Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#596098 Στη Μαραθώνος νόμιζα ότι έσπασε κάνα ακρόμπαρο στο σουμπαρού :omg: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#596101
QsisVTS έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Κούλη δε θέλατε;

πολύ σωστή παρατήρηση


εγώ σήμερα πάντως καμιά ώρα πριν το σεισμό είχα φορτώσει πάρα πολύ , σε βαθμό που είχα να τα πάρω μήνες έτσι και αν κάποιος μου έλεγε το παραμικρό θα έφευγε γαμοσταυρίδι οπότε όταν άρχισε να κουνάει απλά αδιαφόρησα

μην πω ότι ευχήθηκα να αρχίσουν να πέφτουν ταβάνια :whistlink:


Qsi θυμάσαι στο σεισμό του 99 που σε πέτυχα λίγο μετά κάτω από το σπίτι σου και τα λέγαμε ατάραχοι; Φοβερές εποχές.
Ντάξει άμα είναι να γίνεται ένας κάθε 20 χρόνια καλά είναι.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#596105 Ηδη 2-3 τριχοειδείς ρωγμούλες στην τοιχοποιία του 1ου ορόφου , τις τσίμπησα.
Και ώσπου να γράψω , άλλος ένας μικρότερος έγινε.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#596106 συμφωνα με τον τσελεντη λεει στον σκαι πως ηταν το δυτικο κομματι του ρηγματος που δεν ειχε σπασει το 1999
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#596108
kouladi έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Κούλη δε θέλατε;

πολύ σωστή παρατήρηση


εγώ σήμερα πάντως καμιά ώρα πριν το σεισμό είχα φορτώσει πάρα πολύ , σε βαθμό που είχα να τα πάρω μήνες έτσι και αν κάποιος μου έλεγε το παραμικρό θα έφευγε γαμοσταυρίδι οπότε όταν άρχισε να κουνάει απλά αδιαφόρησα

μην πω ότι ευχήθηκα να αρχίσουν να πέφτουν ταβάνια :whistlink:


Qsi θυμάσαι στο σεισμό του 99 που σε πέτυχα λίγο μετά κάτω από το σπίτι σου και τα λέγαμε ατάραχοι; Φοβερές εποχές.
Ντάξει άμα είναι να γίνεται ένας κάθε 20 χρόνια καλά είναι.

φυσικά και θυμάμαι είχαμε γνωρίσει όλους τους γείτονές μας τότε κι εγώ δεν είχα καταλάβει τι φάση
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#596110
diplomat έγραψε:Τραμπάλα οι θρακομακεδόνες θα συνεχίσουν να υπάρχουν για κανα couple of years ακόμα ή να κινητοποιηθώ; :hmmm:

έλα εδώ εμείς από κάτω έχουμε βράχο, σε όλα τα οικόπεδα όταν έχτιζαν έσπαγαν πρώτα το βράχο να ρίξουν θεμέλια
(δεν ξέρω φυσικά αν αυτό έχει καμιά σχέση, απλά μου ακούγεται πιο γερό :lol: )
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#596112
diplomat έγραψε:Τραμπάλα οι θρακομακεδόνες θα συνεχίσουν να υπάρχουν για κανα couple of years ακόμα ή να κινητοποιηθώ; :hmmm:

Θα καταλήξουν οι μισοί στη Θράκη και οι άλλοι μισοί στους Μακεδόνες, ξεκίνα να ψάχνεσαι από τώρα.

Σοβαρά όμως: Είμαστε σίγουροι ότι πέρασε ο κύριος σεισμός; Μήπως έρθει κανα εξάρι και μας στείλει αδιάβαστους;
Άβαταρ μέλους
By babakos
#596113 Οτι και να έρθει να πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Ζούμε σε σεισμογενή χώρα και αυτό δεν θα αλλάξει .

https://www.euro2day.gr/news/highlights ... ismoi.html
Άβαταρ μέλους
By markvag
#596115
Νίκος Παππάς έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Κούλη δε θέλατε;

πολύ σωστή παρατήρηση

Ετσι!
Με το που κερδισε καυσωνας, μετα η καταστροφη στην Χαλκιδικη, μετα ηρθε ο Αντινοος, τωρα σεισμος.

Να δω τι αλλο πρεπει να γινει μεχρι να καταλαβεται οτι ψηφισαμε λαθος :svivhaha: :lol: :lol:


Δεύτερος γκαντεμοδεινόσαυρος;;; :help: :omg: :lol: :lol:


Πέραν της πλάκας ελπίζω να μην είχαμε σοβαρές ζημιές ή πολύ περισσότερο τραυματισμούς!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#596125
markvag έγραψε:

Δεύτερος γκαντεμοδεινόσαυρος;;; :help: :omg: :lol: :lol:



καλά κοροϊδεύετε εσείς τα "μεταφυσικά" και θα δεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#596126
markvag έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Κούλη δε θέλατε;

πολύ σωστή παρατήρηση

Ετσι!
Με το που κερδισε καυσωνας, μετα η καταστροφη στην Χαλκιδικη, μετα ηρθε ο Αντινοος, τωρα σεισμος.

Να δω τι αλλο πρεπει να γινει μεχρι να καταλαβεται οτι ψηφισαμε λαθος :svivhaha: :lol: :lol:


Δεύτερος γκαντεμοδεινόσαυρος;;; :help: :omg: :lol: :lol:


Πέραν της πλάκας ελπίζω να μην είχαμε σοβαρές ζημιές ή πολύ περισσότερο τραυματισμούς!

επεσε εκεινη η υπερκατασκευη στο λιμανι του πειραια που πανε και ψαρευουν απο πισω