Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#691932 Δε μου είχε ξανασυμβεί αλλά δεν ήθελα να δω το τελευταίο επεισόδιο Suburra γιατί δεν ήθελα να δω αυτό που φανταζόμουν ότι θα γίνει. Τελικά δεν έγινε ακριβώς ότι περίμενα, αλλά και πάλι. Σειράρα.

Πολύ καλά πάει και το Snowpiercer.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#691961 ενδιαφέρουσα σειρά, σίγουρα όχι αριστούργημα.
είχε κάποια σεναριακά κενά.
"κρίμα" τέτοιο τέλος
βρήκα πολύ ενδιαφέροντα χαρακτήρα τη Livia.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#693090 Capitani στο Netflix

Η πρώτη παραγωγή σειράς στο Λουξεμβούργο από ότι διάβασα.

Αστυνομικό σε ειδυλλιακό χωριό κάπου στις Αρδεννες.
Χαμουλης γίνεται, δεν ξέρεις ποιος είναι τι, ωραία τοπία, ευρωπαϊκό στυλ, μισαωρα επεισόδια.

Approved για χαλαρή θέαση.

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#693186
g8777 έγραψε:Δες Suburda εσυ Κορτε :s_empathy

Βλέπω και Snowpiercer, πολύ καλά το πάνε

ινβ4 Ασίμοφ: Ναι αλλά η ταινία...
ινβ4 Κόρτο: Ναι αλλά το κόμικ...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#693207 Παρακολουθώ το Loudest Voice από το ερτφλιξ, η ιστορία της δημιουργίας του FOX news από τον Ρότζερ Έιλς και ο τρόπος της χειραγώγησης της συντηρητικής κοινής γνώμης στις ΗΠΑ, η προετοιμασία του εδάφους για τον Τραμπ, κλπ.
Δεν το περίμενα τόσο ωραίο.
Άβαταρ μέλους
By pro
#693217
ArrowsFA1 έγραψε:ενδιαφέρουσα σειρά, σίγουρα όχι αριστούργημα.
είχε κάποια σεναριακά κενά.
"κρίμα" τέτοιο τέλος
βρήκα πολύ ενδιαφέροντα χαρακτήρα τη Livia.


Σε όσους άρεσε και δεν τα έχουν δει, γρήγορα Gomorah και ZeroZeroZero (όχι ότι δεν το ξαναείπα :lol: )

H Livia πατάει πολύ στον χαρακτήρα της Patrizia του Gomorah. Ακόμη και οι εκφράσεις τους μοιάζουν.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#693240
pro έγραψε:H Livia πατάει πολύ στον χαρακτήρα της Patrizia του Gomorah. Ακόμη και οι εκφράσεις τους μοιάζουν.

H Patri είναι συγκλονιστικός χαρακτήρας!
Αναμένουμε 5η και τελευταία σεζόν Gomorrah μέσα στο 2021.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#693263 Εγω στεναχωρεθηκα πολυ με το τελος στο σουμπουρα. Παω να δω τι ειναι αυτο το ζεροζεροζερο γιατι στεναχωρεθηκα που τελειωσε η σειρα. Επισης στεναχωρεθηκα που δεν εχει βγει ακομα η 5η σεζον γομορα.

.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#693288
rafi έγραψε:Παω να δω τι ειναι αυτο το ζεροζεροζερο γιατι στεναχωρεθηκα που τελειωσε η σειρα. Επισης στεναχωρεθηκα που δεν εχει βγει ακομα η 5η σεζον γομορα.

Με τη στενοχώρια θα μείνεις για το ζέροζέροζέρο. Εμένα μου φάνηκε ότι κινήθηκε σε ρηχά νερά, παρότι η ιστορία είναι τυπικά -για ιταλική/μεσογειακή μαφία- καλή.

Για την 5η σεζόν γόμορρα, εγώ δεν στενοχωριέμαι που δεν βγήκε η 5η, αλλά που θα είναι και η τελευταία. Δε θέλω να τελειώσει, οπότε ας καθυστερήσει και λίγο :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By rafi
#693301 Και μονο που μπλεκονται Αμερικανοι και Μεξικανοι χανει ενα μερος της μαγειας.
Κατα τη αισθηση μου η Ναπολιτανικη διαλεκτος ηταν ενας απο τους πιο σημαντικους λογους που λατρεψα το γομορα.
Αντιστοιχα οταν ξεκινησα το σουμπουρα ειχα ξενερωσει λιγο αλλα με τον καιρο συνηθισα τα ρωμαικα ιταλικα και λατρεψα τα τσιγγανικα του Σπαντι και στο τελος δεν ηθελα να τελειωσει.
Η αληθεια ειναι οτι πλεον χωρις υπερβολη θα τα πηγαινα πολυ καλα σε λισενινγκ ιταλικων.
Να πω οτι δεν ειχα καμια σχεση με τη γλωσσα, καθως ξερω γερμανικα/αγγλικα αν και η συντροφος εχει κανει ιταλικα και ειχα ακουσει σκορπιες λεξεις χωρις ομως να δωσω σημασια πρι δω το γομορα.

.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#693336 Το Lupin που έχει βγει πρόσφατα είναι συμπαθητικό και ευχάριστο αλλά αρκετά αδύναμο για τους απαιτητικούς.
Τρομερό καστ και ωραία γαλλική ατμόσφαιρα.
Έχουν βγει 5 επεισόδια μέχρι στιγμής, τα υπόλοιπα της πρώτης σεζόν θα βγουν μέσα στο 2021.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#693396 Εμένα μου φάνηκε κάπως επιφανειακό. Είναι ωραίο το στορυ αλλά μου εδώσε την εντύπωση της ξεπετας της κάθε μικρής ιστοριουλας.

< >