Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#751616 Επικός τύπος που έζησε το "όνειρο" με ξένα κόλυβα :lol:
Σε παρόμοιο μήκος κύματος το Inventing Anna...αυτοί οι δύο θα ήταν ένα πολύ καλό ζευγάρι... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751621
rx8_drifter έγραψε:Σειρά δεν ειναι, νετφλιξ ειναι οποτε το βάζω εδώ:

Tinder swindler, ό,τι και να πεις είναι λίγο γι αυτον τον απατεώνα :dizzy:
Απλά δείτε το :lipsealed:



Το χθες και δεν τρελάθηκα. Πχ ο Τζέφρι Επστάιν, ήταν γαμηστερότερο. Εννοώ σαν παραγωγή αλλά και ουσία.
Έδειξε εκεί 2-3 κοπελιές που δάνεισαν έναν απατεώνα 150-200 χιλιάρικα. Και σε ρωτώ, πόσο εγκέφαλο πρέπει να διαθέτεις για να δανείσεις τέτοια φράγκα έναν τέτοιο τύπο; Δηλαδή μόνο εγώ απορώ;
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#751623 Δεν ξέρω τί ακριβώς περίμενες, αλλά μιλάμε για έναν τυχαίο τυπά που εχει δαγκώσει οχι 200-300 χιλιάρικα, αλλά πάνω απο 10 μύρια και συνεχίζει να ειναι εξω.

Ε, δεν ειναι μια καθημερινότητα αυτο ε :s_crazy

Προφανώς δεν συγκρίνεται με τον Epstein αλλά δεν ειναι εκει το point
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751624 Αναρωτήσου γιατί κυκλοφορεί ελεύθερος όμως. Γιατί υπάρχουν κορόϊδα σαν τις κοπέλες αυτές.
Μην το κοιτάς από την πλευρά του ντοκιμαντέρ, έτσι τα βλέπεις καθολικά τα γεγονότα.
Έχουμε να κάνουμε με ένα βάθος ετών και με έναν τύπο που έβρισκε ελαφρόμυαλες σε όλο τον πλανήτη.
Τι σου κάνει εντύπωση δηλαδή; τα πάντα γύρω σου λειτουργούν με πυραμιδική μορφή. Απλά εδώ πουλάει το αφήγημα ---> love story, αγάπες λουλούδια, πληγωμένη γυναίκα ----> χρέος.

Σκέψου...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751627 Ξαναλέω, είναι ταινία-ντοκιμαντέρ στο Νετφλιξ -----> πρέπει να πουλήσει.

Εν τω μεταξύ ούτε καν ο τίτλος δεν κολλάει. Ο απατεώνας του Tinder. Καμία σχέση.
Τέλος πάντων. Γνώμη μου.

Αν ήμουν Tinder θα τον μήνυα. Και με επιβεβαίωνει μια από τις κοπέλες που συνέχιζε να μπαίνει στην εφαρμογή.

Αλλά επειδή είναι Νέτφλιξ, έπρεπε να έχει Tinder για να πουλήσει. Πριν 15 χρόνια ο τίτλος του Νέτφλιξ θα ήταν "Ο απατεώνας του Hi5 ή του MSN messenger" ξέρω γω.


Δρίφτη αγόρι μου, άκου να σου πω μια ωραία ιστορία:

Είναι ένας ηλικιωμένος κύριος έξω από την είσοδο της Βουλής και προσπαθεί να αφήσει εκεί το ποδήλατό του.
Ο αστυνομικός – φρουρός που τον βλέπει τον πλησιάζει ευγενικά και του λέει με τρόπο ότι δεν μπορεί να αφήσει το ποδήλατό του εκεί γιατί περνάνε υπουργοί, βουλευτές, ακόμη και ο ίδιος ο πρωθυπουργός.
Ο γεράκος γυρίζει και αυτός ευγενικά και απαντά στον αστυνομικό: Μην ανησυχείς γιε μου, θα το κλειδώσω.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#751628
Giuseppe Busso έγραψε: πόσο εγκέφαλο πρέπει να διαθέτεις για να δανείσεις τέτοια φράγκα έναν τέτοιο τύπο; Δηλαδή μόνο εγώ απορώ;

ο τύπος ζούσε πλούσια ζωή- πυραμίδας . έπαιρνε τα λεφτά από τη μια και τα έτρωγε με την άλλη μέχρι να τις τα φάει κι αυτηνής και να πάει στην επόμενη.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#751629
Giuseppe Busso έγραψε:Αναρωτήσου γιατί κυκλοφορεί ελεύθερος όμως. Γιατί υπάρχουν κορόϊδα σαν τις κοπέλες αυτές.
Μην το κοιτάς από την πλευρά του ντοκιμαντέρ, έτσι τα βλέπεις καθολικά τα γεγονότα.
Έχουμε να κάνουμε με ένα βάθος ετών και με έναν τύπο που έβρισκε ελαφρόμυαλες σε όλο τον πλανήτη.
Τι σου κάνει εντύπωση δηλαδή; τα πάντα γύρω σου λειτουργούν με πυραμιδική μορφή. Απλά εδώ πουλάει το αφήγημα ---> love story, αγάπες λουλούδια, πληγωμένη γυναίκα ----> χρέος.

Σκέψου...


Δεν ειμαι φαν του victim blaming όσο κι αν αναρωτιέμαι πωτς γκένεν αυτο.

Γιάτι θα αναρωτηθείς εξίσου σε επόμενο τόνο πως τις βιάζουν :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751630 Πέταξες χοντρομαλακία τώρα γιατί πραγματικά δεν έχει καμία σχέση το ένα συμβάν με το άλλο. Κανείς δεν βιάζεται με τη θέλησή του γιατί αλλιώς δεν λέγεται βιασμός αλλά μησιγα. Έτσι και οι κύριες του τα έδιναν μόνες τους.

Σου είπα και πάνω. ΣΚΕΨΟΥ
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#751631 Μπα, μια χαρά ξέρουν τί θελει κάποιος όταν τις καλεί 12 το βράδυ σε πάρτυ σε σουίτες με κόκες.
Τί, δεν ήξεραν ότι είχε κόκες?

Ε, ουτε κι αυτές ήξεραν οτι τους έλεγε ψέματα. Αν το ήξεραν δε θα του τα δίναν.

Σου ειπα, το victim blaming ειναι η εύκολη λύση :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#751637 Το οτι και σε μια απατεωνιά υπάρχει θύμα, δε σημαίνει οτι μπορεί να συγκριθεί με βιασμό.

Στη μια περίπτωση καταλαβαίνεις οτι θυματοποιήθηκες αργά, όταν αποκαλυφθεί η απατεωνια. Το θύμα συνενεί μέχρι να καταλάβει οτι εξαπατήθηκε. Επίσης, είναι κάτι αναστρέψιμο.

Στην άλλη περίπτωση, του βιασμού, το θύμα δεν μπορεί να κάνει κάτι. Δεν υπάρχει συνένεση για την σεξουαλική πράξη.

Τεσπα, γιατί γύρισε το θέμα στο victim blaiming? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751638
saxon_747 έγραψε:
Τεσπα, γιατί γύρισε το θέμα στο victim blaiming? :hmmm:


Ο δρίφτης τα λέει αυτά. Νομίζει ότι έχει να κάνει με κάνα παιδάκι της πλάκας που θα κατευθύνει την κουβέντα όπου θέλει αυτός.

Έκρινα αυτό που είδα και το περιεχόμενο.

Στην τελική ας μας πει τι ποινές θέλει. Φορολογικό έλεγχο για το Tinder προτού φτιάξεις λογαριασμό; για όλα τα dating apps? για όλα τα social apps?
Ξαναλέω, με το βιασμό έριξε αστροφυσική μπανανόφλουδα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#751643 Ώχου έφαγες σκάλωμα τώρα ε.

Αφελείς υπήρχαν και θα υπάρχουν. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι και άξιοι της μοίρας τους για να την πατήσουν τόσο χοντρά. Κάποιος φορέας πρέπει να τους προστατεύσει κι αυτούς τους ανθρώπους. Μην δικάζεις έτσι από τον καναπέ σου.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#751661
Dimitris_P έγραψε:Ώχου έφαγες σκάλωμα τώρα ε.

Αφελείς υπήρχαν και θα υπάρχουν. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι και άξιοι της μοίρας τους για να την πατήσουν τόσο χοντρά. Κάποιος φορέας πρέπει να τους προστατεύσει κι αυτούς τους ανθρώπους. Μην δικάζεις έτσι από τον καναπέ σου.


Αυτό ακριβώς. Η αλήθεια είναι ότι είμαι αυτό, ένα άτομο του καναπέ. Από εκεί κάνω τα πάντα. :s_yes