Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#608413 It's Always Sunny in Philadelphia

το ξεκίνησα από την αρχή και είναι όντως πολύ καλό :lol:

μάλλον σε αυτό πάτησε το the league :superman:

συνιστότανται μποθ :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By sargus
#608420 Μόλις ολοκλήρωσα το Russian Doll.
Περίεργο, διαφορετικό. Δεν ξέρω αν μου άρεσε ή αν το προτείνω, πάντως εγώ ευχαριστήθηκα τα 8 25λεπτα επεισοδιάκια του!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#608465 Είδα ολόκληρο το Chernobyl χθες, σε μια μέρα. Και δεν ξέρω κατά πόσον η ανθρώπινη βλακεία, εγωισμός, ψωροπερηφάνεια, ψυχολογική καταπίεση κλπ κλπ ήταν αντιπροσωπευτικά του τρόπου λειτουργίας του κράτους στην ΕΣΣΔ των 80' αλλά περνάγανε μέσα από τη σειρά. Καλή και η φωτογραφία αλλά νομίζω το παρακάνανε με κάποια χρώματα και έλλειψη κορεσμού (προφανώς για να βυθιστεί ο τηλεθεατής στην εποχή-κατάσταση).
Ναι, τρομακτικό. Και όχι ευχάριστο αλλά καλογυρισμένο και βλεπόταν εύκολα και το θεωρώ ένα καλό μάθημα για την ανθρώπινη φύση. Όχι όμως κάτι παραπάνω, θα θυμάμαι πάντα το Τσερνομπύλ αλλά θα ξεχάσω τη σειρά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#611715 Είδα κι εγώ όλη τη σειρά μονοκοπανια εχθές. Σοκ. Άλλες εποχές, αλλά μυαλά. Πολύ καλογυρισμενη. Πιστεύω πως αν ήταν στα ρωσικα θα ήταν ακόμα ένα level πιο πάνω
Άβαταρ μέλους
By dimik
#611725 Μετα την ψιλοξενερωτη "μισή" σεζόν του Peaky Blinders είπαμε να μείνουμε στο νησί και να δουμε Broadchurch.

Κάποιος θυμάμαι το είχε αναφέρει και εδώ.

Έφυγαν νεράκι 2 σεζόν ήδη σε λιγότερο από εβδομάδα, καθαρή βρετανιλα που σε κρατάει και σπας το κεφάλι σου να βρεις τον ένοχο.
Μου άρεσε πολύ το σενάριο και ο τρόπος εξέλιξης της ιστορίας, οι φλεγματικες εγγλεζοφατσες που δεν ξέρεις ποιος έχει κάνει την βρωμοδουλεια και φυσικά η μουντη υποχθόνια ατμόσφαιρα με τα ανάλογα τοπία της αγγλικής υπαίθρου.

Σε όποιον άρεσει το αστυνομικό μυστήριο ας του ρίξει μια ματιά, δεν θα χάσει. Μου θύμησε ξένη σειρά άλλων εποχών.

< >
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#612024
dimik έγραψε:...και να δουμε Broadchurch.

Κάποιος θυμάμαι το είχε αναφέρει και εδώ.

Έφυγαν νεράκι 2 σεζόν ήδη σε λιγότερο από εβδομάδα, καθαρή βρετανιλα που σε κρατάει και σπας το κεφάλι σου να βρεις τον ένοχο.
Μου άρεσε πολύ το σενάριο και ο τρόπος εξέλιξης της ιστορίας, οι φλεγματικες εγγλεζοφατσες που δεν ξέρεις ποιος έχει κάνει την βρωμοδουλεια και φυσικά η μουντη υποχθόνια ατμόσφαιρα με τα ανάλογα τοπία της αγγλικής υπαίθρου.

Είχε βγει και μια 3η σεζόν, όχι τόσο καλή όμως. Αλλά στο ίδιο ύφος φυσικά. Πολύ αξιόλογη σειρά.
Με μια Olivia Colman κουτί στον ρόλο της.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#612026 Ναι τελειώσαμε χθες και την 3η σεζόν, δεν μου φάνηκε υποδεέστερη σαν σενάριο ή ιστορία.
Οκ ήταν ίσως εμβολιμη στο όλο στορυ αλλά είχε και πάλι ενδιαφέρον μέχρι τέλους.

< >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#613911
dimik έγραψε:Ναι τελειώσαμε χθες και την 3η σεζόν, δεν μου φάνηκε υποδεέστερη σαν σενάριο ή ιστορία.
Οκ ήταν ίσως εμβολιμη στο όλο στορυ αλλά είχε και πάλι ενδιαφέρον μέχρι τέλους.

< >
Ναι συνολικά πολύ καλό το broadchurch

Απο την αλλη η τελευταία σεζόν του peaky blinder με φανηκε πολυ μέτρια.

Είδα 1o επεισόδιο when they see us. Πολύ καλό κ αυτό

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#614844 Εγώ εχθές τελείωσα το breaking Bad...
οκ , καλό αλλά δεν καθηλώθηκα... :sorry:
ειδικά οι 2-3 πρώτες σαιζόν ήταν μάπα.. μετά κάπως ανέβηκε....