αλλος πανω του 3 βραχακια πρεζα κ ενα μικρο σουγιαδακι αναδιπλουμενο , ε τοτε βαζεις κ αυτο στην δικογραφια (δηλαδη προσθετεις τον νομο περι οπλων στο κατηγορητηριο).




Με αυτόν εδώ στο 0:50 τι κάνεις Γιάννη? :s_rofl

Δεν βρίσκω το λινκ για ολόκληρο το ντοκυμαντέρ γαμώτο, και είναι πολύ ενδιαφέρον, πριν μερικά χρόνια υπήρχε στο youtube
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#102785
cabala10 έγραψε:
giannik1977 έγραψε:Το θέλω για χρηση σε εβδομαδιαία βαση αρκετες φορες , σε έλεγχο οχήματος , έλεγχο εγκαταλ κτιρίου κ.λ.π

υπαρχει και ο acebeam που θα φωτισει το κτηριο την πολη τον νομο ολοκληρο
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... -beamshots
(το καλυτερο και μοναδικο φορουμ για καθε ειδους "φως" )
Ναι μόνο που με τόσες μπαταρίες παίζει πολύ ρισκο...

send from outer space
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#102790
giannik1977 έγραψε:Το θέλω για χρηση σε εβδομαδιαία βαση αρκετες φορες , σε έλεγχο οχήματος , έλεγχο εγκαταλ κτιρίου κ.λ.π


Εδώ μπορείς να δείς reviews για τους δύο οικονομικούς φακούς που σου πρότεινα: Convoy C8 και Warsun CT9T
Όπως βλέπεις, δεν χρειάζεται να ξοδέψεις μια μικρή περιουσία για καλό φακό.

Συμφωνώ με τον bujinkan. Μείνε μακριά από Ultrafire και θα συμπλήρωνα από οτιδήποτε τελειώνει σε ... fire.

Για φορτιστή σου συνιστώ τον Nitecore είτε τον D2 ή τον φθηνότερο και χωρίς οθόνη I2. Εγώ χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα τους D4 & I4 που είναι ίδιοι με αυτούς που σου προτείνω, αλλά με υποδοχές για 4 μπαταρίες αντί για 2.

Μπαταρίες αγόρασε τουλάχιστον 2 τεμ. με προστασία. Σου προτείνω είτε τις Panasonic είτε τις Sanyo. Έχω τετράδες και από τις δύο και είναι άριστες. Αν και δεν σου το συνιστώ, στον Convoy μπορείς να χρησιμοποιήσεις και μπαταρία χωρίς προστασία, αφού σε προειδοποιεί όταν η τάση πέσει στα 3,2V. Νομίζω ότι το ίδιο κάνει και ο Warsun με αλλαγή του χρώματος του πλαϊνού κουμπιού και με αναβόσβημα της δέσμης.

Αν αποφασίσεις να αγοράσεις φακούς από το site που σου παρέθεσα, χρησιμοποίησε το κουπόνι BLF για πρόσθετη έκπτωση 8%