Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#685704
georgetz έγραψε:και μόνο για το κλιπάκι με το Βο Diddley θα έπρεπε να πάρει επιδότηση Ουνέσκο

έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος απ'ότι συνειδητοποιείς με τη 1η φορά


Ετοιμοι; :adminpower:




Ο Σκορτσεζε απο τον ασβεστη του γηπεδου της τηλεορασης με αριστα το 10 περνει μειον 8. :roll:

Ρε Μαρτιν τι εγκληματα ηταν αυτα που εκανες στο Vinyl; Δλδ σκεφτοσουν τρια τεσσερα χρονια τι σχημα να κατεβασεις σε σειρα για την μουσικη εξτραβαγκαντσα των 70'ς και μου φερνεις Μπο Ντιντλευ;

Εικόνα

BO DIDDLEY;

Ρε Μικερφολη κεσκεσε Μπο Τιτλέει; :hmmm: Απο το Ναυπλιο ειναι; :ninja:

Δλδ ρε Μαρτιν σε μια δεκαετια που πεταγαν τις Αλφεττες στις πισινες (μολις συνειδητοποιουσαν τί δαγκωμα ειχαν φαει), σε μια δεκαετια που ο Τζιν ο Σιμμονς σε ενα μηνα εβλεπε περισσοτερο πουσι και απ ΄ οτι ο Θοδωρας ο Αγγελοπουλος στην φιλμογραφια του, σε μια δεκαετια που δεν ξεκολλαγες ουτε με σπαθοσεγα DeWalt τον Μποουι απο τον Ιγκυ και τον ΔΙΠΛΑ σου (βλ παρακατω , απο το "..εζησαν;") σε μια δεκαετια που ο Κιθ ο Μουν
Εικόνα

εχμ, ναι, τελος παντων . Και να πεις οτι δεν ειχες τα κονε να τα μαθεις απο αυτους που τα εζησαν; ΔΙΠΛΑ τον ειχες. Ας σου ελεγε τουλαχιστον πώς ετρωγε τις Mars πριν καμια 45αρια χρονια. :s_roses

Ηταν τοσο ΦΛΩΡΙΚΗ η υλοποιηση που ακομα και τον Μπομπι Cabalare ( που στο Boardwalk Empire ηταν Ο ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΡΓΙΟΛΗΣ εως οτου εμφανιστουν τα Μορλοκ τα μαυρα ξωτικα του ΟΗΕ) τον εκανες να δειχνει Μενιος Φουρθιωτης. :( Ημαρτον Παναγια μου. :s_whiteflag :s_whiteflag

Αλλα οταν σου παει και σου γκαστρολοyεται στα αληθεια η πρωταγωνιστρια , για αυτο το υδροκεφαλο Λαβκραφτικο διποδο συνονθυλευμα κυτταρων λεω, τι περιμενεις. Το κλιμα off camera πρεπει να ηταν σαν το σασι της Μ3. Δεν εδεσε ποτε.

Πορωθηκα, παω να βαλω το Foxtrot για headbanging. :s_music :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#685705
mjacob έγραψε:ωραίο, αλλά όπως όλες οι σειρές που τραβάνε σε πολλές σεζόν, από κάποια και μετά κουράζει. Τις πρώτες τις βλέπεις ευχάριστα πάντως.


Ετσι! Εγω γυρω στην 3η-4η σεζον το παρατησα τελικα το How to get away with murder...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#685709
Corto Maltese έγραψε:
gianik έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Αν κάποιος θέλει να δει το Λουπέν ας ξέρει ότι σταματάει σε cliffhanger άρα περιμένουμε την επόμενη σεζόν.

Κατα τα άλλα καλο;; :hmmm:

Εμάς μας άρεσε αν και το κάστινγκ είναι λίγο προβληματικό ως προς τη σύλληψη. Ο Ομάρ Συ παίζει απολαυστικά, αλλά έναν άντρακλα μέχρι εκεί πάνω δεν μπορείς να τον κάνεις άρχοντα των μεταμφιέσεων και της εξαπάτησης. Αν το ξεπεράσουμε αυτό, είναι πολύ καλή σειρά, 5 επεισόδια 45' τί ψυχή έχουν;

Ο μικρός πήρε να διαβάσει και το βιβλίο.
Κάπου διάβασα ότι το part 2 θα είναι διαθέσιμο τον Απρίλη

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#685720 Μου άρεσε το Lupin και το είδα πολύ γρήγορα. Συμφωνώ για το ότι είναι όχι τόσο αναμενόμενο να μπορεί να "χάνεται" ο πρωταγωνιστής μέσα από τις μεταμφιέσεις. Περιμένω τη συνέχεια.

Εϊδα και την τελευταία σειρά του Cobra Kai που βρήκα καλύτερη από τις προηγούμενες. Συμφωνώ ότι από ηθοποιία δεν είναι σπουδαία σειρά και αν δεν υπήρχε το Karate kid η σειρά θα ήταν μέτρια.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#685729 E ναι στη νοσταλγία πατάει. Αν δεν υπήρχε το karate kid δε θα το βλέπε κανεις.
Η 1η σεζόν που ήταν πιο ελαφριά και κωμική σαν ψιλοπαρωδια μου άρεσε περισσότερο, το χουν παρατραβηξει με το δράμα και τα κουλα που γίνονται, ειδικά στην 3η.

< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#685748
g8777 έγραψε:
georgetz έγραψε:και μόνο για το κλιπάκι με το Βο Diddley θα έπρεπε να πάρει επιδότηση Ουνέσκο

έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος απ'ότι συνειδητοποιείς με τη 1η φορά


Ρε Μαρτιν τι εγκληματα ηταν αυτα που εκανες στο Vinyl; Δλδ σκεφτοσουν τρια τεσσερα χρονια τι σχημα να κατεβασεις σε σειρα για την μουσικη εξτραβαγκαντσα των 70'ς και μου φερνεις Μπο Ντιντλευ;



και όχι μόνο έφερε μία απο τις εμπνεύσεις πολλών αλλά προσπαθούσε να φέρει πριν τα personality crisis, τα μιξαρίσματα, τη ντισκο , τον Μάρλευ κλπους συγγενείς όση παραπάνω μπλουζ , soul και φανκ μπορούσε για να δείξει οτι η τσοντούλα και οι τόννοι κόκα (κόλα) δεν ήταν τα μοναδικά που έπαιξαν το 1973 στη Νέα Υόρκη (οι Κις ήταν ακριβώς στις βοηθητικές)

Κ το απλοποίησε όσο μπορούσε γιατί μιλάμε για 40-50 χρόνια πριν , που αν δεν έχει ακούσει κάποιος κάτι , του φαίνεται αδιάφορο και μοιραίο εν τέλει για τη σειρά , αφού η βασική πλοκή έχει πολλά κλισέ, κάποιοι χαρακτήρες ήθελαν παραπάνω δουλειά στο ξεδίπλωμα και σπατάλησε πολύ χρόνο στο "κύλισμα" (για να μην σποιλάρω ,όσο γίνεται)
Γι'αυτό πιστεύω οτι και η 2η σεζόν ΘΑ ήταν καταλυτική μετά τη ροκ εν ρολ 1η

Ο Καναβάλε καλός τελικά ,

ανούσια η όποια αντικειμενικότητα για τη μουσική ειπαμε ? :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#688573 Είδα το For all mankind (imdb 7,6) που δείχνει μια διαφορετική, εναλλακτική άποψη στο space race κατά τα 60-70s στην οποία η Ρώσσοι πάτησαν πρώτοι στο φεγγάρι. Όχι ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο μετά όμως αυτό, απλά είναι μια διαφορετική ιστορία. Με πολλές πραγματικές φωτό και σκηνές.
Μου άρεσε, όχι καταπληκτικό αλλά το βλέπεις εύκολα και ικανοποιεί το ενδιαφέρον μου για το διάστημα και τους αστροναύτες.
Του 2019, 10 επεισόδια, δεύτερη σαιζόν αναμένεται από Φεβρουάριο 2021.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#688777
sknipper έγραψε:Είδα το For all mankind (imdb 7,6) που δείχνει μια διαφορετική, εναλλακτική άποψη στο space race κατά τα 60-70s στην οποία η Ρώσσοι πάτησαν πρώτοι στο φεγγάρι. Όχι ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο μετά όμως αυτό, απλά είναι μια διαφορετική ιστορία. Με πολλές πραγματικές φωτό και σκηνές.
Μου άρεσε, όχι καταπληκτικό αλλά το βλέπεις εύκολα και ικανοποιεί το ενδιαφέρον μου για το διάστημα και τους αστροναύτες.
Του 2019, 10 επεισόδια, δεύτερη σαιζόν αναμένεται από Φεβρουάριο 2021.


Καλη ιδεα και εψαχνα κατι να δω πριν ληξει η συνδρομη μου. Ελαχιστα πραγματα εχει αυτο το καναλι.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#688782 Πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι τωρα απο το Ozark:

https://www.imdb.com/title/tt5071412/

Εχουμε συνηθισει να βλεπουμε την αλλη οψη των καρτελς. Διακινηση, βια, μαχες με αλλες συμμοριες, κρυφτο με την αστυνομια κτλ. Το Ozark μας δειχνει την αλλη μερια του ιδιου νομισματος, το σημαντικοτατο ξεπλυμα του χρηματος.
Ξεκινησε καλα και μετα απο 3 σεζον καταφεραν να μην κανει καθολου κοιλια η σειρα. Ολο κατι βρισκουν και το κρατανε σε σχετικη αγωνια. Ο Bateman σταθερη αξια, αν και τον εχουμε ξαναδει αλλου με παρομοιο ρολο κι εκφρασεις. Κατα τ' αλλα εχει μεσα MILF και GILF που διευρυνουν το φασμα των πιθανων θεατων :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#688801 Εκτός της παρουσίας της Connelly :inlove: αυτό δεν είναι και για ενθουσιασμό.
Δεν έχει σχέση η σειρά με το αριστούργημα που παίχτηκε στα σινεμά προ επταετίας...

Αντίθετα το Expanse παραμένει ό,τι καλύτερο έχω δει σε Sci-Fi εδώ και πολλά χρόνια. Ευτυχώς που βρέθηκε αυτός ο καλός άνθρωπος ο Τζεφ ο Μπέζος :inlove: και το έσωσε.
Κρίμα όμως που κατά τα φαινόμενα η ιστορία θα κλείσει του χρόνου με τα γεγονότα του Babylon's Ashes :(
ΕΕΠ του χρόνου σίγουρα θα απουσιάζει ο Anvar λόγω των καταγγελιών για παρενόχληση κλπ. Να δούμε αν θα σκοτώσουν τον χαρακτήρα ή θα βάλουν άλλο ηθοποιό στη θέση του.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#688809 Εμένα μια χαρά μου φάνηκε αν και η αναφορά μου είναι στο κόμικ. Και είδα και τα 10 επεισόδια της πρώτης σεζόν και όχι τα πρώτα 5' όπως οι περισσότεροι που έχουν φορτώσει ασόδυα στο IMDB
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#688827 Εγώ έκανα πολλή υπομονή για να τελειώσω τον 1ο κύκλο.
Και δεν είμαι σίγουρος ότι θα αφιερώσω χρόνο για τον 2ο.
Το κόμικ δεν το έχω διαβάσει, αλλά η ταινία ήταν σπουδαία, από κάθε άποψη.