Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#548068
Serf έγραψε:Yeap! Έξι επεισόδια μόνο προς το παρόν. Έχουμε δει τα πέντε και λογικά σήμερα το έκτο.

< Note >
Το ειδαμε και εμεις. Με χαλασε λιγο τελευταιο επεισόδιο. Αλλα γενικα πολυ ωραιο.

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#548089 Είχε κανα δυο χοντρά σεναριακά κενά που ξενερώνουν , αλλά γενικά βλέπεται ευχάριστα.

Και είχε και ιδανική διάρκεια, να μην αρχίζει να κουράζει.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#548157
Corto Maltese έγραψε:Είδα μετά από πολλές αναβολές την 4η σεζόν του Σέρλοκ: Γιατί γυρίστηκε; Γιατί το έκαναν αυτό; Πόσο χάλια μπορεί να καταντήσει μία τόσο καλή σειρά;


Thanks, δεν το πηρα χαμπαρι, τοσο χαλια ειναι?
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#548216 Ναι. Αν δεν έπαιζε ο Κάμπερμπατς θα έλεγα οι πιο χαμένες 4,5 ώρες της ζωής μου.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#548396 Ολοκλήρωσα σήμερα τη 2η σεζόν του Handmaid's Tale, με την εξαίρετη Elizabeth Moss. Εξαιρετικότατη σειρά, και για τη θεματική της, για τις ερμηνείες της όμως περισσότερο. Και μάλιστα η 2η σεζόν συνολικά καλύτερη από την 1η.
Αδυνατώ να καταλάβω τι είναι αυτό που κάνει την όχι όμορφη Moss τόσο ελκυστική. Και ο σκηνοθέτης την αβαντάρει με αμέτρητα πολύ κοντινά πλάνα, εστίαση στα μάτια και στις εκφράσεις του προσώπου της. Από αυτές και μόνο τις εκφράσεις δείχνει πόσο σπουδαία ηθοποιός είναι.
Περιμένω να δω και το Deuce s02 για να σας πω αν το Tale ήταν η καλύτερη σειρά της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#548447
JarnoT έγραψε:
Red Garland έγραψε:Έρχεται κάτι ενδιαφέρον, more info The Guardian.

Babylon Berlin
A metropolis in turmoil....

Ενδιαφέρον σκηνικό και εποχή.
Λίγο μπερδεμένα torrents βρίσκω, και φυσικά καθόλου (αγγλικούς) υπότιτλους. Καμιά βοήθεια;


Στο μαγαζάκι απο Βουλγαρία μεριά με το όνομα παλιού προγράμματος συμπιέσης-αποσυμπίεσης αρχείων , θα βρεις οτι ψάχνεις.

Καλό φαίνεται , είδα το 1ο επεισόδιο, η αισθητική του είναι σωστή.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#548548
  • Ozark - Seasons 01 & 02: Καλό.
  • Altered Carbon - Season 01: Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια, μπερδεύομαι λιγουλάκι αλλά το συνεχίζω. Θα μπορούσε να είναι καλύτερη, έχω την εντύπωση...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#548665 The Little Drummer Girl
Φρέσκο, 70s, κατασκοπικό, γυρίσματα και στην Ελλάδα (acropolis by night!), 6 επεισοδιάκια, βασισμένο σε βιβλίο του Λε Καρέ, σκηνοθεσία από τον πολύ Παρκ Τσαν Γου.
Ως τώρα προβλήθηκαν τα δύο πρώτα, είδα το πρώτο. Καλά το πάει.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#549214 Τελείωσα κι εγώ το χαρτόσπιτο μετά από κάμποσο καιρό, καθότι είμαι εντελώς άνιωθος σε bingαρίσματα και λοιπά ζμπορ, άρα έβλεπα μόνο όταν περίσσευε χρόνος. Δεν είμαι σίγουρος εάν αυτό επηρέασε αρνητικά τις εντυπώσεις που μου άφησε, αλλά μου φάνηκε μιεχ. Προσωπικά δε στέκομαι στο μη ρεαλιστικό του όλου θέματος (αν ήθελα ρεαλισμό θα 'βλεπα κανα ντοκυμανταίρ), αλλά ό,τι περίεργο γινόταν ήξερες ότι θα λυθεί με οποιονδήποτε τρόπο. Εν αντιθέσει με πολλούς, μου άρεσε πολύ το μελό κομμάτι - πάντα μου άρεσαν οι συναισθηματικοί χαρακτήρες. Καλογυρισμένες σκηνές, ωραίοι ηθοποιοί, τρελό ατού τα ισπανικά, γενικά μου ήταν πολύ συμπαθητικό αλλά και κουραστικό, ειδικά το τελείωμα μου φάνηκε αγγαρεία. Ειδική μνεία στον Μπερλίν, σκάλες ανώτερος από το υπόλοιπο καστ, πλην ίσως του σέρβου.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549228 Είπες χαρτόσπιτο και θυμήθηκα το House of Cards. Το οποίο αγκομαχάει να βρει το δρόμο του για την οθόνη, μία βδομάδα και με το ζόρι είδαμε τη μισή σεζόν. Αλλάζει κάτι στην άλλη μισή; ή θα συνεχίσουμε στο ίδιο μοτίβο;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549233 Εδω ηταν με τα υποτασικα με τον Κεβιν Σπεισυ, σκεψου χωρις. :s_whiteflag
Ουτε καν ασχοληθηκα.

Εμεινε η τελευταια σαιζον του Bron. Ευχαριστουμε Κορτε Μαλτεζο. :shifty:

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549248
Corto Maltese έγραψε:Είπες χαρτόσπιτο και θυμήθηκα το House of Cards. Το οποίο αγκομαχάει να βρει το δρόμο του για την οθόνη, μία βδομάδα και με το ζόρι είδαμε τη μισή σεζόν. Αλλάζει κάτι στην άλλη μισή; ή θα συνεχίσουμε στο ίδιο μοτίβο;


Τα ιδια και εγω. Ξεκινησα με τα 2 πρωτα επεισοδια και τις επομενες μερες ολο και κατι αλλο βαζω να δω γιατι δε με τραβαει πλεον το House of Cards. Θα το τελειωσω φυσικα ετσι απο περιεργεια, αλλα ειναι φανερο οτι δεν εχει να δωσει τιποτα η σειρα...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#549335
Corto Maltese έγραψε:Είπες χαρτόσπιτο και θυμήθηκα το House of Cards. Το οποίο αγκομαχάει να βρει το δρόμο του για την οθόνη, μία βδομάδα και με το ζόρι είδαμε τη μισή σεζόν. Αλλάζει κάτι στην άλλη μισή; ή θα συνεχίσουμε στο ίδιο μοτίβο;


Τα ιδια και χειροτερα
Ηταν φτιαγμενο γυρο απο τον Κεβιν Σπεϊσυ και χωρις αυτον ειναι απλα βαρετο οσο δεν παει.