Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#418689
g8777 έγραψε:Θα ξηλωθεις τοτε:

https://www.skalidis-sport.gr/%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%85/8084-%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%85-intex-supreme-air-flow-64464.html


Ξερω τι θες να ρωτησεις. Για το αλλο. :iconcool:

Μη το σκεφτεις καν. Εγω την πατησα, βρεθηκαμε σε ιπταμενο χαλι να γυρναμε γυρω γυρω απο το φωτιστικο. :thumbsdown:

Kάποια στιγμή κάποτε σε κάποιο κάμπινγκ κάτι δε μου κολλούσε καλά στον ύπνο μου. Ξυπνάω και βλέπω ότι είμαι σχεδόν πάτωμα και δίπλα η τότε γκόμενα νυν σύζυγος να έχει πάει μισό μέτρο πάνω. :lol:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#420001 Θα ρωτήσω κάτι χαζό. Έχω μια τσάντα πλάτης παλιά. Την χρησιμοποιώ, όμως, γιατί με βολεύει που είναι σχετικά μικρή (κάπου 20L πρέπει να είναι) και μπορώ να την παίρνω μαζί μου με πράγματα του παιδιού ή όταν πηγαίνω (πήγαινα, γιατί υπάρχει θέμα υγείας πλέον και δεν ξέρω τι να κάνω) στο γυμναστήριο. Αυτή η τσάντα έχει μπροστά λάστιχο, αυτό που το πλέκουν χιαστί και μπορούν να στερεώσουν πράγματα επάνω. Το χρειάζομαι αυτό γιατί βάζω μέσα εκεί κανένα μικρό ρούχο (καμιά ζακέτα του μικρού), ειδικά στο χωριό που έχει κρύο. Το λάστιχο αυτό προχτές χάλασε τελείως, κόπηκε μιας και από πέρυσι είχε δώσει δείγματα ότι ετοιμάζεται. Πού μπορούμε να βρούμε τέτοιο λάστιχο για να το αλλάξω; Είναι στρογγυλό, αυτό που χρησιμοποιούν σε τσάντες. Δεν είναι paracord και δεν θέλω paracord, αφού το θέλω ελαστικό για να κρατάει μικρά ρούχα. Διαδικτυακά δεν βρήκα τίποτε σχετικό. Λάστιχο σύσφιξης το έλεγε μια εταιρεία, το έψαξα έτσι, αλλά δεν...

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#420079 ftr τελικά κατέληξα να πάρω καλό μονό για μένα και στο φτηνοδιπλό θα κοιμούνται γυναίκα και Jos.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#420087
pipinos1976 έγραψε:Θα ρωτήσω κάτι χαζό. Έχω μια τσάντα πλάτης παλιά. Την χρησιμοποιώ, όμως, γιατί με βολεύει που είναι σχετικά μικρή (κάπου 20L πρέπει να είναι) και μπορώ να την παίρνω μαζί μου με πράγματα του παιδιού ή όταν πηγαίνω (πήγαινα, γιατί υπάρχει θέμα υγείας πλέον και δεν ξέρω τι να κάνω) στο γυμναστήριο. Αυτή η τσάντα έχει μπροστά λάστιχο, αυτό που το πλέκουν χιαστί και μπορούν να στερεώσουν πράγματα επάνω. Το χρειάζομαι αυτό γιατί βάζω μέσα εκεί κανένα μικρό ρούχο (καμιά ζακέτα του μικρού), ειδικά στο χωριό που έχει κρύο. Το λάστιχο αυτό προχτές χάλασε τελείως, κόπηκε μιας και από πέρυσι είχε δώσει δείγματα ότι ετοιμάζεται. Πού μπορούμε να βρούμε τέτοιο λάστιχο για να το αλλάξω; Είναι στρογγυλό, αυτό που χρησιμοποιούν σε τσάντες. Δεν είναι paracord και δεν θέλω paracord, αφού το θέλω ελαστικό για να κρατάει μικρά ρούχα. Διαδικτυακά δεν βρήκα τίποτε σχετικό. Λάστιχο σύσφιξης το έλεγε μια εταιρεία, το έψαξα έτσι, αλλά δεν...

Ευχαριστώ.


Εννοείς κάτι διαφορετικό από αυτό;
https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_no ... astic+cord
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#420090 Αυτό ακριβώς ψάχνω. Το πρόβλημα είναι πού υπάρχουν τέτοια στην Ελλάδα; Να κάνω παραγγελία διαδικτυακά για προϊόν που κοστίζει 5€ τα 100m, που αποκλείεται και να μου χρειαστούν; Σε τι μαγαζιά το ψάχνουν στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#420094 Χειροτεχνίες, ρούχα κλπ.

"Ελαστικό κορδόνι"
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#420095
pipinos1976 έγραψε:Αυτό ακριβώς ψάχνω. Το πρόβλημα είναι πού υπάρχουν τέτοια στην Ελλάδα; Να κάνω παραγγελία διαδικτυακά για προϊόν που κοστίζει 5€ τα 100m, που αποκλείεται και να μου χρειαστούν; Σε τι μαγαζιά το ψάχνουν στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ.

Σε καταστηματα με υλικα ραπτικης. Αιολου, Αθηνας, στοα Φεξη
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#420099 Κάτι βρήκα διαδικτυακά, αλλά τώρα ξέρω πού να ψάξω και στην περιοχή. Στον Πειραιά όλο και κάτι θα υπάρχει σχετικό. Αλλά και στην Αθήνα με εξυπηρετεί, αν πάω προς τα εκεί.

Σας ευχαριστώ όλους.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#420141 ψαξε για λαστιχο σχοινι στο γκουγκλ.Υπαρχει σε διαφορες διατομες,και λιανικη θα το βρεις από 1,30-2 ευρω το μετρο.
Βγαινει σε λευκο και μαυρο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#618376 Ψαχνω ενα μποτακι καθημερινο για την δουλεια (αποκλειστικα μαυρο).
Τωρα εχω αυτα

5.11 με πλαινο φερμουαρ (αποδειχθηκαν σκυλιά)

Εικόνα


Λεω να αλλαξω στυλ. ( :shifty: )κ να παω σε μποτακι πεζοποριας/ορειβατικο ,να ξεφυγω δλδ απο τις κλασσικες μαρκες στρατιωτικων αρβυλων κ να παω σε
Κατι σαν κ αυτο

Εικόνα


Η αυτο :

Εικόνα


Απαραιτητα χαρακτηριστικα: να ειναι ανετο ,καθως το φοραω 9 ωρες/μερα , αντιολισθητικη σολα κ αδιάβροχο θα εκτιμηθουν...
Γνωμες; :hmmm:
Salomon μπαινουμε η σε 2~3 μηνες θα τα τρεχω για κολλημα στον τσαγκαρη;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618379 Κάτι columbia που έχω πάρει είναι ανετότατα. Δεν θυμάμαι μοντέλο, θα σου πω μετά.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#618382
gianik έγραψε:Ψαχνω ενα μποτακι καθημερινο για την δουλεια (αποκλειστικα μαυρο).
Τωρα εχω αυτα

5.11 με πλαινο φερμουαρ (αποδειχθηκαν σκυλιά)

Εικόνα


Λεω να αλλαξω στυλ. ( :shifty: )κ να παω σε μποτακι πεζοποριας/ορειβατικο ,να ξεφυγω δλδ απο τις κλασσικες μαρκες στρατιωτικων αρβυλων κ να παω σε
Κατι σαν κ αυτο

Εικόνα


Η αυτο :

Εικόνα


Απαραιτητα χαρακτηριστικα: να ειναι ανετο ,καθως το φοραω 9 ωρες/μερα , αντιολισθητικη σολα κ αδιάβροχο θα εκτιμηθουν...
Γνωμες; :hmmm:
Salomon μπαινουμε η σε 2~3 μηνες θα τα τρεχω για κολλημα στον τσαγκαρη;
Τα salomon εγκρινονται βέβαια αν πάρεις goretex θα τα σκάσεις κάνα 160 στάνταρ αλλά είναι πολύ άνετα
Πέρσι πήρα τα quest 4d και απλά γαμανε
Άβαταρ μέλους
By Govus
#618383
Dimitris_P έγραψε:Κάτι columbia που έχω πάρει είναι ανετότατα. Δεν θυμάμαι μοντέλο, θα σου πω μετά.


+100 για τα Columbia. Είμαι στο τρίτο ζευγάρι τώρα. Πανάλαφρα, ανθεκτικότατα, άνετα κι εντελώς αδιάβροχα (τα φοράω και με το μηχανάκι στη βροχή :rtfm: ) !!

edit, για τα παρακάτω μιλάω : Εικόνα
https://www.columbiasportswear.gr/el/wo ... omni-heatt
Τελευταία επεξεργασία από Govus και 11 Δεκ 2019, 15:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#618384 Να αλλαξεις. Το Adidas ειναι ολομαυρο το αλλο οχι και δεν νομιζω να βγαινει. Η Salomon ειναι κορυφαια εταιρια, προφανως και μπαινεις. Να ξερεις ομως οτι οσο σκληροπυρηνικη δειχνει η σολα μπορει να γλυστραει σε πλακες, πεζοδρομια, κλπ Δεν φτιαχτηκαν για την πολη
Γενικα οπου βλεπεις GTX, goretex σημαινει αδιαβροχο και διαπνεον.

Σε καθε περιπτωση να μην αγορασεις αν δεν δοκιμασεις!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618386 Ναι αυτά έχω και γω.
btw ας μεταφερθεί εδώ να 'ναι πιο ολοκληρωμένη η συζήτηση viewtopic.php?f=9&t=221