Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#675818
sknipper έγραψε:
kubiak έγραψε:Queen Of The South: Ήθελα καιρό να τη δω, είδα 3-4 επεισόδια αλλά δεν μου αρέσει...
Αργεί λίγο να πάρει μπρος αλλά την είχα βρει ενδιαφέρουσα σειρά, νομίζω είδα 1-2 σαιζόν. Μετά βγήκε κι άλλη αλλά δεν την έχω δει. Σκεφτόμενος ότι οι σειρές με ναρκωτικά δεν μου αρέσουν το θεωρώ επιτυχία. (βέβαια δεν ασχολείται τόσο με ναρκομανείς αλλά με το επιχειρηματικό μέρος της διακίνησης και τις ισορροπίες/διαμάχες των καρτέλ)
Δεν είναι καθόλου στις προτιμήσεις μου, δεν πέτυχε ούτε ένα από τα προαπαιτούμενα...

Corto Maltese έγραψε:Band of brothers δεν είναι, αλλά και καμία άλλη σειρά δεν είναι Band of brothers. Πάρα πολύ ωραία σειρά και σύντομη. Το μόνο κακό είναι ότι εκτός από 1-2 φαντάρους και τον Σπαρκς φυσικά, οι άλλοι ήταν σε μεγάλο βαθμό ίδιοι και κάπου είτε μπερδεύεσαι είτε αδιαφορείς.
Είχε περιθώρια βελτίωσης αλλά ήταν πολύ καλή σεναριακά (σε σημείο που δεν το περίμενα να πω την αλήθεια) και γενικά μου άρεσαν πολλά στοιχεία της...

Αυτό σημαίνει ότι μία σειρά με τέτοια θεματολογία μπορεί πολυ άνετα να σταθεί αν είναι επιπέδου...

Η ατάκα που κράτησα από το The Liberator: Fear is a reaction, courage is a decision.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#675828 Περιμένουμε ακόμα το The Mighty 8th από Σπίλμπεργκ και Χανκς στα χνάρια του ΒοΒ, να δούμε τι πατάτα θα είναι κι αυτό.
Λένε για γυρίσματα την άνοιξη του 21 και τρελό budget, μετακομισε και από το HBO στο Apple TV.

Το βιβλίο πάντως πάνω στο οποίο βασίζεται ήταν καλό.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#676286
St.Devote έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
St.Devote έγραψε:Είπαμε "The night of"
Δεν το βρίσκω στο netflix


Πιστεψέ αξίζει να το ψάψεις από τορρενταδικα ( δεν υπάρχει στο netflix )

Δες το 1ο επεισόδιο και τα ξαναλέμε ...


Δεν το βρήκα.... :(
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#676442
saxon_747 έγραψε:
St.Devote έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
St.Devote έγραψε:Είπαμε "The night of"
Δεν το βρίσκω στο netflix


Πιστεψέ αξίζει να το ψάψεις από τορρενταδικα ( δεν υπάρχει στο netflix )

Δες το 1ο επεισόδιο και τα ξαναλέμε ...


Δεν το βρήκα.... :(


:lol: :lol: :lol: Καλά βρε θα με τρελάνεις αφού σου έδωσα link
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#676443
St.Devote έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
St.Devote έγραψε:Είπαμε "The night of"
Δεν το βρίσκω στο netflix


Πιστεψέ αξίζει να το ψάψεις από τορρενταδικα ( δεν υπάρχει στο netflix )

Δες το 1ο επεισόδιο και τα ξαναλέμε ...

ΥΓ ... αχ ένα [b]ζαρκάδι[/b]
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#676444
St.Devote έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
St.Devote έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
St.Devote έγραψε:Είπαμε "The night of"
Δεν το βρίσκω στο netflix


Πιστεψέ αξίζει να το ψάψεις από τορρενταδικα ( δεν υπάρχει στο netflix )

Δες το 1ο επεισόδιο και τα ξαναλέμε ...


Δεν το βρήκα.... :(


Καλά βρε θα με τρελάνεις αφού σου έδωσα link
Δεν έχει seeds βρε. Δεν κατεβαίνει.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#676514 Το βρήκα σε blue ray ποιότητα ( 9 GB ) και κατεβαίνει εδώ

https://babytorrent.ms/tvshows/the-night-of/
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#676612 Θέλω να σας μιλήσω για το Small Axe. Μάλλον θα σας τα πει καλύτερα το οneman:
https://www.oneman.gr/synentefxeis/small-axe-steve-mcqueen-interview/

Πρόκειται για 5 ταινίες, 5 διαφορετικές ιστορίες και διαφορετικού είδους ταινίες, οι οποίες ωστόσο πραγματεύονται το ίδιο γενικό θέμα, ιστορίες ανθρώπων μιας κοινότητας που δέχονται καταπίεση και ρατσισμό, αλλά παρόλα αυτά πολεμούνε για τα δικαιώματά τους και συνεχίζουν να ζούν. Από τον εξαιρετικά ταλαντούχο Steve McQueen (Hunger, Shame, 12 years a slave, etc).

Η πρώτη ταινία λέγεται Mangrove και διαδραματίζεται τέλη του 60, αρχές 70 στο Notting Hill. Περιγράφει την (πραγματική) ιστορία ενός Τζαμαϊκανού ρεστοράν που δέχεται την πολεμική της τοπικής διεφθαρμένης αστυνομίας και που γίνεται η αφορμή για τον ξεσηκωμό, την αντίδραση και τελικά τη δίκη 9 εκ των ιδιοκτητών / συμμετεχόντων. Ομοιάζει πολύ σαν θέμα και εποχή με τη Δίκη των 7 του Σικάγο, μόνο που σαν ταινία είναι κανονικό και δυνατό και συγκινητικό δράμα κι όχι η ..παιδική χαρά που είδαμε στο Νετφλιξ.

Χθες μόλις κυκλοφόρησε η 2η ιστορία, Lovers Rock.

Η 1η μου άρεσε πάρα πάρα πάρα πολύ.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#676626 Έχει δει κάποιος το For All Mankind; Εντυπώσεις;



Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#676642
Anonymous Founder έγραψε:Δεν το έχω ξανακούσει το Stremio. Θα το δοκιμάσω στο Android TV Box αλλά πες λίγα λόγια αν θέλεις.
Stremio εφαρμογή την κατεβάζεις απλά και έχει ταινίες streaming . Διαλέγεις γλώσσα υποτίτλων και βλέπεις . Εχει και cast σε chromecast h smart tvs