Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#698907 Βλέπω το Αγγλικό DCI BANKS. Υπέροχη σειρά σε αγγλικό περιβάλλον. Κάθε επεισόδιο είναι και πιο καλό.
Επίσης τα 8 επεισόδια της honourable woman, Ισραηλινό παλεστηνιακη υπόθεση, με πολύ σκληρές σκηνές και υπόθεση που σε μπερδεύει για το ποιος είναι με ποιον εκεί στη Ραμάλα. Δείχνει με ακρίβεια το πρόβλημα εκεί και το γιατί δεν λύνεται τόσα χρόνια...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#698925
224v έγραψε:Επίσης τα 8 επεισόδια της honourable woman...

Το ξεκίνησα κι εγώ, μόνο και μόνο λόγω Maggie Gyllenhaal. Καλά το πάει.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#699108
bibendum έγραψε:Το έχει και ertflix να ξέρετε. Είναι στη λίστα μετά το Babylon Berlin

:s_yes
Από ερτφλιξ εννοείται.
Στη δική μου προσωρινή λίστα, το Babylon θα είναι μετά.
Παράλληλα ολοκληρώνω και το Maniac, ίσως ο,τι πιο παράξενο έχω δει σε σειρά. Θα αναφέρω σε λίγες μέρες που θα το σχολάσω.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#699755 Exei δει κανείς το making a murderer ( δραματοποιημένο ? ντοκιμαντέρ ). Διαβάζω για μια απίστευτη ιστορία ( pls dont spoil ) που αξίζει να δώ .

Εχετε άποψη ?
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#700632
JarnoT έγραψε:
224v έγραψε:Επίσης τα 8 επεισόδια της honourable woman...

Το ξεκίνησα κι εγώ, μόνο και μόνο λόγω Maggie Gyllenhaal. Καλά το πάει.
Ψιλογαμησε η αλήθεια είναι. Πολύ καλό..

οτιδήποτε bbc είναι του πάνω πάνω ράφι τελικα

< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#700634
bibendum έγραψε:οτιδήποτε bbc είναι του πάνω πάνω ράφι τελικα

Σε αυτό συμφωνώ και εγώ.

"Τα σκυλιά του Βερολίνου" βλέπω τώρα, πολυ καλό!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#700638
bibendum έγραψε:οτιδήποτε bbc είναι του πάνω πάνω ράφι τελικα

< >


Μεγάλη αλήθεια αυτό, ακόμα και αν μπάζουν κάπου σίγουρα δεν θα είναι στην ατμόσφαιρα-εικόνα-κινηματογραφηση.


< >
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#700731
bibendum έγραψε:
JarnoT έγραψε:
224v έγραψε:Επίσης τα 8 επεισόδια της honourable woman...

Το ξεκίνησα κι εγώ, μόνο και μόνο λόγω Maggie Gyllenhaal. Καλά το πάει.
Ψιλογαμησε η αλήθεια είναι. Πολύ καλό..

οτιδήποτε bbc είναι του πάνω πάνω ράφι τελικα

< >

Ναι ναι!
Το τελείωσα πριν λίγες μέρες και ενθουσιάστηκα! Πολύ καλογυρισμένο κατασκοπικό στην ουσία, με τις συνήθεις ανατροπές που επιβάλει το είδος.
Χωρίς να μπαίνει σε βαθιά σεναριακά νερά, χωρίς να βαθαίνει πολύ τους χαρακτήρες, όντας ενίοτε αφελές πολιτικά, αξίζει να τη δει κανείς, θα την ευχαριστηθεί.
Μερικές δευτεράτζες περσόνες σκίζουν. Η Μάγκυ είναι αγαπημένη οπότε δε μπορώ να κρίνω :inlove:
Άβαταρ μέλους
By g47
#700784
bibendum έγραψε:
JarnoT έγραψε:
224v έγραψε:Επίσης τα 8 επεισόδια της honourable woman...

Το ξεκίνησα κι εγώ, μόνο και μόνο λόγω Maggie Gyllenhaal. Καλά το πάει.
Ψιλογαμησε η αλήθεια είναι. Πολύ καλό..

οτιδήποτε bbc είναι του πάνω πάνω ράφι τελικα

< >


Θυμαμαι να δουλευω στο κεντρικο Λονδινο σε ενα συγκροτημα στο οποιο θα σηκωνοταν ουρανοξυστης.
Μια απο τις ημερες αυτες, γεμιζει το παρκινκγ με βαν και φορτηγα του bbc. Καμερες, εκοπλισμος, χαμος.
Καποια στιγμη βγαινει και η Maggie και αρχιζουν γυρισματα διπλα απο εκει που σκαβαμε τρυπες. :lol:
Μετα μας ζητησαν εαν θα μπορουσαμε να απομακρυνθουμε απο το χωρο του υπογειου παρκινγ
γιατι θα γυριζοταν σκηνη βιασμου
.
Ρωτησα τι θα ηταν αυτο που γυριζεται και μου ειπαν το honourable woman.
Τελικα οντως ηταν καλη σειρα.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#700869 :lol: :s_howdy
Ωραίος.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#700872 Να σας μιλήσω και για το Patria.
Η ιστορία δύο οικογενειών Βάσκων, που μεγαλώνουν με δυνατές φιλικές σχέσεις αλλά ο επαναστατικός αγώνας της ΕΤΑ τους χωρίζει. Αργό παλιομοδίτικο δράμα, εναλλαγές σε τρεις χρονικές περιόδους, οι οποίες τελικά συγκλίνουν για να συνθέσουν όλη την ιστορία.
Βασισμένη στο συγκινητικό ομώνυμο μυθιστόρημα του φερνάντο Αραμπούρου, Πατρίδα, το οποίο πρόσφατα διάβασα. Ενθουσιάστηκα που είδα ότι έχει βγει και σε σειρά, η οποία ως τώρα (4/8 eps) είναι ακριβέστατη μεταφορά του.
Από το Ισπανικό ΗΒΟ.
Δεν είναι για λαϊκή κατανάλωση, μάλλον βαρετή για όσους περιμένουν αγωνιώδη δράση.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#700875 Βλέπω το Petra, ιταλική μίνι σειρά σε αυτοτελή επεισόδια της 1.30 ωρας, πολύ αληθεινές ιστορίες εγκλημάτων κατά συρροή με μια Ιταλίδα επιθεωρήτρια χαμηλών τόνων αλλά πολύ αποτελεσματική!!!

< Note >