Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#693397 Το story μπάζει νερά απο παντού αλλα βλέπετε ευχάριστα.
Προτιμώ το call my agent, βεβαια ειναι αλλο στυλ τελειως.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#693399 Call my agent το είδαμε πολύ ευχάριστα ναι. Ελπίζουμε σε 5η σεζόν.

Όπως και το family business μου άρεσε αρκετά.

Και στο ίδιο στυλ θα έβαζα και το lovesick.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#693406 Δεν θα υπάρξει σεζόν 5, επιβεβαιωθηκε προσφατα απο τους παραγωγούς της σειράς.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#693477 Το lupin ελπιδοφορο στην αρχη αλλα εγινε γρηγορα βαρετο.
Call my agent, αν δειτε μουτρα που ειχα οταν με αναγκασε η συντροφος να το ξεκινησουμε και τελικα ποσο μου αρεσαν ολες οι σεζον. Δεν ειναι καθολου του στιλ μου και ενω οι περισσοτεροι χαρακτηρες οπως και οι καθυστερημενοι ηθοποιοι μου ειναι αρκετα αντιπαθητικοι γελασα με την καρδια μου πολλες φορες.

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#694169 Για το Lupin νομίζω είχαμε μιλήσει, το είχα δει και μου άρεσε κι ας έβαζε νερό.
Βλέπω το ironfist (της Marvel, καταλαβαίνετε...). Αντιλαμβάνομαι ότι το επίπεδο δεν είναι ψηλό αλλά βλέπεται ευχάριστα.
Είδα το Snowpiercer en-bloc και αν εξαιρέσουμε τις παρακάτω 2 μεγάλες πατάτες που αναγκαστικά ξεπερνάμε και ξεχνάμε, η όλη ιστορία εξελίσσεται καλά.
Πατάτα 1: μηχανή αιώνιας κίνησης αλλά παράγει ενέργεια (περιορισμένη) μόνο όσο κινείται, αν σταματήσει το τρένο ψοφάει, δεν έχει ρελαντί ή συμπλέκτη.
Πατάτα 2: 1000 βαγόνια, ας πούμε 30 μέτρα το βαγόνι σημαίνει ότι το τραίνο είναι 30 χιλιόμετρα μακρύ. Ε δεν μπορείς να πεταχτείς από το κόκπιτ μπροστά μέχρι πίσω στο τελευταίο βαγόνι έτσι για πλάκα πέρα δώθε ούτε να τρέξεις 30χλμ σε θερμοκρασία μείον 118°C με ανάλογη στολή...
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#694189 Behind her eyes ... ( Netflix )

Μινι σειρά των 6 "γρήγορων" επεισοδίων με το πιο spooky finale. Μένεις με την αίσθηση ότι "άμα αρχίσουμε να δίνουμε στις σειρές τέτοιο τέλος θα αρχίσω να γραφω και εγω σενάρια".

Διεθνώς πέφτει πολύ τρολαρισμα για την "ευρεσιτεχνία" του finale.

υγ ... μάθαμε και αυτό το άσμα :
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#694201
St.Devote έγραψε:υγ ... μάθαμε και αυτό το άσμα :
Και τώρα ήρθε η ώρα να το ξεχάσουμε και να μην το ξανακούσουμε ποτέ πια...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#694857 Ειχα εντυπωσιαστει τοσο πολυ απο το Suburra (την ταινια) που οταν εμαθα για την τηλεοπτικη σειρα ειχα αμφιβολιες αν θα στεκοταν επαξια διπλα της χωρις να καταστρεψει την αξια της ταινιας, οποτε ειχα τις αμφιβολιες μου και την προσπερασα. Μετα απο τα διθυραμβικα σχολια απο Corto & Asimov οι αμφιβολιες μου μετατραπηκαν σε βεβαιοτητα περι πατατας / αρπαχτης ( οι ανθρωποι εχουν σχεδον αγκονια και λιγωνουν εν ετει 2021 με το Snowpiercer :s_sarcastic , για ονομα ταγιαντρεα δλδ :s_whiteflag , ρε θα φωναξω την φιλοζωικη με τις φολες που βλεπετε ). Μεχρι που εκατσα να δω το πρωτο επεισοδιο (ωσοτου ψηθει η μπριτζολα στο γκριλ).


:omg: :omg: :omg: :omg:

Ερωτηση.

Πατε χτυπιεστε στα μπιλντεραδικα. 200 ροκανισματα και σανιδες. Ποζες στον καθρεπτη σαν τον Ντοριαν Γκεη. Μετρατε τις χαντρε απο τις αλυσιδες των ποδηλατων (μην χασετε κανα κομπο και δεν πιασει η ευχη). Και ολα αυτα γιατι;

X - Εικόνα

:s_empathy

Και ερχεται ΑΥΤΗ Η ΦΑΤΣΑ


Εικόνα


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

πρωτη σκηνη πεταει τα ρασα και πηδαει στον λακκο με την κοκα το σκατς και τις πουτανες (μετα λενε για τιμημενο θανατο του Παπαφλεσσα :s_sarcastic ).


Και που...στε.


Μετα το γυρισμα γυριζει σπιτι σε αυτο το ΥΠΕΡΤΟΥΜΠΑΝΟ:

Εικόνα


Μπεσσυ Μιλφα :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat:

Ποια ειναι η ερωτηση;

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ;;;;; :hmmm:


Τουλαχιστον ο κοβαθε καταλαβε πρωτον οτι δεν παει αλλο με την γυναικομαστια και δευτερον με την σχιζοφρενεια και το γυρισε στο on line σιδερωμα.


ΡΕ ΑΚΟΜΑ ΖΕΙΤΕ ΡΕ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#694869 Μια χαρά το Suburra (τουλάχιστον για εμάς τους άσχετους που δε μεγαλώσαμε με Luis Buñuel)
Μλκ μου, όσο μεγαλώνεις γίνεσαι πιο ιδιότροπος και απο τον sknipper.


(Ακόμα περιμένω το λουράκι! Ρε μήπως μας χρησιμοποιείς για δοκιμές;)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#694873
g8777 έγραψε:

Τουλαχιστον ο κοβαθε καταλαβε πρωτον οτι δεν παει αλλο με την γυναικομαστια και δευτερον με την σχιζοφρενεια και το γυρισε στο on line σιδερωμα.

:s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#694874 Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο/η/το τζι μιλάει με τη φωνή του/της/του Μουτσινά. Πλέον τα ποστ του τα διαβάζω με φωνή Μουτσινά πάντως, δοκιμάστε το, θα με θυμηθείτε. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#694876 Απαντησε μου τοτε στην ερωτηση του ενος εκατομμυριου δολλαριων.

Με ποιο δικαιωμα αποκταμε το θρασος να συγκρινουμε τον Ιταλικο λαο με αυτο το γυφταργιο που κατοικει στην Ελ-λας :shifty: ;

Θα ειχε ποτε τα καυκαλα ο ελληνιολης να γυρισει -τηρουμενων των αναλογιων ετσι; Μην με κουρασεις με μπατζετ κλπ κλπ :s_coffee - αναλογου υφους σειρα; Ο Ελ-λιν(ατσα) τηλεθεατης ειναι σε βαρια καταστολη εδω και δεκαετιες, ουσιαστικα δεν ωριμασε ποτε περαν του φωτορομαντζου στυλ Αγνωστος Πολεμος . Τουλαχιστον ο Ιταλος γνωριζει την σαπιλα του δημοσιου βιου και δεν κολωνει να την ξεμπροστιασει παγκοσμιως , ειτε προκειται για ταινια ειτε για βιβλιο ειτε για τηλεοραση.


Για το λουρι ΜΕΦΑΓΕΣ ΤΑ ΣΚΩΤΙΑ.

Ειμαι μπροστα απο winbank , στειλε ενα pin να σου βαλω τα λεφτα ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ. :s_cry
Άβαταρ μέλους
By g8777
#694877
Corto Maltese έγραψε:Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο/η/το τζι μιλάει με τη φωνή του/της/του Μουτσινά. Πλέον τα ποστ του τα διαβάζω με φωνή Μουτσινά πάντως, δοκιμάστε το, θα με θυμηθείτε. :iconcool:



Εγω με διαβαζω με την φωνη του Τζουμα παντως. :iconcool: