Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#409535
g8777 έγραψε:Μεσα στον καυσωνα "winter is coming". :s_hang
Δωσαμε, δωσαμε, πηγαιντε παρακατω. :s_bye

Σύμφωνα με τελευταίες έρευνες η θέαση πάγου και χιονιού μειώνει την ανάγκη για ψύξη* κατά 20% στις χώρες του Νότου κατά τους θερινούς μήνες.
Βγάλαμε την μπέμπελη πέρσι με τους παλιοδράκους να ουμ. :x

*αγκαλιά με το air condition γυμνοί με κίνδυνο να πιάσει τον Λαλάκι η πτερωτή και να τον κάνει Prosciutto di Parma από τα Λιντλ.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#409539 Fearless (2017) | imdb 7/10

Εικόνα

Αγγλίδα δικηγόρος γνωστή στα τηλεοπτικά ως ο Κούγιας των αδικημένων και των καμένων χαρτιών της ποινικής δικονομίας αναλαμβάνει την υπεράσπιση ενός καταδικασμένου για το φόνο μιας ανήλικης μαθήτριας.
Στο δρόμο της θα εμπλακεί Μι5, Μι6, ISIS, CIA κτλ.

Σειρά που αναδύει μια BBCίλα που τόσο μας αρέσει.
Ως τώρα δείχνει πολλά υποσχόμενη. :thumbsup:

-----
12 Ιουλίου ξεκινάει η 7η σεζόν του Suits :inlove:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#410179
belgarion έγραψε:
St.Devote έγραψε:Big Little Lies ...
Exei κανείς άποψη ?

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Η φάση μου φάνηκε ότι είναι οι desperate housewives συναντούν το how to get away with murder.Θα του δώσουμε κάνα δυο επεισόδια ακόμη αλλά δεν τρελάθηκα.Αν θες πάντως να δεις μυστικά και εγκλήματα σε παραθαλάσσιο setting , πολύ καλό είναι το bloodlines.

Ίσως και η καλύτερα αποτυπωμένη σειρά που είδα φέτος, μέχρι στιγμής, Fargo included. Ξεπερνώντας τα λουσάτα σπίτια και την κοκεταρία της μικρής κοινωνίας του Μοντερέι, η θεματική, οι ερμηνείες και το ξεγύμνωμα των χαρακτήρων είναι πολύ δυνατά στοιχεία. Η μουσική επίσης.

Από τις σπάνιες φορές -το αντίστροφο συμβαίνει συχνά- που μια σειρά μου έδινε την εντύπωση ότι διαβάζω αχόρταγα βιβλίο.

ΥΓ. Ρις Γουίδερσπουν, ρισπέκτ!
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#410181
JarnoT έγραψε:
belgarion έγραψε:
St.Devote έγραψε:Big Little Lies ...
Exei κανείς άποψη ?

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Η φάση μου φάνηκε ότι είναι οι desperate housewives συναντούν το how to get away with murder.Θα του δώσουμε κάνα δυο επεισόδια ακόμη αλλά δεν τρελάθηκα.Αν θες πάντως να δεις μυστικά και εγκλήματα σε παραθαλάσσιο setting , πολύ καλό είναι το bloodlines.

Ίσως και η καλύτερα αποτυπωμένη σειρά που είδα φέτος, μέχρι στιγμής, Fargo included. Ξεπερνώντας τα λουσάτα σπίτια και την κοκεταρία της μικρής κοινωνίας του Μοντερέι, η θεματική, οι ερμηνείες και το ξεγύμνωμα των χαρακτήρων είναι πολύ δυνατά στοιχεία. Η μουσική επίσης.

Από τις σπάνιες φορές -το αντίστροφο συμβαίνει συχνά- που μια σειρά μου έδινε την εντύπωση ότι διαβάζω αχόρταγα βιβλίο.

ΥΓ. Ρις Γουίδερσπουν, ρισπέκτ!

Εν τέλει θα συμφωνήσω , το είδαμε μέχρι τέλους και μας άρεσε αρκετά. Δεν θα πω ότι καλύτερο φέτος (better call Saul still rules in my book), αλλά σίγουρα πολύ καλό και με πολύ καλούς ηθοποιούς.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#410209 Νομίζω ότι με Kidman - Weatherspoon ό,τι και να παίξουν καλό θα βγει. Θεωρώ ότι μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά ο καλός ηθοποιός. Ναι, δεν είναι μόνο ο ηθοποιός αλλά δεν ξεχνάω ένα έργο (Invasion του 2007, 5.9/10) με Daniel Craig και Nicole Kidman που τους κυνηγούσαν οι εξωγήινοι και όσο το σκεφτόμουνα μετά, το έργο ήταν ψιλοπατάτα πλην όμως το είδα καθηλωμένος γιατί με κέρδισε το παίξιμο των ηθοποιών.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#412557 Όταν είχα μπει στο netflix μέσω app είχα δει ότι μπορούσα να κατεβάσω ένα επεισόδιο λογικά για να μπορώ να το δω εκτός σύνδεσης. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα και μέσω υπολογιστή?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g47
#412593
drdino έγραψε:+1 για το House of Cards, έγινε και λίγο παραπάνω σαπουνόπερα από όσο πρέπει νομίζω. Καμιά Κονσουέλα έλειπε.


+1
Μολις τελειωσα τη σαιζον. Αρλεκιν το κανανε, για μενα η χειροτερη ολων.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#412599 Ειπα να το παρατησω στο 1ο δεκαλεπτο και γω, δεν νομιζω να βγαλω την σαιζον.

************************************************

Ντειβιντ Λιντς, γιατι; :(

ΓΙΑΤΙ;;; :sorry: :sorry: :sorry: :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#414118
drdino έγραψε:13 reasons why, αρκετά δυνατό.

Eγκρίνω και εγώ!
Νόμιζα ότι θα είναι χαζό-teen movie αλλά εν τέλει είχε υπόθεση και είναι πολύ καλογυρισμένο. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#414131 Bosch βλέπει κανένας? Είναι αρκετά κλασσικό το στυλ αλλά μου αρέσει που είναι γυρισμένο σε φυσικούς χώρους στο LA και μου αρέσει πολύ ο titus welliver που πρωταγωνιστεί

< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#414147
St.Devote έγραψε:Ξεκινάω Fargo s.03


ΕΠΟΣ