Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#616599 Στα 5,7 το δινει το Γεωδυναμικο μεταξυ Κρητης και Κυθηρων

Edit.
Στα 5,8 το δινει τωρα και στα 5,9 το Ευρωμεσογειακο Ινσ.

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/ea ... ?id=808151
Άβαταρ μέλους
By 224v
#616615 Ο Τσελέντης απαιχτος!!! Είναι στο δρόμο για τον Άλφα, μπαίνει στούντιο και λέει έχει βάθος 70χμ!!!? Μα πόσο κινδυνολος και αρπακολλας είναι!!???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#616619
224v έγραψε:Ο Τσελέντης απαιχτος!!! Είναι στο δρόμο για τον Άλφα, μπαίνει στούντιο και λέει έχει βάθος 70χμ!!!? Μα πόσο κινδυνολος και αρπακολλας είναι!!???

< Note >

Εχει 65 χιλιομετρα βαθος αντι για 70. Αυτο τον κανει "κινδυνολογο και αρπακολλα";
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#616620 Ανταπόκριση από Χανιά!
Πολύ δυνατός, κράτησε αρκετά και μάλιστα σε 2 δόσεις! Ήμουν στο γραφείο και στην 2η δόση κουνήματος σηκώθηκα και ήμουν έτοιμος να μπω από κάτω, λέω κάτι θα πέσει τώρα.
Ζημιές δεν πρέπει να υπάρχουν, τα σχολεία βγήκαν έξω αλλά πριν λίγο τα ξαναέβαλαν (ενημέρωση από τα παιδιά μου).
Ήταν βαθιά και σε θάλασσα, αν ήταν σε στεριά θα υπήρχε πρόβλημα....Αυτά!
Οι σεισμολόγοι-παπαρολόγοι έχουν να γράψουν πολλά χιλιόμετρα σήμερα!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#616623 Οι οδηγίες πάντως λένε να μην μπαίνουμε κάτω από τραπέζια ούτε στην κάσα της πόρτας
Άβαταρ μέλους
By 224v
#616624
Νίκος Παππάς έγραψε:
224v έγραψε:Ο Τσελέντης απαιχτος!!! Είναι στο δρόμο για τον Άλφα, μπαίνει στούντιο και λέει έχει βάθος 70χμ!!!? Μα πόσο κινδυνολος και αρπακολλας είναι!!???

< Note >

Εχει 65 χιλιομετρα βαθος αντι για 70. Αυτο τον κανει "κινδυνολογο και αρπακολλα";
Στον τομέα θεμελιωσεων του ΕΜΠ, γελάνε μαζί του. Ο κόσμος βέβαια όπως και εσύ που ακούς τα ΜΜΕ, νομίζεις ότι είναι σοβαρός, δικαιολογημένα. Όμως δεν είναι.. ακούστε τον Λέκκα.... είναι σοβαρός.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#616626
224v έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
224v έγραψε:Ο Τσελέντης απαιχτος!!! Είναι στο δρόμο για τον Άλφα, μπαίνει στούντιο και λέει έχει βάθος 70χμ!!!? Μα πόσο κινδυνολος και αρπακολλας είναι!!???

< Note >

Εχει 65 χιλιομετρα βαθος αντι για 70. Αυτο τον κανει "κινδυνολογο και αρπακολλα";
Στον τομέα θεμελιωσεων του ΕΜΠ, γελάνε μαζί του. Ο κόσμος βέβαια όπως και εσύ που ακούς τα ΜΜΕ, νομίζεις ότι είναι σοβαρός, δικαιολογημένα. Όμως δεν είναι.. ακούστε τον Λέκκα.... είναι σοβαρός.

< Note >

Μωρε εγω τον Λεκκα ακουσα στην ΕΡΑ αλλα τα ιδια ειπε κι αυτος. Μεγαλου βαθους, χωρις ιδιαιτερη σεισμικη ακολουθια λογω αυτου, λιγες ζημιες, δεν εχει σχεση με τον σεισμο στην Αλβανια.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#616636
224v έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
224v έγραψε:Ο Τσελέντης απαιχτος!!! Είναι στο δρόμο για τον Άλφα, μπαίνει στούντιο και λέει έχει βάθος 70χμ!!!? Μα πόσο κινδυνολος και αρπακολλας είναι!!???

< Note >

Εχει 65 χιλιομετρα βαθος αντι για 70. Αυτο τον κανει "κινδυνολογο και αρπακολλα";
Στον τομέα θεμελιωσεων του ΕΜΠ, γελάνε μαζί του. Ο κόσμος βέβαια όπως και εσύ που ακούς τα ΜΜΕ, νομίζεις ότι είναι σοβαρός, δικαιολογημένα. Όμως δεν είναι.. ακούστε τον Λέκκα.... είναι σοβαρός.

< Note >

ο ιδιος λεκκας που ο αδωνις τον εβαλε στην θεση του οταν ειπε πως ο χουλιαρας ειναι υποδικος? :hmmm: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#616709
JBT έγραψε:Οι οδηγίες πάντως λένε να μην μπαίνουμε κάτω από τραπέζια ούτε στην κάσα της πόρτας

Bullshit! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#616788 Εγω παλι Χανια σε ισογειο μεσα στο σπιτι καθισμενος στο γραφειο δεν καταλαβα σχεδον τιποτα. Εχω νοιωσει Αθηνα
1999, Σκυρο 2002;;;, , Χανια 2005 (πολυ πιο δυνατος).

.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#620286 @otso πως τα πήγες με τον σεισμό χθες; 5 χιλιόμετρα από το Κριεκουκι διάβασα. Εδώ στην Οινόη κούνησε το σπίτι λες και το χτύπησε βράχος.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#620289
Dodger έγραψε:@otso πως τα πήγες με τον σεισμό χθες; 5 χιλιόμετρα από το Κριεκουκι διάβασα. Εδώ στην Οινόη κούνησε το σπίτι λες και το χτύπησε βράχος.

έχωμεν και ημείς Οινόη κύριε !
https://www.google.com/maps/d/viewer?ie ... 99998&z=11