Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#565308
Red Garland έγραψε:
JarnoT έγραψε:Sharp Objects κανείς;

Αν σε λένε Μαριανίνα και δουλεύεις στην Elteo Direct, αυτή η σειρά είναι μια καλή αρχή.
Αν όμως σε λένε Αλέξανδρο, μένεις στον Εύοσμο και έστειλες γράμμα στον Hardy παρακαλώντας να ξεκινήσουν επιτέλους τα γυρίσματα για το Taboo Season 2, κοίτα αλλού :rtfm:

Παρότι το παραπάνω post του Garland με είχε αποτρέψει, πήρα ενθουσιαστικά feedback από διαφορετικές μεριές.
Είδα. Ενθουσιάστηκα. Απόλαυσα!
Ο Βαλές τελικά είναι σκηνοθετάρα (Jean Marc Vallee), η σειρά κλιμακώνεται χωρίς "φτηνά" κόλπα ή γρήγορη εξέλιξη να μπουκώνει ο θεατής. Ούτως ή άλλως το βιβλίο ήταν πολύ δυνατό.
Amy, έρωτας μεγάλος.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#565313 Τι σας είπα πριν; Μόνο την κρίση σας να εμπιστεύεστε. Άλλωστε στον καιρό του VDSL είναι ένα τίποτα να δεις κάτι και να αποφασίσεις.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#565414
JarnoT έγραψε:
Red Garland έγραψε:
JarnoT έγραψε:Sharp Objects κανείς;

Αν σε λένε Μαριανίνα και δουλεύεις στην Elteo Direct, αυτή η σειρά είναι μια καλή αρχή.
Αν όμως σε λένε Αλέξανδρο, μένεις στον Εύοσμο και έστειλες γράμμα στον Hardy παρακαλώντας να ξεκινήσουν επιτέλους τα γυρίσματα για το Taboo Season 2, κοίτα αλλού :rtfm:

Παρότι το παραπάνω post του Garland με είχε αποτρέψει, πήρα ενθουσιαστικά feedback από διαφορετικές μεριές.
Είδα. Ενθουσιάστηκα. Απόλαυσα!
Ο Βαλές τελικά είναι σκηνοθετάρα (Jean Marc Vallee), η σειρά κλιμακώνεται χωρίς "φτηνά" κόλπα ή γρήγορη εξέλιξη να μπουκώνει ο θεατής. Ούτως ή άλλως το βιβλίο ήταν πολύ δυνατό.
Amy, έρωτας μεγάλος.

Αυτό που ήθελα να πω(μάλλον αποτυχημένα) τότε είναι ότι η σειρά διακατέχεται από γυναικείες ανησυχίες σε κάποια ζητήματα που σε "άντρακλες" θα ξενίσει πάρα πολύ. Ανάλογα με τις προσλαμβάνουσες του καθενός μπορεί να του αρέσει ή όχι.

elteo έγραψε:Τι σας είπα πριν; Μόνο την κρίση σας να εμπιστεύεστε. Άλλωστε στον καιρό του VDSL είναι ένα τίποτα να δεις κάτι και να αποφασίσεις.

Εγώ ούτε τη δικιά μου κρίση δεν εμπιστεύομαι :shifty:
Αυτό που γενικά θεωρώ καλή τακτική είναι να βρεις κάποιον που να συμφωνείς με τα γούστα του και τότε έχεις μεγάλη πιθανότητα να σου αρέσει αυτό που προτείνει. Αλλά επειδή δεν γίνεται να ταιριάζουν οι άνθρωποι σε όλα, είναι καλό να χωρίζεις σε θεματικές τους "κριτές" που ακολουθείς.
Διότι μπορεί κάποιοι να έχουν VDSL αλλά ο ανθρώπινος χρόνος είναι ελάχιστος για τους περισσότερους.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#566757
bibendum έγραψε:Εγω δεν καταλαβα πως προεκυψαν τα τοσο καλα σχολια για το russian doll.
Το βλεπεις ευχαριστα μεν αλλα μεχρι εκει δε.
Δειτε το και πειτε τις γνωμες σας.
Συμφωνώ, το είδα μεν αλλά δεν μπορώ να το συστήσω δε.
Φυσικά είναι σχετικά καλογυρισμένο και το ότι το είδα όλο κάτι σημαίνει ιδιαίτερα επειδή:
- μου αρέσουν οι όμορφες γυναίκες με γλυκιά φωνή και στη σειρά αυτή.... καμία σχέση
- δεν μπορώ τα τσιγάρα, τα ναρκωτικά και το παρακμιακό περιβάλλον και όλα αυτά ξεχειλίζουν.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#567566

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#568805
Άβαταρ μέλους
By sargus
#568861 Βλέπω τώρα Κορεάτικη ζομποσειρά :dizzy:!
Το Kingdom (2019). Παραγωγή Netflix, 6 ωριαία επεισόδια όλη η σεζόν.
Είμαι στο 2ο και έχω ενθουσιαστεί :yahoo:. Χθες ξενυχτησα γιατί δεν ήθελα να το σταματήσω με τίποτα. Τελικά σταμάτησα στη μέση του 2ου επεισοδίου γιατί κλειναν τα μάτια μου.
Θα επανέλθω όταν το τελειώσω αλλά μέχρι τώρα φαίνεται φανταστικό!!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#571344
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#573285 Στο Netflix έχω κολλήσει τελευταία με το Norsemen (Βίκινγκς για κλάματα, στην ελληνική μετάφραση). Πολύ γέλιο, θυμίζει συχνά τους Monty Python. Προτείνεται!
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#573364 To είδα και γω αυτό.
Στη τύχη το πέτυχα και τελικά είδα όλα τα επεισόδια σε ενα βράδυ.
Καλό.

< >