Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#408493
Bayern7 έγραψε:Χτύπησα μια τέτοια σήμερα. Μετά από πολύ γκρίνια της :inlove: . Και πως θα τη στήνεις, και θα γίνουμε νούμερα στην παραλία με αυτό το πράγμα κλπ κλπ. :rant:
Θα δείξει σύντομα αν άξιζε τα λεφτά της.
Μέχρι τώρα δούλευα μια ομπρέλα 30έτιας, καλής ποιότητας μεν με χοντρό πανί κλπ (δεν ήταν από αυτές τις φθηνιάρικες του 20άρικου) αλλά καμία προστασία από ακτινοβολίες και τα σχετικά. Ένα απλό πανί ήταν.

https://www.terranationshop.gr/ilektron ... -p50494778

Πόσο πλήρωσες; Δεν θα το μετανιώσεις πάντως, είναι ό,τι καλύτερο. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#408506 Πολύ δυνατές οι εν λόγω. Προσωπικά με βολεύει πιο πολύ η ομπρέλλα για να κάθομαι στο καρεκλι..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#408508
gianik έγραψε:Πολύ δυνατές οι εν λόγω. Προσωπικά με βολεύει πιο πολύ η ομπρέλλα για να κάθομαι στο καρεκλι..


εμ πως θα εχεις 360 μοιρες οπτικο πεδιο.
Αμπαλος τελειως αυτος ο Μπαγιερν :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#408509 Overkill, δε νομίζω ότι υπάρχουν πιο πεταμένα λεφτά εκτός αν πηγαίνεις σε παραλία με βότσαλο και 5 μποφόρ minimum καθημερινά
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#408513
g8777 έγραψε:Αγαπαμε Terranation. :inlove:

Πως και δεν πηρες ομπρελλα; :hmmm:

οι παραλίες που πάω συνήθως έχουν χοντρή πέτρα κάτω. Σου βγαίνει η παναγία να στήσεις ομπρέλα. Γι αυτό προτίμησα αυτή.

Anonymous Founder έγραψε:Πόσο πλήρωσες; Δεν θα το μετανιώσεις πάντως, είναι ό,τι καλύτερο. :metalo:


Όσο λέει το site. 104,90€.
Κοίταξα και στο skroutz. Ένας μόνο την είχε λίγο πιο φθηνά αλλά δεν είχε απόθεμα. Έλεγε 4-10 μέρες. Καλά κρασιά δλδ.
Για 5 ευρώ παραπάνω διάλεξα τον 2ο που την είχε ετοιμοπαράδοτη.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#408514
Corto Maltese έγραψε:Overkill, δε νομίζω ότι υπάρχουν πιο πεταμένα λεφτά εκτός αν πηγαίνεις σε παραλία με βότσαλο και 5 μποφόρ minimum καθημερινά

Ακριβώς σε τέτοιες πάω. Με χοντρό βότσαλο κάτω. Ο αέρας δεν είναι στάνταρ, αλλά συνήθως έχει.
Πέρσι 2 φορές πήγα στη συγκεκριμένη παραλία και δεν στηνόταν ομπρέλα με τπτ λόγω του αέρα. Δεν υπήρχε ούτε μια ομπρέλα στημένη.
Δεν άντεχες να κάτσεις ούτε μισή ώρα έξω στον ήλιο. Μου βγήκε ξινό και το μπάνιο και ο δρόμος μέχρι να φτάσω εκεί.
Δε λέει να χάνω ούτε ένα μπάνιο στις 10 μέρες που θα πάω διακοπές το χρόνο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#408520 Εγώ έχω την λίγο μικρότερη, εδώ και 3 χρόνια. Τα έχει βγάλει τα λεφτά της με το παραπάνω, αφού την έχω στήσει ΣΕ ΚΑΘΕ παραλία που έχω πάει, ακόμη και στην Αμοργό με τα μποφόρ να χτυπάνε την βόρεια πλευρά στο Μούρο, ο μόνος που ήταν με "ομπρέλα" στην παραλία ήμουν εγώ και απόλαυσα το μπάνιο μου.
Επιπλέον, λύνεται και μαζεύεται για πλάκα και όταν μαζευτεί, πιάνει πολύ λίγο χώρο και χωράει άνετα στην μηχανή χωρίς να κάνεις πατέντες (κάποιοι δένουν τις κλασικές ομπρέλες πάνω στο πλαίσιο, οι Ducati χάρη στο χωροδικτύωμα έχουν πλεονέκτημα! :lol: ).
Σίγουρα η ομπρέλα έχει καλύτερο ίσκιο όταν (και αν... ) την στήσεις, αλλά αυτά εδώ στήνονται ΠΑΝΤΑ. Και είναι πολύ πιο ελαφριά και επιπλέον δεν χρειάζεσαι να κουβαλάς και ψάθες (άλλο ένα τεράστιο πλεονέκτημα αν είσαι με μηχανή..)
Δεν λέω πως δεν είναι ακριβό, λέω απλώς πως αν χρειάζεσαι αυτά που προσφέρει, θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω.
:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By g8777
#408521 Οι ομπρέλες της terranation συνοδεύονται και από πασσαλακια με σχοινί. Τι να λέμε τώρα, δεν τις κουνάει ούτε αερισμός Νικολάου Φίλιου μετά από κατεψυγμένη κονσέρβα φασολιών του 1983.
Άβαταρ μέλους
By xeno
#408540 Συνάδελφοι,
καλές οι Terranation σκηνές, αλλά αν μαζευτούν αρκετές στην παραλία πως θα βλέπουν οι πιο πίσω από εμάς τη θάλασσα;
Η ομπρέλλα αφήνει περιθώρια θέας. Η σκηνή καθόλου (είναι για πολύ ερημικές παραλίες).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#408545 Ώπα φίλος, να ξυπναγαν νωρίς.
Εμείς δηλαδή που στήσαμε από τις 10 χαζοί ημαστανε;


Από το Redmi Note 4