Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elvet
#408594 κι εγώ (που πήγαινα με 3! ομπρέλες στην παραλία) πήρα φέτος αυτή
Εικόνα
Και μας έχει βολέψει οικογενειακώς. Θα την ευχαριστηθείς bayern
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#408606 Στη Β.Ελλάδα είναι ελαφρώς αστείο το θέαμα, ακόμα και για οικογένειες με βρέφος. Με 10 ευρώ παίρνω 5 βίδες από τα Τζάμπο και με 5 λεπτά χτίσιμο συν το πολύ ένα σκοινάκι με πρυμάτσα και είμαστε ΟΚ ακόμα και με δυνατή απογευματινή μπουκαδούρα που είναι ο δυνατότερος άνεμος που θα συναντήσεις.

Τέλος πάντων, ας κάνω κι εγώ μία ερώτηση για ένα δίλημμα που έχω: Για πολλές βδομάδες κάμπινγκ είναι επαρκείς οι 2000mm σκηνές; Χρειάζεται όντως μία 3000mm; Από την άλλη οι 3000 μήπως παραείναι ζεστές;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#408607 Πιστεύω 2000 κ 3000 ειναι μικρή η διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#408608 Κι εγώ εκεί κατέληξα, αλλά αν ρωτήσω κάποιον βετεράνο του πολυήμερου κάμπινγκ (εγώ πήγαινα προ παιδιού με κωλοσκηνή που ενίοτε βαριόμουν και να τη στήσω) θα μου πει με στόμφο ότι ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ να πάρω 3000.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#408612 Μήπως είναι "και πάνω". Γω πιστεύω ότι 5/6K κ πάνω είσαι με καλή κάλυψη σε βροχή.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#408617
xeno έγραψε:Συνάδελφοι,
καλές οι Terranation σκηνές, αλλά αν μαζευτούν αρκετές στην παραλία πως θα βλέπουν οι πιο πίσω από εμάς τη θάλασσα;
Η ομπρέλλα αφήνει περιθώρια θέας. Η σκηνή καθόλου (είναι για πολύ ερημικές παραλίες).



Φανταστηκα οσους εχουν ομπρελες στις παραλιες, να τις αντικαταστησουν με τετοιες και φρικαρα!
Θα φαινεται η παραλια καταμεστη με τα πολυβολεια του Χοτζα
Kαι θα βλεπουν οι πισω το τοπίο με

Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#408624
JimClark έγραψε:Μήπως είναι "και πάνω". Γω πιστεύω ότι 5/6K κ πάνω είσαι με καλή κάλυψη σε βροχή.

1500 και πάνω, θεωρούνται 3 εποχών. 3000 και πάνω νομίζω ότι είναι 4 εποχών. Το θέμα είναι αν αντέξει κανένα χοντρό μπουρίνι.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#408632 Δόξα τω Θεώ, η Ελλάδα έχει ΠΟΛΛΗ ακτογραμμή και μπόλικες ερημικές-με λίγο κόσμο , παραλίες για να βολευτεί.

Προσωπικά επειδή δε συμπαθώ την ομπρέλλα και επειδή γερνάω σιγά σιγά γκουχ γκουχ και οι rock n rolla days που πήγαινα χωρίς ούτε καν καπέλο (έβαζα μπλουζα βέβαια σαν τουρμπάνι, πςςς) εχουν τελειώσει, με πείσατε να τσιμπήσω μια τέτοια σκηνούλα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#418620 Ερωτηξη αν κάποιος ξέρει: Υπάρχει κάποια εταιρία φουσκωτού στρώματος που λόγω κακής εμπειρίας ΔΕΝ τη συστήνετε;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#418644 +1
Λογω μειωμενου χωρου στο πατρικο, ηθελα να αγορασω απο τα Jumbo :s_roses αυτο:

https://www.e-jumbo.gr/kalokairina/camping-eidi-exochis/exoplismos-camping/stromata-ypostromata/fouskoto-yfasmatino-stroma-intex-fiber-tech-diplo_303547/

Δυστυχως δεν ηταν διαθεσιμο, πηρα το αντιστοιχο χωρις το προσκεφαλο στα 50 ευρω (δεν το εχει στο eshop). Πολυ ανετο σχεδον σαν να ξαπλωνεις σε κανονικο στρωμα, με ενσωματωμενη ηλεκτρικη τρομπα που το φουσκωνει σε 2min.
Ειναι πολυ καλη λυση οταν προεχουν η εξοικονομηση χωρου και η ευκολια μεταφορας, παρ ολα αυτα δεν το συνιστω για συνεχομενη χρηση σε ατομα με ευπαθη μεση.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#418650 Εμένα με νοιάζει η αντοχή στα 102 κιλά μου και η αντοχή στην ανισοκατανομή του βάρους γιατί η σύζυγος έχει τα μισά κιλά από μένα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#418651 Θα ξηλωθεις τοτε:

https://www.skalidis-sport.gr/%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%85/8084-%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%85-intex-supreme-air-flow-64464.html


Ξερω τι θες να ρωτησεις. Για το αλλο. :iconcool:

Μη το σκεφτεις καν. Εγω την πατησα, βρεθηκαμε σε ιπταμενο χαλι να γυρναμε γυρω γυρω απο το φωτιστικο. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#418654 Ένα Intex που είχα αγοράσει, είχε ξεχωριστούς αεροθαλάμους για αριστερά και δεξιά, αλλά και πάλι όταν μετακινούνταν ο ένας (ειδικά εγώ!) μετακινούνταν και ο άλλος.