Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#528591
Serf έγραψε:Μετάφραση του: "Τελείωσε και το X-men, έχω ξεμείνει από ρευστό, πολύ καλή ιδέα η επαναφορά του Star Trek"

< Note >


Αν ηταν στο χερι μου πρωτα θα σε πυροβολουσα, μετα θα σαι εκαιγα και στο τελος θα σε τσιμενταριζα & βουταγα στο Marianas trench.

Αυτα τα λιγα μονο για τις βαριες κουβεντες που ειπες για τον Ζαν Λουκ. :rant:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#528694
corsair έγραψε:
Serf έγραψε:Μετάφραση του: "Τελείωσε και το X-men, έχω ξεμείνει από ρευστό, πολύ καλή ιδέα η επαναφορά του Star Trek"

< Note >


Αν ηταν στο χερι μου πρωτα θα σε πυροβολουσα, μετα θα σαι εκαιγα και στο τελος θα σε τσιμενταριζα & βουταγα στο Marianas trench.

Αυτα τα λιγα μονο για τις βαριες κουβεντες που ειπες για τον Ζαν Λουκ. :rant:
Να δω τι θα πεις και με τι "μούτρα" θα γράψεις στο παρόν τοπικό αν η σειρά είναι φόλα :-)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#528942 The Man In The High Castle - Season 1 : Ενα επεισοδιο πριν τελειωσει μου μυριζει μουφα, χοντρη... Συμπαθητικες εως πολυ καλες ερμηνειες και χαρακτηρες, ωραια σκηνικα, συμπαθητικη πλοκη αλλα μου φαινεται οτι το μυστηριο καπου μπαζει... Θα συνεχισω αλλα πιθανοτατα θα δω κατι τραβηγμενο απο τα μαλλια και θα τη σταματησω....

Μου θυμιζει την ατμοσφαιρα του Lost και του Fringe...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#529277
kubiak έγραψε:The Man In The High Castle - Season 1 : Ενα επεισοδιο πριν τελειωσει μου μυριζει μουφα, χοντρη... Συμπαθητικες εως πολυ καλες ερμηνειες και χαρακτηρες, ωραια σκηνικα, συμπαθητικη πλοκη αλλα μου φαινεται οτι το μυστηριο καπου μπαζει... Θα συνεχισω αλλα πιθανοτατα θα δω κατι τραβηγμενο απο τα μαλλια και θα τη σταματησω....

Μου θυμιζει την ατμοσφαιρα του Lost και του Fringe...
Να δεις το τελευταίο επεισόδιο, μέχρι το τέλος. Μετά τα ξαναλέμε.
Και είσαι τυχερός υπάρχει η δεύτερη σειρά ολόκληρη διαθέσιμη. Τώρα περιμένουμε την τρίτη.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#529304 Έφτασα στο 8ο της 2ης και αν δεν υπήρχε το μυστήριο που υπάρχει θα έλεγα ότι είναι μια πολύ καλή σειρά όχι τόσο πολύ στα γούστα μου όμως...

Τεσπα, μάλλον θα συνεχίσω και την τρίτη όταν βγει...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#530555 Συνηθίζω να βλέπω μία σειρά όταν ολοκληρώνεται η κάθε season οπότε:
Mindhunter Season 01 : Ε, ok, καταλαβαίνω γιατί σας είχε πιάσει ντελίριο... Πάρα πολύ καλή, από τις λίγες που το scroll ήταν ελάχιστο...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#530599 Ναι τα παιδιά εδώ το λάτρεψαν :lol:

St.Devote έγραψε:
Mindhunter ;


Είμαι στο 2ο επεισόδιο . με έχει παρει 4 φορές ο ύπνος στο 1ο και 3 στο 2ο .

Θα κατεβάσω και το 3ο γιατί έχω κάτι αυπνίες αυτές τις μέρες .

Υγ .... τελικά ΓΙΑ ΑΛΛΗ μια φορά το "περι ορέξεως..." RULES


g8777 έγραψε:+1. Εφτασα μεχρι το τεταρτο επεισοδιο, ηρωας.


Roulis έγραψε:Mindhunter απογοητευση,

ακομα περιμενω να γινει κατι,

dark μεχρι στιγμης πιο ιδιο απο το Stranger Things δε γινεται.


g8777 έγραψε:Ναι , αλλα ΚΑΘΟΜΑΙ , δεν με βαζουν να κανω παρεα στον Ασιμωφ :help: για να κουβεντιασει για το Mindhunter. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#530677 Πολύ καλό το Mindhunter , πρέπει να είχα γράψει παλιότερα.

Η ηθοποιία εξαιρετική , ειδικά στο τελευταίο επεισόδιο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#530686 Έστω και καθυστερημένα ρίξαμε τρελό binge watching του orange is the new black.

Πολλά "ψαλίδια" αλλά ωραίο για χαλάρωση και διακωμωδεί έξυπνα τα προβλήματα της Αμερικανικής κοινωνίας.

< >
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#531130 Τελείωσα την 1η season.
Όντως πιο αργό, αλλά και +15' ανά επεισόδιο, δίνει πολύ περισσότερο βάθος στην ιστορία και στην εξέλιξη όλων των χαρακτήρων.
Μ'αρέσει επίσης ότι δεν είναι απλώς "καλοί μπάτσοι VS κακοί ναρκέμποροι" , έχει πολύ περισσότερο ζουμί η ιστορία.

Red Garland έγραψε:
JarnoT έγραψε:
Red Garland έγραψε:Γίνεται όποιος δεν έχει δει το The Wire να μην προτείνει σειρές εδώ μέσα αγαπητοί mods? :inlove:

:lol: Συμφωνώ με τα χίλια.
Αλλά προσθέτω για πολλοστή φορά επίσης ότι, οφείλει κανείς να δει για το ίδιο "κοινωνικό σχόλιο" και την επόμενη εξαιρετική σειρά του David Simon, Treme. Ισάξιο (imo) αριστούργημα.

Θα το βάλω στα υπόψιν, το αγνοούσα τελείως :s_thumbsup

noted επίσης.