Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#6219 Στο μεταξύ έχω στα αθέατα την τελευταία season του Dexter... δεν το είδα όταν προβλήθηκε με σκοπό να τα δω μαζεμένα μετά και ξέμειναν. Αξίζει ή όχι; Δεν είχα δει να γίνεται ιδιαίτερος θόρυβος στο τοπικό τότε... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#6225
elteo έγραψε:
Wagner669 έγραψε:
Top Gear
Top Gear US
Fifth Gear
Fast n Loud
Graveyard Carz
Street Outlaws
Overhaulin
Και καποια αλλα σοου με επισκευες/ανακατασκευες/μετατροπες αυτοκινητων


Δες και το Wheeler Dealers. Aπό τα καλύτερα show του είδους του. 11 χρόνια παίζει.


To Overhaulin όμως είναι απαράδεκτο
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#6244
JasonLouk έγραψε:
elteo έγραψε:
Wagner669 έγραψε:
Top Gear
Top Gear US
Fifth Gear
Fast n Loud
Graveyard Carz
Street Outlaws
Overhaulin
Και καποια αλλα σοου με επισκευες/ανακατασκευες/μετατροπες αυτοκινητων


Δες και το Wheeler Dealers. Aπό τα καλύτερα show του είδους του. 11 χρόνια παίζει.


To Overhaulin όμως είναι απαράδεκτο

Σαν εκπομπη, ναι
Αυτα που κανει ο Chip ομως εχουν πολυ ενδιαφερον :)
Άβαταρ μέλους
By elteo
#6299
stavrosg έγραψε:Στο μεταξύ έχω στα αθέατα την τελευταία season του Dexter... δεν το είδα όταν προβλήθηκε με σκοπό να τα δω μαζεμένα μετά και ξέμειναν. Αξίζει ή όχι; Δεν είχα δει να γίνεται ιδιαίτερος θόρυβος στο τοπικό τότε... :s_dunno


Θα ξενερώσεις από το φινάλε. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#8839
kubiak έγραψε:Hell On Wheels: Μέχρι s01e08 καλό φαίνεται, σωστό κλίμα και χαρακτήρες, όχι Deadwood αλλά δε με αφήνει παραπονεμένο...

(1st post)

Τελικά θα το πρότεινα, μου αρέσει.


stavrosg έγραψε:Στο μεταξύ έχω στα αθέατα την τελευταία season του Dexter... δεν το είδα όταν προβλήθηκε με σκοπό να τα δω μαζεμένα μετά και ξέμειναν. Αξίζει ή όχι; Δεν είχα δει να γίνεται ιδιαίτερος θόρυβος στο τοπικό τότε... :s_dunno

Το ίδιο και εδώ. Την τελευταία σαιζόν την είχα αφήσει να τη δω και έχει μείνει ακόμα στα αζήτητα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#9146 Ξεκίνησε και η τελευταία σεζόν του SoA... Για να δούμε.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#9626
sknipper έγραψε:Tyrant (8/10 στο imdb.com)
Ξεκίνησα να το βλέπω και μοιάζει ενδιαφέρον. Έχει 10 επεισόδια μέχρι τώρα.


:s_thumbsup
Πολυυυυυυυυυ Αμερικανικη προπαγανδα, αλλα γαμει!!!
Άβαταρ μέλους
By ripper
#11683
Nosferatu έγραψε:Ξεκινησα χθες το death note μετα απο προτροπη συναδελφου,αν και δεν ειμαι φαν των ανιμε-μανγκα μου αρεσε αρκετα.


Κ-Ο-Ρ-Υ-Φ-Α-Ι-Ο
Όποιος δεν το έχει δει χάνει.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#12882 Μου άρεσε ο δεύτερος κύκλος του The Americans.
Σωστή πλοκή που κορυφώνεται, εξέλιξη χαρακτήρων, χωρίς πάνω απ'όλα ανούσιες εξάρσεις και τεχνητή αγωνία -που συνηθίζεται να λύνουν σε δευτερόλεπτα-...

Επόμενο: Alphas.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#12886
kubiak έγραψε:Μου άρεσε ο δεύτερος κύκλος του The Americans.
Σωστή πλοκή που κορυφώνεται, εξέλιξη χαρακτήρων, χωρίς πάνω απ'όλα ανούσιες εξάρσεις και τεχνητή αγωνία -που συνηθίζεται να λύνουν σε δευτερόλεπτα-...

Επόμενο: Alphas.

:s_thumbsup :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#12974
Corto Maltese έγραψε:
Serf έγραψε:Ξεκίνησα το True Detective κι έχω δει τα πρώτα δύο επεισόδια προς το παρόν.

Μέχρι 20 λεπτά πριν τελειώσει το τελευταίο επισόδειο, είναι γαμάτο. Μετά περί ορέξεως.


CARυοθραύστης έγραψε:Μεγάλη παπαρια ο ντετεκτιβ...

Μοναδική εξαίρεση βέβαια οι ηθοποιοί, αλλά τι να το κάνεις...


Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν ότι οι ερμηνείες των δύο πρωταγωνιστών είναι πολύ δυνατές (και κατ' εμέ εξέχουσα αυτή του Χάρελσον). "Παπαριά" δεν θα το 'λεγα, μόνο και μόνο για τη σκηνοθεσία/φωτογραφία και την εν γένει ατμόσφαιρα. Ούτε σεναριακά υστερεί, παρότι θα συμφωνήσω με τον Corto Maltese ότι το τέλος είναι ολίγον τι νερόβραστο. Αξίζει να το δεις, πάντως, Serf.

Αλλά και ποια σειρά ενθουσιάζει με το τέλος της;; Σπανίζουν.

Πρόσφατα είδα τον 1ο φετινό κύκλο του Fargo. Όσοι είχατε ενθουσιαστεί με την οσκαρική ταινία των Coen Bros του '96, θα λατρέψετε και τη σειρά, στην οποία βάζουν λιγάκι το ποδαράκι τους στην παραγωγή. 10 επεισόδια.
Πρωταγωνιστούν ο Μπομπ Θόρντον και ο Μάρτιν Φρίμαν (ο δρ Γουάτσον από το Σέρλοκ) σε ανεπανάληπτη ερμηνεία. Η ηλιθιότητα και η αφέλεια στα δρώμενα της σειράς τσακίζει κόκαλα! Αγωνία και γέλιο προσφέρονται σε ισόποσες δόσεις, ακριβώς όπως και στην ομώνυμη ταινία. A must see.