Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#614847 Στο είπα, δεν άκουσες.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#614849
Corto Maltese έγραψε:Στο είπα, δεν άκουσες.




Άκουσα τον φίλο σου τον Asimov... :x
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#614857 Θα δεις banshee τώρα να έρθεις στα ίσα σου
Άβαταρ μέλους
By JBT
#614865 τελείωσα κι εγώ το catch-22

πραγματικά καλή σειρά, έχει κάτι να αφήσει πίσω της

ξαναπιάνω το black mirror τώρα που μέχρι στιγμής είναι από τις κορυφαιότερες σειρές έβερ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#614895 Θα πω την αμαρτία μου. Πρώτον εξακολουθώ να παρακολουθώ αυτό το βάσανο που λέγεται TWD franchise. :sorry: Δεύτερον είδα την 5η σεζόν του Fear και μου άρεσε. Μάλιστα με ενθουσίασαν τα επισόδεια που έφαγαν τρελό θάψιμο στο IMDB. Δεν ξέρω αν εξακολουθεί κανείς να παρακολουθεί ώστε να επεκταθώ αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είδαμε μία σεζόν που έχει περιορίσει τη σχιζοφρενική και παρανοϊκή συμπεριφορά του κάθε επιζήσαντα, έχει περιορίσει τα αδιανόητα σενάρια και πιθανότητες (πχ πως είναι δυνατόν μία κοινότητα που σκοτώνει όποιον δει να αναπνέει να φτάσει να έχει 500 ή 1000 μέλη; ) και δείχνει και πραγματικά προβλήματα που θα είχαν να αντιμετωπίσουν οι επιζήσαντες μίας αποκάλυψης όπως πχ το collapse ενός πυρηνικού εργοστασίου ή μπορώ να απαριθμώ δεκάδες τέτοια.
Άβαταρ μέλους
By pro
#614930 Από τα τελευταία που είδα και μου άρεσαν, το Top Boy (νομιζω το εχω αναφέρει ξανά αυτό) και το Informer. East London και τα δυο.
Άβαταρ μέλους
By pro
#614987 Το καινουριο είναι συνέχεια του παλιού. Εγώ είδα και τους 3 κύκλους. Οι παλιοί μου άρεσαν περισσότερο, αλλά και ο φετινός μια χαρά είναι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#615106 Μεχρι να ελεησει ο μεγαλοδυναμος κ μου δωσει το Bunshee ο Asimov ,πειτε στα γρηγορα μια δυνατη αστυνομικη σειρα να ξεκινησω σημερα :

1) mindhunter ;
2)
3)
4)...

Δεν θελω επιστημονικης φαντασιας ,προτιμω καθαρα αστυνομικες ,με serial killer , fbi ,καρτελ ,κλπ..,,
(Καμμια καλη ευρωπαικη παιζει ;;;;; )
Άβαταρ μέλους
By pro
#615109 Bron - Αν θες Σκανδιναβικό
Gomorra - Αν θες Ιταλικό
Sherlock - Αν θες αγγλικό
Narcos - Αν θες FBI + καρτέλ

Φαντάζομαι έχεις δει True Detective και Fargo. Αν οχι, βάλτα πολύ ψηλά στη λίστα σου.

ΥΓ. Το Banshee μπροστά στα παραπάνω είναι Δαλιανίδης μπροστά στον Σκορτσέζε.
Τελευταία επεξεργασία από pro και 15 Νοέμ 2019, 22:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά