Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pro
#583470 Δεν είναι το πρόβλημα το τελευταίο επεισόδιο, τα προηγούμενα είναι. Δεδομένου τι έχει γίνει στα προηγούμενα, το τελευταίο το λες και καλό. Απλά τα προηγούμενα ήταν καταστροφικά. Είναι να απορείς πραγματικά τι στο διάολο έκαναν 2 χρόνια.

Στο IMDB πάντως, το τελευταίο έχει βαθμολογία 4.5, χαρακτηριστικό της απογοήτευσης. Δεν νομίζω να ξαναέχει γίνει τέτοια κατάρευση.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#583531
pro έγραψε:Δεν είναι το πρόβλημα το τελευταίο επεισόδιο, τα προηγούμενα είναι. Δεδομένου τι έχει γίνει στα προηγούμενα, το τελευταίο το λες και καλό. Απλά τα προηγούμενα ήταν καταστροφικά. Είναι να απορείς πραγματικά τι στο διάολο έκαναν 2 χρόνια.

Στο IMDB πάντως, το τελευταίο έχει βαθμολογία 4.5, χαρακτηριστικό της απογοήτευσης. Δεν νομίζω να ξαναέχει γίνει τέτοια κατάρευση.


Καλά και το τελευταίο οτι να ναι είναι.
Μιλαμε για απέραντη |λογοκρισία|. Απίστευτα κακό γράψιμο και κάτι τρυπαρες να.
Μια παρωδία κατάντησε και γι αυτό τα απόλυτα δικαιολογημένα ratings
https://m.imdb.com/title/tt6027920/?ref_=m_ttep_ep_ep6

< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#583594
elteo έγραψε:
Το τείχος ποτέ πρόλαβαν και το ξαναεχτισαν; Και βασικά γιατί το έχτισαν;


Οεο;


βασικά

ο νάνος λέει οτι πέρασαν κάτι εβδομάδες , γιαυτό κ μεγάλωσαν κ τα μαλλιά του Τσόν Σνοου κ.ο.κ
Ε , απο τότε που έπεσε , ξανασηκώθηκε :shifty: :lol:


Καλή σειρά τελικά το GoT

Άβαταρ μέλους
By Jimvar
#583604 Δεν ξέρω πόσα spin off θα γυρίσουν -αυτό με τα παιδιά του δάσους βαρετό μού ακούγεται-, προσωπικά θα προτιμούσα τα χρόνια της επανάστασης του Ρομπερτ Μπαράθηον ή την κυρίευση του Γουέστερος απ τον Αιγκον
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#583612 Σκεφτείτε πόσο χώρο για sequel άφησαν:

  • The quest for Drogon
  • Go West! (Life is -probably not- peaceful there). Arya Colombo finds West of Westeros.
  • Οι μνηστήρες της Jean Gray. Ποιος θα σπείρει το διάδοχο στο Winterfell
  • Τελικά το κοράκι με τα τρία φρύδια πεθαίνει ή δεν πεθαίνει; Οι διάδοχοι που βαρέθηκαν να περιμένουν
  • Judge Bran Lucifer. Ο βασιλεύς Μπραν, λύνει μυστήρια και εγκλήματα μπαίνοντας στο μυαλό των κατηγορουμένων και βλέποντας το παρελθόν
  • Young Lannister. Η ιστορία του γιου του Τύριον. Ψηλός, μπρατσαράς και βλάκας. Sitcom.
  • Η αυτοκρατορία του Νάαθ. Ο Γκριζοσκώληκας πάει στο Νάαθ και επειδή δεν του πάει η ειρήνη, ξαναμπαρκάρει και μακελεύει το σύμπαν.
  • Winter is not leaving. 10 χρόνια ακόμα και έχουμε χειμώνα. Ψοφάμε της πείνας και κάνουμε βασίλισσα κάποια Γκρέιτζόι που βρίσκει φαΐ πειρατεύοντας.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#583687
Corto Maltese έγραψε:Σκεφτείτε πόσο χώρο για sequel άφησαν:

  • The quest for Drogon
  • Go West! (Life is -probably not- peaceful there). Arya Colombo finds West of Westeros.
  • Οι μνηστήρες της Jean Gray. Ποιος θα σπείρει το διάδοχο στο Winterfell
  • Τελικά το κοράκι με τα τρία φρύδια πεθαίνει ή δεν πεθαίνει; Οι διάδοχοι που βαρέθηκαν να περιμένουν
  • Judge Bran Lucifer. Ο βασιλεύς Μπραν, λύνει μυστήρια και εγκλήματα μπαίνοντας στο μυαλό των κατηγορουμένων και βλέποντας το παρελθόν
  • Young Lannister. Η ιστορία του γιου του Τύριον. Ψηλός, μπρατσαράς και βλάκας. Sitcom.
  • Η αυτοκρατορία του Νάαθ. Ο Γκριζοσκώληκας πάει στο Νάαθ και επειδή δεν του πάει η ειρήνη, ξαναμπαρκάρει και μακελεύει το σύμπαν.
  • Winter is not leaving. 10 χρόνια ακόμα και έχουμε χειμώνα. Ψοφάμε της πείνας και κάνουμε βασίλισσα κάποια Γκρέιτζόι που βρίσκει φαΐ πειρατεύοντας.


το μονο που αξιζει βασικα
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#583706 Ήταν δίκαιο έγινε πράξη ...

- η Dany στο χώμα και ...
- ο Χίονης στην φυλακή και τελικά στο μοναδικό μέρος που βγήκε αληθινή αγάπη ( συγκινήθηκα bitches )
- The memory remains :metalo: ( Bran 4 president ... σορρυ no democracy ... )
- έξι βασίλεια με βασιλιά Stark
- "Βόρειο Westeros" ... τι μου θυμίζει :hmmm:
- Πρώτο μέλημα του Tyron ... τα μπορδέλα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#584449 Κι άλλο λαθάκι; Μετά τον καφέ από γνωστή αλυσίδα, φύτρωσε ξανά το χέρι του Τζέιμι; Εικόνα

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584459 Είδα χθες το τρίτο επεισόδιο του GOT. Έχω να πω πως αυτός που το έγραψε, δεν είχε ούτε λογική, ούτε στρατηγική. Υπήρχαν τόσα λάθη και είχε τόσο κακό ρυθμό, που στο τέλος εκνευρίστηκα! Γενικώς, μέχρι στιγμής, μεγάλη απογοήτευση και αρχίζω και καταλαβαίνω γιατί τόσος κόσμος έχει χαλαστεί.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#584516
Wagner669 έγραψε:Chernobyl - √
Αν και θα ναι μονο 5 επεισοδια (mini σειρα) φαινεται συνταρακτικο



Chernobyl Mini σειρά έξι επεισοδίων παραγωγής ΗΒΟ

Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια .

Είναι Σ Υ Γ Κ Λ Ο Ν Ι Σ Τ Ι Κ Ο .

Είναι μια άλλης μορφής τρόμου που αξίζει να δείς.

Και βέβαια το δεξί χέρι του Γκορμπατσόφ παίζει ο μέγιστος Στελλαν( δεν ξέρω που μπαίνει ο τόνος )
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#584527
St.Devote έγραψε:
Wagner669 έγραψε:Chernobyl - √
Αν και θα ναι μονο 5 επεισοδια (mini σειρα) φαινεται συνταρακτικο



Chernobyl Mini σειρά έξι επεισοδίων παραγωγής ΗΒΟ

Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια .

Είναι Σ Υ Γ Κ Λ Ο Ν Ι Σ Τ Ι Κ Ο .

Είναι μια άλλης μορφής τρόμου που αξίζει να δείς.

Και βέβαια το δεξί χέρι του Γκορμπατσόφ παίζει ο μέγιστος Στελλαν( δεν ξέρω που μπαίνει ο τόνος )


Καλο δειχνει!

Θα περιμενω να τελειωσει να το δω μαζεμενο.

btw απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι 5 επεισοδια και οχι 6:

https://www.imdb.com/title/tt7366338/ep ... =tt_ov_epl
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#584531
St.Devote έγραψε:
Wagner669 έγραψε:Chernobyl - √
Αν και θα ναι μονο 5 επεισοδια (mini σειρα) φαινεται συνταρακτικο



Chernobyl Mini σειρά έξι επεισοδίων παραγωγής ΗΒΟ

Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια .

Είναι Σ Υ Γ Κ Λ Ο Ν Ι Σ Τ Ι Κ Ο .

Είναι μια άλλης μορφής τρόμου που αξίζει να δείς.

Και βέβαια το δεξί χέρι του Γκορμπατσόφ παίζει ο μέγιστος Στελλαν( δεν ξέρω που μπαίνει ο τόνος )

ειδικα το τελος του δευτερου επ