Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#485880 Είμαι στα μισά της πρώτης σαιζόν. Δεν είναι Οπελ Βεκτρα, ΟΠΕΛ ΒΕΚΤΡΑ ΛΈΓΩ :adminpower:, για να βρέξουμε κυλοτακια. Παρ όλα αυτά βλέπεται ευχάριστα =70 λεπτά επεισόδια, αλλά η ροή δεν σε κουράζει τόσο ώστε να πιάνεις το κινητό και να σχολιάζεις την σειρά σε φόρουμ) , θα μπορούσε να μας σπάει λιγότερο τα νεύρα με το να δείχνει παλέτες από 50ευρα συνέχεια :rant: :rant:
7/10.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#485898 Το είδα και εγω αλλά στα 13 επεισόδεια.Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές εχει απο αυτό με τις 2 season?Δίνεται οριστική λύση σε αυτο?
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#485907
kostis20 έγραψε:Το είδα και εγω αλλά στα 13 επεισόδεια.Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές εχει απο αυτό με τις 2 season?Δίνεται οριστική λύση σε αυτο?

Στην αρχική μορφή έχει 9 επεισόδια των 70 λεπτών η πρώτη σαιζόν και 6 η δεύτερη όπου η ιστορία ολοκληρώνεται
Άβαταρ μέλους
By Serf
#485995
belgarion έγραψε:
kostis20 έγραψε:Το είδα και εγω αλλά στα 13 επεισόδεια.Δεν έχω καταλάβει τι διαφορές εχει απο αυτό με τις 2 season?Δίνεται οριστική λύση σε αυτο?

Στην αρχική μορφή έχει 9 επεισόδια των 70 λεπτών η πρώτη σαιζόν και 6 η δεύτερη όπου η ιστορία ολοκληρώνεται
Τα 13 επεισόδια αντιστοιχούν στα 9 ή στα 9+6?? Γιατί εμείς βλέπουμε τα 13... Έχει μείνει το τελευταίο για σήμερα!!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#486012 Να το πούμε πιο απλά, η σειρά έχει δύο σεζόν.
Ή αυθεντική έχει 9 επ στην Α σεζόν και 6 επ στη Β σεζόν.
Η βερσιόν που υπάρχει στο Netflix έχει 13 επ στην πρώτη σεζόν, και η δεύτερη σεζόν θα βγει σε μερικούς μήνες από τώρα.

Δηλαδή το σημείο με την έπαυλη είναι η μέση της σειράς.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#486048
Red Garland έγραψε:Να το πούμε πιο απλά, η σειρά έχει δύο σεζόν.
Ή αυθεντική έχει 9 επ στην Α σεζόν και 6 επ στη Β σεζόν.
Η βερσιόν που υπάρχει στο Netflix έχει 13 επ στην πρώτη σεζόν, και η δεύτερη σεζόν θα βγει σε μερικούς μήνες από τώρα.

Δηλαδή το σημείο με την έπαυλη είναι η μέση της σειράς.
Thx!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#486160 Έχει δει κανείς το Shooter;


Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#488808 Troy - The fall of a city.....
imdb score: 2.7/10

Bullshit Broadcasting Corporation και τίποτε άλλο. Κράζουν το Hollywood οταν δίνουν σε λευκούς να παίξουν ρόλους άλλων εθνικοτήτων κ όταν αναφέρονται οι ιδιοι σε ιστορικά γεγονότα και ιστορικά πρόσωπα, βάζουν την "νταϊβερσιτι" ατζέντα του καναλιού τους.

Αρχαίοι Έλληνες συγγράφεις ετοιμάζουν κώνειο βλέποντας αυτά τα αίσχη...
Το BBC πήρε την Ελληνική μυθολογία και της έκανε οτι έκανε και το Βρετανικό Μουσείο στα Μάρμαρα του Παρθενώνα...
Παρά φύσιν βιασμός....
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#491207 Waco (2018) imdb : 8/10
6 επεισόδια

Εικόνα

The FBI and ATF seize religious leader David Koresh's Branch Davidian compound in Waco, Texas in the spring of 1993.

Η αληθινή ιστορία που αφορά την πολυήμερη "πολιορκία" των ATF + FBΙ στο οίκημα στο οποίο είχε στήσει ένα θραησκευτικό κοινόβιο ο David Koersch το σωτήριο έτος 1993 στο Waco του Texas.
Κεντρικός χαρακτήρας είναι ο ειδικός διαπραγματευτής του FBI(στο βιβλίο του οποίου βασίζεται εν μέρει το σενάριο) ο οποίος προσπαθεί να αποκλιμακώσει την κατάσταση νταντεύοντας τους trigger happy FBάδες και ATFάδες.

Καλογυρισμένο, ενδιαφέρουσα ιστορία με νόημα στο τέλος και αξιόλογη υποκριτική από γνωστούς ηθοποιούς.
Κατά τη γνώμη μου αξίζει και προτείνω να μην διαβάσετε τις συνεντεύξεις ή την wikipedia για να έχετε αγωνία για το τέλος.
ΟΚ, το θέμα λίγο ξενίζει αλλά έχουν κάνει καλή δουλειά.
Τη συνιστώ :s_wink
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#491215
Serf έγραψε:Να βρίσκαμε και κανά torrent...Το κωλο-κλοτσίδι κάποιο πρόβλημα έχει :thumbsdown:
Το έχει γράψει ο bill στο θέμα των υπολογιστών, εννοώ για καλό ελληνικό τρακερ

< >